Ścieżka powrotu

Strona główna

Kalendarz

marzec 2024
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Publiczne Gimnazjum w Słomnikach
Apel wielkanocny PDF Drukuj Email

Apel WielkanocnyRead more

 

WIELKANOC - to jedno z najpiękniejszych świąt chrześcijańskich. Napełnia nas radością i nadzieją chrześcijańską płynącą z faktu zmartwychwstania Chrystusa. Obchodzimy je wtedy, gdy ze snu budzi się przyroda. Rano w Wielką Niedzielę dzwonią dzwony. Wzywają na modlitwę i ogłaszają światu radość ze zmartwychwstania Chrystusa.

Więcej…
 
Wycieczka klas III Zakopane PDF Drukuj Email

Wycieczka do ZakopanegoRead more

30 marca 2017 r. klasy III gimnazjum udały się na wycieczkę do Zakopanego do Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej. W Sanktuarium odbyła się msza w intencji pomyślnego zdania egzaminów gimnazjalnych. Młodzież miała okazję poznać historię powstania tego miejsca kultu.

Więcej…
 
Szkolne koło wolontariatu i Szkolne koło turystyki - sympozjum charytatywne PDF Drukuj Email

SKT & SKW   Sympozjum charytatywne Read more

31 marca, w piątkowe popołudnie udaliśmy się pod opieką p. B. Waszuk do Krakowa, na Sympozjum Charytatywne dla Krzysztofa Broszkiewicza.

Więcej…
 
Szkolne koło wolontariatu - warsztaty rękodzieła PDF Drukuj Email

Szkolne Koło Wolontariatu   Warsztaty rękodzieła Read more

W marcowe, środowe popołudnie Duże i Małe Aniołki spotkały się by wspólnie realizować swoje artystyczne pasje. Pod okiem pań M. Szczepaniak i B. Waszuk powstały wiosenne tulipany i wielkanocne kury.

Więcej…
 
Szkolne koło wolontariatu i Szkolne koło turystyki - ścianka wspinaczkowa PDF Drukuj Email

SKW & SKT   Na ściance wspinaczkowej Read more

29 marca dzięki uprzejmości kierownika hali sportowej w Słomnikach spotkaliśmy się na ściance wspinaczkowej. Było trochę strachu, dużo śmiechu i dobrej zabawy. Początkowy lęk związany z wysokością i upadkiem szybko minął, gdyż zaufanie do osoby asekurującej pomogło go przełamać.

Więcej…
 
Spotkanie z poetką PDF Drukuj Email

Spotkanie z poetką Ewą LipskąRead more

29 marca 2017 r. jedna z najwybitniejszych współczesnych polskich poetek Pani Ewa Lipska spotkała się z uczniami gimnazjum i liceum Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Słomnikach. W trakcie spotkania Pani Ewa Lipska udzieliła odpowiedzi na kilka pytań przygotowanych przez uczennice gimnazjum. Mówiła m.in. o roli poety we współczesnym świecie, o tym, co ją niepokoi, o swojej znajomości z Wisławą Szymborską.

Więcej…
 
Młodzi i miłosierdzie - Szkolne Koło Wolontariatu PDF Drukuj Email

Szkolne Koło Wolontariatu - MŁODZI I MIŁOSIERDZIE 2Read more

28 marca 2017 r.wstaliśmy razem ze słońcem by wziąć udział w wydarzeniu Młodzi i Miłosierdzie 2. Był to magiczny dzień przepełniony uśmiechem, modlitwą, nowymi znajomościami i pracą. Obejrzeliśmy teatr cieni, wysłuchaliśmy świadectw, rapera TAU, mieliśmy możliwość pomodlić się w samotności oraz przez wystawienników ....

Więcej…
 
Pola Nadziei III 2017 PDF Drukuj Email

Szkolne Koło Wolontariatu - POLA NADZIEI Read more

26 marca 2017 r. w ramach Ogólnopolskiej Akcji POLA NADZIEI, wolontariusze działający w Szkolnym Kole Wolontariatu (uczniowie klasy VI, gimnazjaliści i licealiści) kwestowali na rzecz hospicjum w Miechowie. Hojność i otwarte serca Słomniczan pozwoliły nam uzbierać 7 200,05 złotych.

Więcej…
 
Wycieczka do teatru PDF Drukuj Email

Wycieczka do teatruRead more

22 lutego klasy 1b, 1c i 2b były na wycieczce w Krakowie. Celem wycieczki było oglądnięcie spektaklu pt. „Romeo i Julia” w Teatrze Słowackiego. Przed seansem uczniowie odwiedzili kilka kościołów krakowskich i przy okazji powtórzyli sobie materiał z zakresu stylów architektonicznych. Usłyszeli wiele ciekawostek na temat historii Krakowa.

Więcej…
 
Tłusty czwartek 2017 PDF Drukuj Email

Powiedział Bartek, że dziś Tłusty CzwartekRead more

23 lutego świętowaliśmy w szkole Tłusty Czwartek. Zapachniało pączkami i faworkami. Było pysznie, rodzinnie – tak po domowemu. Historia Tłustego Czwartku sięga czasów starożytnych, kiedy to w Rzymie bawiono się hucznie, by powitać nadchodzącą wiosnę i pożegnać zimę.

Więcej…
 
Walentynki 2017 PDF Drukuj Email

St. Valentine’s Day on the Second FloorRead more

Święty Walenty wskutek splotu zwyczajów ludowych, folkloru i legend był uważany za obrońcę przed ciężkimi chorobami (zwłaszcza umysłowymi, nerwowymi i epilepsją), a w Stanach Zjednoczonych, Anglii i współcześnie w Polsce został uznany za patrona zakochanych. Dlatego też w naszej szkole połączyliśmy działania w ramach projektu Learning Languges is fun z działalnością Szkolnego Koła Wolontariatu.

Więcej…
 
Konkurs o statucie PDF Drukuj Email

Czy znasz Statut Gimnazjum?Read more

21 lutego 2017 roku, odbył się konkurs samorządowy „Czy znasz Statut Gimnazjum?”. W konkursie tym jak co roku biorą udział klasy pierwsze. Uczniowie pracują drużynowo. Zadań do rozwiązania było dziewięć. Uczniowie musieli wykazać znajomością wielu punktów ze statutu.

Więcej…
 
Apel szkolny III PDF Drukuj Email

Apel szkolnyRead more

23 lutego w naszej szkole odbył się apel szkolny, w czasie którego podsumowany został pierwszy okres roku szkolnego 2016/17 i wymienione zostały największe osiągnięcia naszych uczniów.

Więcej…
 
Oblicza ojczyzny III królewskie imieniny PDF Drukuj Email

Oblicza Ojczyzny - Królewskie imieniny Read more

Przekraczając próg szkolny mijamy Go codziennie, czasem nawet nie spojrzymy w jego stronę, nie odkłonimy się i nie podzielimy uśmiechem. Przechodząc bez słowa zbiegamy do szatni, pędzimy do sal lekcyjnych, wpadamy w wir życia szkolnego nie myśląc o Nim. Dlatego też postanowiliśmy to zmienić i zwrócić uwagę społeczności szkolnej na osobę, której wiele zawdzięczamy. Powoli tradycją naszej szkoły staje się świętowanie Pierwszego Dnia Wiosny wraz z Królem Kazimierzem Wielkim. Król zaprasza na imieniny całą społeczność szkolną zapewniając dobrą zabawę, pyszny poczęstunek i wiele prezentów . Młodzież przyodziana w stroje z epoki zapełnia w tym dniu korytarze szkolne.

Więcej…
 
Szkolne koło wolontariatu III hospicjum PDF Drukuj Email

Szkolne Koło Wolontariatu - Hospicjum w Miechowie Read more

Od 1 marca 2017 roku zbieraliśmy środki opatrunkowe dla miechowskiego hospicjum. W akcję zaangażowali się uczniowie klas: Ia, Ib, IIa, IIb, IIIa i IIIb gimnazjum. Wszystkie środki opatrunkowe, lekarstwa oraz środki czystości przekazane nam prze Przedszkole Samorządowe zawieliśmy do hospicjum 19 marca.

Więcej…
 
Wycieczka 8 III 2017 PDF Drukuj Email

8 marca – z kulturą i sztuką za pan brat.Read more

8 marca klasy I a, I b, I c i II b wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Już w trakcie podróży chłopcy z klasy I a przypomnieli dziewczętom o ich święcie składając życzenia i wręczając pyszne lizaki.

Więcej…
 
Spotkanie z poezją 2017 PDF Drukuj Email

Spotkanie z poezją ks. Jana TwardowskiegoRead more

Uczniowie klasy 2 LO pod opieką pani Ewy Pauliczek przygotowali specjalnie dla naszych gimnazjalistów z klas trzecich spotkanie z poezją księdza Twardowskiego .

Więcej…
 
Żołnierze Wyklęci III 2017 PDF Drukuj Email

OBLICZA OJCZYZNY - Nie dajmy zginąć poległym Read more

„W obliczu Boga Wszechmogącego i Najświętszej Maryi Panny, Królowej Korony Polskiej,

przysięgam być wierny Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej.

Stać nieugięcie na straży Jej honoru, o wyzwolenie z niewoli walczyć ze wszystkich sił

aż do ofiary mego życia.”

Więcej…
 
Akcja poboru krwi X 2016 PDF Drukuj Email

Dnia 22.10.2016 roku odbędzie się w ZSO w Słomnikach

OTWARTA AKCJA POBORU KRWI.

Zapraszamy 0d 9.30 do 13.30

Na wszystkich krwiodawców czeka poczęstunek i niespodzianka:)

 
Informacja o planie lekcji PDF Drukuj Email

UWAGA !

W planie lekcji dla Zespołu Szkół w Słomnikach, opublikowanym na stronie startowej naszej szkoły, istnieje niezgodność w porach odbywających się zajęć. Niestety w programie w którym tworzony jest plan nie można wprowadzić prawidłowych godzin zajęć. Dlatego poniżej publikujemy właściwe godziny dzwonków i prosimy rodziców i uczniów o zastosowanie się do nich.

Więcej…
 
Apel PDF Drukuj Email

"1% dla naszej szkoły"

Dyrekcja ZSO w Słomnikach i Rada Rodziców zwraca się z apelem do wszystkich rodziców oraz prawnych opiekunów uczniów naszej szkoły o dokonanie odpisu 1% należnego podatku na rzecz STOWARZYSZENIA POMOCY SZKOLE MAŁOPOLSKA w ramach akcji "1% dla naszej szkoły".
Wypełniając PIT należy wpisać we wniosku o przekazanie 1%
w pozycji Numer KRS: 0000052078
cel szczegółowy: dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Słomnikach

 
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 3 z 4


Hilliger Media Shop

Template "photogalleryfree" designed by Hilliger Media (© 2010)