Ścieżka powrotu

Strona główna Działania Projekty unijne

Kalendarz

kwiecień 2024
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Projekty unijne
CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA PDF Drukuj Email

"CZŁOWIEK NAJLEPSZA INWESTYCJA"

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego "Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów uczęszczających do gimnazjów na terenie Gminy Słomniki".

W ramach projektu nasi uczniowie mają opiekę: pedagoga, psychologa, logopedy i doradcy zawodowego. Uczestniczą w zajęciach:

  • wyrównawczych z matematyki, fizyki, chemii, informatyki, biologii, języka angielskiego, języka niemieckiego,
  • rozszerzających z przedmiotów humanistycznych, z matematyki, fizyki, chemii, informatyki, biologii, języka angielskiego i przedsiębiorczości,
  • wycieczkach edukacyjnych i wykładach organizowanych przez wyższe uczelnie,
  • szkoła wzbogaca się o dodatkowe pomoce dydaktyczne.

 

Więcej…
 
Projekt Feniks PDF Drukuj Email

Projekt "Feniks"

Od lutego 2009 roku uczniowie naszego gimnazjum brali udział w zajęciach PROJEKTU FENIKS, prowadzonego przez Uniwersytet Jagielloński. Zajęcia finansowane były przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach programu operacyjnego KAPITAŁ LUDZKI.  FENIKS to długofalowy program odbudowy, popularyzacji i wspomagania fizyki w szkołach w celu rozwijania podstawowych kompetencji naukowo-technicznych, matematycznych i informatycznych uczniów.

W naszym gimnazjum odbywały się zajęcia pozalekcyjne, na których uczniowie przeprowadzali eksperymenty fizyczne i zapoznawali się z zagadnieniami z różnych działów fizyki. W ciągu kolejnych semestrów uczestnicy opracowali własne projekty doświadczalne, które oceniane były w konkursie szkolnym. Wytypowani zwycięzcy brali udział w konkursie uczelnianym, organizowanym przez Instytut Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie mogli zapoznać się z pracami innych uczestników i zaprezentować własne prace.

Raz w semestrze uczniowie biorali udział w całodniowych zajęciach na uczelni. Uczestniczyli w wykładzie i pokazach doświadczeń oraz samodzielnie wykonywali doświadczenia w pracowniach UJ. Do szkoły przyjeżdżali pracownicy UJ z pokazami w ramach zajęć "Wizyta z fizyką". Wszyscy uczniowie gimnazjum mogli korzystać z portalu edukacyjnego FENIKS zawierającego m.in. Internetową Ligę Fizyczną. Można było zmierzyć się z zadaniami o podwyższonym stopniu trudności i poznać nowe ciekawe zagadnienia z fizyki.

Uczestnicy projektu otrzymali pamięci zewnętrzne do komputera, kalkulatory, tablice matematyczno-fizyczne i inne materiały związane z zajęciami prowadzonymi na uczelni i w szkole.

Zajęcia w Programie Feniks


Spotkania w Szkole

Pokazy doswiadczeń w naszym Gimnazjum.  30 listopada 2009r pracownicy naukowi Instytutu Fizyki UJ przyjechali do naszej szkoły z pokazami: "Zimno, zimniej, najzimniej-od lodów do kriogeniki" oraz "Energia i jej przemiany". 22 listopada 2010r pracownicy naukowi Instytutu Fizyki i Astronomii UJ przyjechali do naszej szkoły z pokazami: "Światlo, dźwięk, powietrze, próżnia" oraz "Ruch".

Finały Projektów Uczniowskich

Raz w semestrze w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego odbywał się finał uczelniany wyróżnionych projektów uczniowskich.

  • I semestr Projektu Feniks. Wyróżnieni: Katarzyna Karkowska i Krystian Malada za projekt "Nurek Kartezjusza" oraz Mateusz Ciałowicz i Jakub Przecherski za projekt "Piec Słoneczny".
  • II semestr Projektu Feniks. Wyróżnieni: Dominika Gajówka i Monika Krzyżak za projekt "Napięcie powierzchniowe" oraz Mateusz Ciałowicz za projekt "3 proste doświadczenia z lodem".
  • III semestr Projektu Feniks. Wyróżnieni: Michał Adamek i Michał Domagała za projekt „Badania zjawiska elektrolizy”.
  • IV semestr Projektu Feniks. Wyróżnieni: Katarzyna Pędracka i Mateusz Ciałowicz za projekt „Magia czy fizyka czyli sztuczki z ciśnieniem”.
  • V semestr Projektu Feniks. Wyróżnieni: Katarzyna Pędracka i Mateusz Ciałowicz za projekt "Badanie zależności przyrostu temperatury wody od mocy żarówki i rodzaju oświetlanego materiału"
  • VI semestr Projektu Feniks. Prezentacja projektu przed publicznością: Kacper Żmigrodzki "Badanie współczynnika tarcia poślizgowego"; Wyróżnienie: Dawid Pluciński "Zjawisko indukcji elektrostatycznej".
 
eTwinning w naszej szkole PDF Drukuj Email

Międzynarodowy projekt eTwinning nagrodzony!Read more

eTwinning to międzynarodowa współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Jest to edukacyjny program wspierany przez Komisję Europejską i Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning przede wszystkim poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom, motywuje do nauki i otwarcia się na Europę.

Więcej…
 




Hilliger Media Shop

Template "photogalleryfree" designed by Hilliger Media (© 2010)