Ścieżka powrotu

Strona główna

Kalendarz

luty 2023
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Święto Niepodległości 2017 PDF Drukuj Email

11 listopada – Pamiętać Wypada

Samorząd Uczniowski Klas Starszych

My, społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących pamiętamy o ważnych wydarzeniach w dziejach naszego narodu i staramy się propagować wychowanie w patriotyzmie najlepiej jak potrafimy.

10 listopada odbył się w naszej szkole happening „11 listopada – Pamiętać Wypada”. Pani Monika Juda-Cerek wraz z klasą II b gimnazjum przygotowała kampanię informacyjną dotyczącą rocznicy obchodów odzyskania niepodległości. W przewiązce oraz na II piętrze pojawiły się gazetki tematyczne, uczniowie rozdawali ulotki i flagi Polski przed lekcjami oraz podczas wszystkich przerw. Klasy szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyły w lekcjach historycznych poświęconych odzyskaniu niepodległości przez Polskę. Po 3 godzinie lekcyjnej spotkaliśmy się wszyscy na II piętrze, gdzie mieliśmy możliwość wspólnego odśpiewania pieśni patriotycznych. Było nas tak dużo, że przewiązka nie pomieściła wszystkich. Uczniowie klas VII, gimnazjum i liceum uszanowali ten dzień odpowiednim strojem i zaangażowaniem w akcje happeningowe.

11 listopada uczestniczyliśmy w uroczystościach gminnych, które rozpoczął przemarsz spod MGCK w Słomnikach. W trakcie mszy świętej modliliśmy się za Ojczyznę, o mądrość i rozsądek polityków i za tych, którzy polegli w obronie naszej wolności. Po mszy świętej złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem, upamiętniającym naszych lokalnych bohaterów.

Nad całością czuwały opiekunki Samorządów Uczniowskich, panie: K. Adamek-Lepiarczyk, N. Łączny, E. Michalska-Kiwior, M. Szczepaniak i B. Waszuk.

 


Hilliger Media Shop

Template "photogalleryfree" designed by Hilliger Media (© 2010)