Aktualności

Dzień Zdrowego Odżywiania

     W przededniu Pierwszego Dnia Wiosny w klasach 0 – III odbył się Dzień Zdrowego Odżywiania. W tym dniu najmłodsi uczniowie poznali tajniki zdrowego stylu życia. Zapoznali się Piramidą zdrowego odżywiania. Rozwiązywali przygotowane w klasach krzyżówki i quizy. Odbyła się degustacja samodzielnie wykonanych sałatek oraz zdrowych II śniadań. 

      Głównym punktem programu był apel z udziałem oddziałów przedszkolnych i klas I – III, na którym zaprezentowano przygotowane w klasach projekty plastyczne przedstawiające „Talerze z owocami i warzywami” wykonane różnymi technikami plastycznymi.

     Korzystając z okazji przypomniano zasady bezpieczeństwa obowiązujące w szkole i w drodze do szkoły oraz zachęcano do zdrowego trybu życia.

Zdjęcia: Anna Pokrzywińska