Wicemistrzostwo Rejonu Wielickiego w Piłce Koszykowej chłopców!

Kategoria: Sport Opublikowano: środa, 05, marzec 2014 Super User

KoszykówkaIdentycznie jak w roku ubiegłym drużyna koszykarzy chłopców z naszego liceum zdobyła tytuł Wicemistrza Rejonu Wielickiego (5 powiatów).

Zawody organizowane przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy odbyły się systemem "każdy z każdym" 20.02.2014 r. w Wieliczce. Stawką zawodów był awans do Mistrzostw Województwa Małopolskiego. Do zawodów przystąpiły reprezentacje szkół z Powiatu Krakowskiego (LO Słomniki), Powiatu Wielickiego (ZSZ Wieliczka) i Powiatu Bocheńskiego (LO Bochnia). Nie zgłosiły się drużyny z Powiatu Proszowickiego i Miechowskiego. Niestety, drużyna gospodarzy naszpikowana zawodnikami klubowymi była poza zasięgiem wysoko pokonując pozostałe zespoły. W wyrównanym meczu o miejsce II, po dwóch kwartach wynik był niekorzystny dla naszej drużyny. Dopiero w kwarcie trzeciej chłopcy zaczęli grać lepiej - objęli prowadzenie i nie oddali go już do końca meczu. Gratulacje!!!

Wyniki turnieju:

 • ZSZ Wieliczka - LO Bochnia 53:28
 • LO Słomniki – LO Bochnia 43:34
 • ZSZ Wieliczka – LO Słomniki 59:21

Klasyfikacja końcowa:

 • I miejsce - ZSZ Wieliczka
 • II miejsce - LO Słomniki
 • III miejsce – LO Bochnia

Skład reprezentacji naszej szkoły:

 • Przemysław "Klempciusz" Ciałowicz
 • Patryk "Assassing" Konieczny
 • Adam "Wędzonka" Wędzony
 • Mateusz "Brosiu" Broś
 • Michał "Kabanos" Klanowski
 • Kamil "Ciałko" Ciałowicz
 • Krystian "Jagnię" Jagła
 • Paweł "Ryba" Bajołek

trener: Michał Miszczyk

Koszykówka Koszykówka Koszykówka Koszykówka Koszykówka

Odsłony: 1144