Ścieżka powrotu

Strona główna Archiwum Wydarzenia

Kalendarz

październik 2021
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Wydarzenia
11 Listopada (marsz) PDF Drukuj Email

11 listopada pamiętać wypadaRead more

Uczniowie klasy 1 b, 10 listopada przeprowadzili akcję informacyjną wśród rodziców pt. „11 listopada – pamiętać wypada!”. Uczniowie przed szkołą rozdawali dorosłym ulotki z informacją o tym co dokładnie wydarzyło się 11 listopada w Polsce, oraz zachęcali ich do wywieszenia flag z okazji Święta Niepodległości. W tym dniu podczas apelu poświęconego Świętu Odzyskania Niepodległości dziewczęta i chłopcy z tej klasy rozdawali uczniom ulotki i przyklejali do ich ubrań flagi biało-czerwone.

 

Więcej…
 
Lekcjsa historii PDF Drukuj Email

Oblicza Ojczyzny. 11 listopada – lekcja historiiRead more

 

10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole rocznicę odzyskania niepodległości. Na korytarzu I piętra pojawiła się wystawa przygotowana przez panią Monikę Judę -Cerek, a uczniowie pod jej opieką rozdawali symbole niepodległościowe i ulotki przypominające o święcie narodowym. Na piątej godzinie lekcyjnej spotkaliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej gdzie obejrzeliśmy animowaną historię Polski, a p. Małgorzata Sowa przybliżyła nam fakty związane z utratą niepodległości i walką o jej odzyskanie. Uczniowie klas I i II gimnazjum wraz z licealistami przygotowali wzruszającą pantomimę oraz zaśpiewali pieśni patriotycznych. Wraz z nami świętowały emerytowane nauczycielki oraz p. Anna Chrzanowska wieloletni przyjaciel szkoły. Wsparła nas również Monika Motyczyńska, absolwentka naszego liceum, która wraz z siostrą Weroniką przygotowała oprawę muzyczną. Po zakończonym spotkaniu uczniowie klasy I a i II b wraz z paniami Elżbietą Stroną i Haliną Kurkiewicz udali się na cmentarz, gdzie zapalili znicze i uczcili minutą ciszy wszystkich tych, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny. Nad całością czuwali: p. N. Łączny, p. R. Natkaniec, p. B. Waszuk i p. J. Waszuk.

 

 

Więcej…
 
Lekcja angielskiego PDF Drukuj Email

Learning languages is fun - THE DEATHLY HALLOW Read more

27.10.2016 roku klasa II LO pod opieką p. Barbary Waszuk przygotowała specjalną lekcję dla gimnazjalistów z klasy I a. Była zabawa słowem, powstały rymowanki i opowiadania, a także krótkie inscenizacje. Dwugodzinne warsztaty rozpoczął taniec inspirowany "Thrillerem" Michaela Jacksona a zakończyła pantomima inspirowana opowiadaniem z Harry’ego Pottera "The Deathly Hallows.

Więcej…
 
Ślubowanie 2016 PDF Drukuj Email

Ślubowanie klas pierwszychRead more

13 października 2016 roku miało miejsce ślubowanie uczniów klas pierwszych naszego gimnazjum.

Więcej…
 
Próba przed koncertem PDF Drukuj Email

Marek Piekarczyk symfonicznie – 35 lat na scenieRead more

21.09.2016 roku uczniowie klasy VI a SP, I a gimnazjum i II b gimnazjum udali się na próbę przed koncertem – Marek Piekarczyk – symfonicznie. Marek Piekarczyk to lider zespołu TSA znany jest naszej młodzieży z bycia jurorem w programie The Voice of Poland. Zespołowi TSA towarzyszyła orkiestra Młodej Filharmonii prowadzona przez znakomitego dyrygenta pana Tomasza Chmiela.

Więcej…
 
Piknik rodzinny 2016 PDF Drukuj Email

Piknik Rodzinny 2016Read more

4 czerwca na dziedzińcu ZSO w Słomnikach po raz kolejny odbył się Piknik Rodzinny. Tegoroczna oprawa imprezy nawiązywała do naszego patrona Kazimierza Wielkiego i czasów średniowiecza a myśl przewodnią wyrażał cytat:: „Tradycja jest Twoją godnością, Twoją dumą, Twoim szlachectwem…(Władysław Orkan). Na scenie prezentowali się uczniowie z poszczególnych szkół naszego zespołu.

Więcej…
 
Międzyszkolny Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy PDF Drukuj Email

Międzyszkolny Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy

W maju 2016r. odbył się dwuetapowy Konkurs Matematyczno- Przyrodniczy. Adresowany był do uczniów klas drugich Gimnazjum. W I etapie brali udział wszyscy uczniowie. Rozwiązywali dwa arkusze: matematyczny i z przedmiotów przyrodniczych. Była to forma próbnego egzaminu gimnazjalnego. Wyniki egzaminu zostały przekazane rodzicom na zebraniach. II etap konkursu, do którego przeszło po trzech uczniów z każdej klasy, odbył się w Gimnazjum w Słomnikach. Z zadaniami z matematyki, fizyki, biologii, chemii, geografii, o podwyższonym stopniu trudności, zmierzyli się uczniowie z Waganowic, Smrokowa, Niedźwiedzia, Prandocina i Słomnik. Nagrodzeni zostali: I miejsce: Emilia Zygmuntowicz - Słomniki; II miejsce: Sebastian Gryc - Słomniki i Tomasz Jakubas - Prandocin; III miejsce: Szymon Pokrzywiński - Słomniki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Festiwal Godki Krakowskiej PDF Drukuj Email

Nasi gimnazjaliści na Festiwalu Godki KrakowskiejRead more

5 czerwca 2016 roku w Skale odbył się V Festiwal Godki Krakowskiej. Organizatorzy zaproponowali wiele interesujących konkursów. Uczennice klasy III c gimnazjum: Paulina Grabska i Paulina Lesiewicz wzięły udział w konkursie teatralnym.

Więcej…
 
Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. PDF Drukuj Email

Międzyszkolny Konkurs Piosenki ObcojęzycznejRead more

7 czerwca 2016 roku uczennice naszego gimnazjum udały się na II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej do Smrokowa. W konkursie uczestniczyło 8 szkół z powiatu krakowskiego i miechowskiego.

Więcej…
 
Komers 2016 PDF Drukuj Email

Komers klas IIIRead more

28 maja o godzinie 18:00 rozpoczął się komers klas trzecich. Jak każe tradycja Pani Dyrektor Agata Skrzypczyk rozpoczęła uroczystość krótkim przemówieniem, w którym powitała nauczycieli, uczniów oraz rodziców dzięki którym mogła się odbyć ta zabawa. W tym roku wystrój sali gimnastycznej oraz świetlicy nawiązywał do „Hollywood”. Bawiliśmy się świetnie, szkoda, że tak krótko ;-) Dziękujemy Wam cudowni rodzice za poświęcenie i przygotowanie nam takiego świetnego wieczoru!

 

Więcej…
 
Konkurs języka angielskiego maj 2016 PDF Drukuj Email

Międzyszkolny Konkurs z Języka AngielskiegoRead more

19.05.2016 roku w naszym gimnazjum zorganizowany został Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego dla uczniów z terenu gminy Słomniki i nie tylko. Uczniowie rozwiązywali test kompetencji, który samo jury nazwało "Małą Maturą", gdyż zadania zasięgnięto z testów maturalnych z poziomu podstawowego.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia »

Strona 1 z 8


Hilliger Media Shop

Template "photogalleryfree" designed by Hilliger Media (© 2010)