Ścieżka powrotu

Strona główna

Kalendarz

maj 2020
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Wybory opiekunów SU PDF Drukuj Email

Wybory opiekunów SU klas starszych

11 września 2017 roku zostały przeprowadzone wybory na opiekunów Samorządu Uczniowskiego klas starszych. Decyzją uczniów opiekunami SU zostali: p. Barbara Waszuk, p. Natasza Łączny, p. Maria Szczepaniak. Pracę Samorządu będą wspierali: p. Maria Jakubek, p. Michał Miszczyk i p. Jerzy Waszuk.

Wszystkim uczniom przypominamy kilka najważniejszych zapisów z Regulaminu Samorządu Uczniowskiego:

§ 1.

Postanowienia wstępne.

(...)

2. Samorząd uczniowski jest organizacją działająca na rzecz uczniów i zarządzana przez uczniów.

3. Samorząd tworzą wszyscy uczniowie szkoły.

4. Samorząd reprezentuje interesy uczniów wobec nauczycieli, rodziców, administracji oświatowej.

(…)

7. Regulamin samorządu nie może być sprzeczny ze statutem szkoły lub placówki.

§ 2.

Uprawnienia samorządu uczniowskiego.

 

Samorząd może przedstawiać radzie pedagogicznej, dyrektorowi oraz komitetowi rodzicielskiemu wnioski i opinie we wszystkich sprawach szkoły, w szczególności dotyczące realizacji podstawowych praw uczniów, takich jak:

(...)

 

§ 3.

Struktura samorządu uczniowskiego.

(...)

5. Wybory do rady samorządu odbywają się co roku, na zasadach demokratycznych. O formie głosowania każdorazowo decyduje zebranie członków.

(...)

 

§ 5.

Postanowienia końcowe.

1. Dyrektor szkoły jest partnerem samorządu uczniowskiego.

2. Dyrektor szkoły udziela odpowiedzi na zapytania oraz ustosunkowuje

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami oświatowymi Samorząd Uczniowski, czyli każdy z nas może mieć duży wpływ na to, co się w szkole dzieje. Już niedługo – 16.10.2017 roku, odbędą się wyboru do zarządu SU na rok szkolny 2017/2018. Wszystkich, którzy chcą tworzyć i koordynować życie szkoły zapraszamy do współpracy. Możecie się realizować i rozwijać w różnych dziedzinach, gdyż przed nami wiele wyzwań i zadań.

Chcesz coś zmienić, chcesz mieć wpływ na to co się dzieje wokół ciebie – KANDYDUJ I DZIAŁAJ!

 

 


Hilliger Media Shop

Template "photogalleryfree" designed by Hilliger Media (© 2010)