?cie?ka powrotu

Strona g?ˇwna

Menu witryny

Kalendarz

grudzień 2017
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Wycieczka do Grecji PDF Drukuj Email

Nasza Wielka Grecka Przygoda

W dniach 26.05 ľ 04.06 odby?a si? wycieczka SZLAKIEM KULTURY ANTYCZNEJ. Poznali?my najpi?kniejsze miejsca Antycznej Grecji oraz wspania?? neoklasycystyczn? zabudow? Budapesztu.

á

Nasz? przygod? rozpocz?li?my na Riwierze Olimpijskiej, gdzie dane nam by?o pozna? miasto Aleksandra Macedo?skiego ľ Saloniki. Mimo pochmurnego nieba wyk?pali?my si? w morzu Egejskim i spacerowali?my promenad? w Leptokarii. Ruszyli?my dalej na po?udnie w kierunku Aten zwiedzaj?c po drodze Meteory ľ wisz?ce klasztory, pracowni? ikon, dolin? Tempii. Kolejne dni sp?dzone w uroczym hotelu z widokiem na morze i sk?pan? s?o?cem pla?? up?yn??y jeszcze szybciej ni? poprzednie. Dotkn?li?my historii spaceruj?c po Akropolu, w ogrodach krˇlowej Amalii, czy robi?c zakupy w historycznej dzielnicy Plaka. U?miech na twarzach wywo?a?a zmiana warty w Atenach. Kana? Koryncki przyprawi? nas o zawrˇt g?owy, Mykeny, Pa?ac Agamemnona, ruiny Delf, Epidaurus - gdzie wyst?p naszych nauczycieli wywo?a? brawa, niesamowite widoki gˇr, kanionˇw, prze??czy wzrusza?y na ka?dym kroku, a cudowne miasteczko Naplio zauroczy?o. Z Peloponezu wrˇcili?my na Riwier? Olimpijsk? by troch? odpocz?? przed drog? do domu, przespacerowa? si? w gˇrach Olimpu, zrobi? zakupy w Starym Platamonie, zobaczy? zamek Platamonas i w?wˇz Litochoro. Ostatnim punktem naszego programu by?a stolica W?gier- Budapeszt - pi?kne monumentalne miasto ze wspania?ym Parlamentem, wzgˇrzem zamkowym, szerokimi ulicami, monumentalnymi kamienicami i ämodrymö Dunajem.

Uda?o nam si? wykapa? w morzu, skosztowa? kuchni greckiej i w?gierskiej, przekroczy? bram? czasu i zauroczy? otaczaj?cym nas ?wiatem. Nie brak?o czasu na wspˇlny ?piew, rozmowy i ?miech.

Wyjazd zorganizowa?o Szkolne Ko?o Turystyki ZDOBYWCY MARZE? przy wspˇ?pracy z BT ANTAVIA, nad ca?o?ci? czuwali: p. N. ??czny, p. M. Miszczyk, p. M. Szczepaniak, p. B. Waszuk i p. J. Waszuk.

 


Hilliger Media Shop

Template "photogalleryfree" designed by Hilliger Media (© 2010)