Ścieżka powrotu

Strona główna Działania Projekty edukacyjne

Kalendarz

maj 2020
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Projekty edukacyjne
Projekt "Oblicza Ojczyzny" 18 XII PDF Drukuj Email

Podzielmy się świętami - "Oblicza Ojczyzny"Read more

18 grudnia byliśmy współorganizatorami w Rynku w Słomnikach imprezy środowiskowej Podzielmy się świętami. Po raz pierwszy w historii miasta świętowaliśmy w Rynku zbliżające się Boże Narodzenie.

Więcej…
 
Warsztzty profilaktyczne - uzależnienie od internetu PDF Drukuj Email

RODZICU, POMÓŻ SWOJEMU DZIECKU!! …. i nie pozwól mu uzależnić się od Internetu.

W listopadzie i grudniu odbywają się w naszej szkole zajęcia profilaktyczne z zakresu „Uzależnienie od Internetu”. Prowadzone są przez fachowców z Krakowskiego Towarzystwa Medycznego dla uczniów klas I i II gimnazjum. Odbyło się też spotkanie z ich rodzicami na ten temat.

Bodźcem do organizacji takich zajęć stały się niepokojące wyniki badań korzystania z nowoczesnych technologii komunikacyjnych poparte spostrzeżeniami naszych wychowawców i nauczycieli.

*Jakie wyniki wzbudzają niepokój? :

Więcej…
 
Projekt CEMS Chance PDF Drukuj Email

Zaproszenie do projektu CEMS ChanceRead more

Szanowni Państwo, Jestem organizatorką jedenastej edycji projektu CEMS Chance, który jest organizowany przez CEMS Club Warszawa, organizację non-profit działającą przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Najbliższa edycja projektu odbędzie się w terminie 6-9 grudnia 2016 r. w Warszawie. CEMS Chance to cykl 4-dniowych warsztatów skierowanych do uczniów III klasy gimnazjum oraz I klasy szkoły ponadgimnazjalnej z całej Polski, którzy pochodzą z małych miejscowości lub znajdują się w trudnej sytuacji życiowej – rodzinnej, finansowej lub zdrowotnej.

Więcej…
 
Projekt "Oblicza Ojczyzny" X PDF Drukuj Email

Szkoła wczoraj i dziśRead more

6.10.2016 roku uczniowie klasy I a gimnazjum, w ramach projektu OBLICZA OJCZYZNY, uczestniczyli w spotkaniu, zatytułowanym „Szkoła wczoraj i dziś”. Spotkanie odbyło się w „Kawiarence seniora”, mieszczącej się w budynku dawnego przedszkola. Powitała nas bardzo serdecznie pani dyrektor MGCK w Słomnikach - Alicja Biczysko. Opowiedziała nam krótko o historii kawiarenki, oraz zaprezentowała wystawę prac pani Marity Benke-Gajdy – W drodze. Oczami wyobraźni przeszliśmy drogą pełną mostów, aniołów, cierpienia ale i drugiego człowieka.

Więcej…
 
Projekt "Oblicza Ojczyzny" IX PDF Drukuj Email

OBLICZA OJCZYZNYRead more

Wzrastamy dzięki pracy na rzecz drugiego człowieka i spotkaniu z twórczością Henryka Sienkiewicza. „Wolontariat wielkie słowo oczekujące małych gestów.” MS

30.09.2016 roku zorganizowaliśmy w naszej szkole bardzo interesujące spotkanie, w ramach projektów OBLICZA OJCZYZNY i WZRASTANIE.

 

Więcej…
 
Projekt "Języki obce w szkole" PDF Drukuj Email

Projekt "Języki obce w szkole"Read more

Kreativ Deutsch und Englisch Lernen - Learning Languages is Fun

„The more you learn – the better you are”

W ramach wewnątrzszkolnego projektu promującego uczenia się języków obcych zaplanowaliśmy comiesięczne działania zachęcające uczniów gimnazjum i liceum do poszerzania kompetencji językowych.

Więcej…
 
Kampania "Myślę, więc nie ślę" PDF Drukuj Email

Kampania "Myślę, więc nie ślę"

W ramach programu „Szkoła promująca bezpieczeństwo” przystąpiliśmy do kampanii społecznej „Myślę, więc nie ślę”. Wychowawcy w gimnazjum i liceum przeprowadzą we wszystkich klasach specjalne lekcje poświęcone problemowi sekstingu. Seksting to rejestrowanie i przesyłanie osobistych materiałów o charakterze seksualnym za pośrednictwem telefonu i internetu. Kampania jest prowadzona przez Fundację Dzieci Niczyje i ma na celu edukowanie na temat niebezpieczeństw związanych z sekstingiem oraz podniesienie świadomości społecznej wokół tego zjawiska.W ramach kampanii promowany jest 30 sekundowy spot telewizyjny oraz plakat, te materiały można obejrzeć klikając w poniższy link:  http://seksting.fdn.pl/materialy-kampanii-0

 

Więcej…
 
Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa PDF Drukuj Email

„SZKOŁA PROMUJĄCA BEZPIECZEŃSTWO"

We wrześniu Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach przystąpił do programu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”. Jest to jeden z elementów Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa, realizowanej od 2004 r. przez Komendę Powiatową Policji. To kompleksowy system działań, oparty na współpracy szkoły, samorządu lokalnego, policji, rady osiedla, różnych stowarzyszeń, którego celem jest zmniejszenie lub wyeliminowanie niekorzystnych zjawisk występujących w szkole (np. przemocy) i zapewnienie uczniom szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Więcej…
 
Warsztaty z języka angielskiego PDF Drukuj Email

English is fun: Licealiści – GimnazjalistomRead more

3.11.2014 roku w klasie 3 c odbyły się warsztatowe zajęcia z języka angielskiego przygotowane przez uczniów naszego liceum: Monikę Motyczyńską, Magdalenę Domagałę, Ewelinę Garzeł, Justynę Jakubas, Klaudię Zdechlik, Paulinę Zaranek, Kamila Ciałowicza i Pawła Klanowskiego.

Więcej…
 
AIESEC - Lekcje z wolontariuszami PDF Drukuj Email

AIESEC - Lekcje z wolontariuszamiRead more

W dniach od 6-10 października w ZSO w Słomnikach gościli wolontariusze z Hiszpanii i Indonezji. Młodzi ludzie przyjechali do naszej szkoły w ramach działań organizacji AIESEC. AIESEC to pozarządowa organizacja non-for-profit, jedna z największych międzynarodowych organizacji studenckich, działająca w Polsce od 1971 r. Prowadzona jest przez studentów i niedawnych absolwentów interesujących się problemami otaczającego świata, przywództwem oraz zarządzaniem.

Więcej…
 
Spotkanie z Australijczykami 2014 PDF Drukuj Email

We are from AustraliaRead more

9.09.2014 roku uczniowie klasy III c gimnazjum w ramach lekcji z języka angielskiego mieli możliwość spotkania się z Australijczykami: Michaelem i Natalie Bros. Goście przygotowali prezentację na temat życia w Australii oraz swojej wielkie wakacyjnej podroży, w trakcie której odwiedzili: Chiny, Mongolię, Rosję (Syberię, Moskwę, Petersburg), Finlandię (Helsinki), Norwegię (Oslo), Islandię (Rejkiawik), Szwecję (Sztokholm), Danię (Kopenhagę) i Polskę (Warszawę, Wrocław, Kraków, Zakopane i Słomniki).

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 1 z 4


Hilliger Media Shop

Template "photogalleryfree" designed by Hilliger Media (© 2010)