Ścieżka powrotu

Strona główna

Kalendarz

styczeń 2019
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Wycieczka do Grecji PDF Drukuj Email

Nasza Wielka Grecka Przygoda

W dniach 26.05 – 04.06 odbyła się wycieczka SZLAKIEM KULTURY ANTYCZNEJ. Poznaliśmy najpiękniejsze miejsca Antycznej Grecji oraz wspaniałą neoklasycystyczną zabudowę Budapesztu.

 

Naszą przygodę rozpoczęliśmy na Riwierze Olimpijskiej, gdzie dane nam było poznać miasto Aleksandra Macedońskiego – Saloniki. Mimo pochmurnego nieba wykąpaliśmy się w morzu Egejskim i spacerowaliśmy promenadą w Leptokarii. Ruszyliśmy dalej na południe w kierunku Aten zwiedzając po drodze Meteory – wiszące klasztory, pracownię ikon, dolinę Tempii. Kolejne dni spędzone w uroczym hotelu z widokiem na morze i skąpaną słońcem plażę upłynęły jeszcze szybciej niż poprzednie. Dotknęliśmy historii spacerując po Akropolu, w ogrodach królowej Amalii, czy robiąc zakupy w historycznej dzielnicy Plaka. Uśmiech na twarzach wywołała zmiana warty w Atenach. Kanał Koryncki przyprawił nas o zawrót głowy, Mykeny, Pałac Agamemnona, ruiny Delf, Epidaurus - gdzie występ naszych nauczycieli wywołał brawa, niesamowite widoki gór, kanionów, przełęczy wzruszały na każdym kroku, a cudowne miasteczko Naplio zauroczyło. Z Peloponezu wróciliśmy na Riwierę Olimpijską by trochę odpocząć przed drogą do domu, przespacerować się w górach Olimpu, zrobić zakupy w Starym Platamonie, zobaczyć zamek Platamonas i wąwóz Litochoro. Ostatnim punktem naszego programu była stolica Węgier- Budapeszt - piękne monumentalne miasto ze wspaniałym Parlamentem, wzgórzem zamkowym, szerokimi ulicami, monumentalnymi kamienicami i „modrym” Dunajem.

Udało nam się wykapać w morzu, skosztować kuchni greckiej i węgierskiej, przekroczyć bramę czasu i zauroczyć otaczającym nas światem. Nie brakło czasu na wspólny śpiew, rozmowy i śmiech.

Wyjazd zorganizowało Szkolne Koło Turystyki ZDOBYWCY MARZEŃ przy współpracy z BT ANTAVIA, nad całością czuwali: p. N. Łączny, p. M. Miszczyk, p. M. Szczepaniak, p. B. Waszuk i p. J. Waszuk.

 


Hilliger Media Shop

Template "photogalleryfree" designed by Hilliger Media (© 2010)