Aktualności

Wielki finał "Odblaskowej Szkoły"

    W piątek 4 października, podsumowaliśmy działania podjęte w związku z udziałem w konkursie „Odblaskowa Szkoła” i zorganizowaliśmy odblaskowy happening.

    Przygotowania do tego happeningu trwały od kilku dni. Wszystkie klasy wymyślały odblaskowe hasła i robiły transparenty zachęcające do noszenia odblasków. W piątek 4 października wszystko było już „zapięte na ostatni guzik”.

 

    Pod opieką wychowawczyń, uczniowie wystrojeni w kamizelki odblaskowe wyruszyli barwnym korowodem na ulice miasteczka. Każda klasa wykrzykiwała wtedy „odblaskowe hasła” zachęcające do noszenia odblasków. Na zawołania typu; Odblaskowa szkoła jest bezpieczna i wesoła!Małe odblaski chronią, jak kaski!  Każde mądre dziecko wie, że odblaski nosi się! nikt nie pozostał obojętny.

    Wreszcie można było krzyczeć, ile sił w płucach i nikt nie próbował uciszać!!! Nawet panie dopingowały: głośniej!!!

     Nasza akcja wzbudziła ogromne zainteresowanie nie tylko przechodniów, ale przede wszystkim kierowców. Słomniki leżą wszak przy krajowej „Siódemce”, więc nie sposób było nas nie zauważyć!

     Rozdano ponad 300 elementów odblaskowych. Wszyscy bardzo przyjaźnie reagowali na nasz widok.

     W czasie, gdy uczniowie klas starszych bawili się i uczyli w sali gimnastycznej, maluchy z klas 0- III uczestniczyły w konkursie plastycznym „Noś odblaski – świeć przykładem”. Piękne, kolorowe plakaty ozdobiły potem szkolne korytarze.

     Każdy uczeń naszej szkoły i ten mały i ten duży posiada już odblask. Mamy nadzieję, że stanie się on stałym elementem uczniowskiego „wyposażenia”. 

     Bardzo dziękujemy za pomoc policjantom z naszego komisariatu, którzy  czuwali nad naszym bezpieczeństwem i kierowali ruchem  a także pani Joannie Antosz – redaktor naczelnej „Głosu Słomnik”, towarzyszącej nam podczas happeningu !!!

Autor: M. Maćkiewicz