Ścieżka powrotu

Strona główna Działania Wycieczki

Kalendarz

sierpień 2020
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

wycieczki
Szkolne koło wolontariatu i Szkolne koło turystyki - ferie PDF Drukuj Email

Ferie nie muszą być nudne - Szkolne Koło Wolontariatu Read more

W pierwszy poniedziałek ferii wolontariusze wraz z małymi podopiecznymi udali się na basen do Miechowa. Było wiele śmiechu podczas wodnych zabaw z piłką, tratwami, gąsienicami i na zjeżdżalniach. Powstał pociąg i utworzyła się drużyna wspinaczkowa.

Basen nie był w tym dniu jedyną atrakcją. W samo południe pojawiliśmy się w kręgielni by spróbować swoich sił w bowlingu. Zabawa była wyśmienita.

Więcej…
 
Wycieczka klas drugich I 2017 PDF Drukuj Email

Wycieczka do Muzeum PRL i do Teatru LudowegoRead more

13 stycznia 2017 r. klasy drugie wybrały się na zaplanowany wcześniej wyjazd do Krakowa.

Pierwszym miejscem, które odwiedzili uczniowie było Muzeum PRL w Nowej Hucie.

Uczniowie podzieleni na dwie grupy uczestniczyli w lekcjach muzealnych. Jedna grupa wzięła udział w warsztatach „Propaganda i zimna wojna” na podstawie wystawy „Atomowa groza”. Tematyka zajęcia skoncentrowana była na mechanizmach działania propagandy w PRL podczas Zimnej Wojny.

Więcej…
 
Wycieczka klas 1b i 1c 15 XII PDF Drukuj Email

Wycieczka do KrakowaRead more

15 grudnia klasy 1b i 1c udały się na wycieczkę do Krakowa. Plan wycieczki obejmował wyjście do Ciemna City w Galerii Kazimierz na film pt. „Doktor Strange” oraz udanie się na Rynek Główny do Muzeum Historii Miasta Krakowa na pokonkursową wystawę Szopek Bożonarodzeniowych. Wielką atrakcją był sam dojazd do Krakowa albowiem odbył on się pociągiem. Było tłoczno ale za to bardzo ciepło.

Więcej…
 
Projekt "Oblicza ojczyzny" 7 XII PDF Drukuj Email

Oblicza Ojczyzny - Wycieczka do kina i Fabryki Emalia w Podgórzu Read more

7 grudnia 2016 r. uczniowie klas I a, II a, II b i III LO udali się do Krakowa by wspólnie obejrzeć film „Magiczne zwierzęta – jak je odnaleźć”, oraz zwiedzić Fabrykę Emalia zwaną inaczej muzeum Oskara Schindlera.

Więcej…
 
Wizyta w Pałacu Prezydenckim PDF Drukuj Email

Wizyta gimnazjalistów ze Słomnik w Pałacu Prezydenckim Read more

Już po raz drugi, z inicjatywy Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy, w Pałacu Prezydenckim odbyła się debata „Eksperci pytają Młodych”. Tym razem spotkanie i poprzedzające je warsztaty odbyły się pod hasłem „Czas na czytanie”. Cieszymy się, że 27 osobowa grupa uczniów z Publicznego Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach miała okazję wziąć udział w tym spotkaniu.

Więcej…
 
Wycieczka kl.I wrzesień 2015 PDF Drukuj Email

Wycieczka klas pierwszychRead more

22 września klasy Ia i Ib wraz z paniami wychowawczyniami udały się na wycieczkę do Krakowa. Tematem wycieczki były „Początki chrześcijaństwa w Polsce”. Klasy zwiedziły m.in. kościół św. Anny, zamek królewski na Wawelu wraz z katedrą, kościół Franciszkanów, a także zobaczyli największą szopkę krakowską. Dzięki pani przewodnik, która oprowadzała uczniów oraz opowiadała o zabytkach, uczniowie uzyskali mnóstwo informacji i ciekawostek o zwyczajach i legendach krakowskich. Nie zabrakło również czasu, aby na koniec spaceru po mieście zjeść „coś” smacznego.

Więcej…
 
Wycieczka do Oświęcimia 2014 PDF Drukuj Email

Wycieczka do OświęcimiaRead more

28 listopada 2014 roku uczniowie klas III uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu. Corocznie tereny byłego obozu zagłady Auschwitz - Birkenau odwiedzają setki tysięcy ludzi z całego świata. Wśród nich są byli więźniowie, rodziny ofiar, młodzież i dorośli próbujący odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego „ludzie ludziom zgotowali taki los”.

Więcej…
 
Wycieczka integracyjna klas I- 2014 PDF Drukuj Email

Wycieczka integracyjna klas pierwszychRead more

Wycieczka integracyjna dla uczniów pierwszych klas gimnazjum to doskonała okazja do poznania osób, z którymi spędzimy kilka kolejnych lat. Dlatego też wychowawcy klas I zorganizowali wyjazd do stadniny koni „Stary Młyn” w Wilczkowicach.

 

Więcej…
 
Wycieczka do Anglii 2014 PDF Drukuj Email

Wycieczka do AngliiRead more

W dniach 8 -14 czerwca grupa 53 gimnazjalistów i uczniów szkoły podstawowej odbyła podroż szlakiem Harrego Pottera. Mieliśmy możliwość zwiedzenia najważniejszych atrakcji Londynu: Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Techniki, Muzeum Brytyjskiego, Muzeum Marynistyki, Muzeum Figur Woskowych, Akwarium i studia Warner Bross.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 1 z 6


Hilliger Media Shop

Template "photogalleryfree" designed by Hilliger Media (© 2010)