Aktualności

"Kopciuszek"

    Dnia 21.03.2017 r. uczniowie Koła teatralnego pod opieką Ewy Dulewicz przedstawili dla klas O-VI inscenizację baśni wg opracowania literackiego braci Grimm, pt: „Kopciuszek”. Chociaż różnorodne interpretacje baśni oglądane były przez dzieci wiele razy, to za każdym razem wywołują wiele wzruszeń i nieskrywanych emocji.

   Historia o dobrej, pracowitej i szlachetnej dziewczynce, która po wielu doświadczeniach życiowych i cierpieniach osiąga szczęście, jest stale interesująca i aktualna. Mali aktorzy (uczniowie klas II SP) z zaangażowaniem odgrywali role przydzielonych im postaci, starali się wprowadzić widza w atmosferę życia na królewskim zamku, co korelowało z obchodzonym tego dnia świętem patrona szkoły - Kazimierza Wielkiego.

  Sceną finałową był taniec dworski w wykonaniu pięknie ubranych dam i rycerzy, który wywołał burzę oklasków.

  Podziwiać można było również umiejętności aktorskie uczniów, którzy już drugi rok rozwijają swoje talenty na zajęciach koła, piękną scenografię, którą przygotowała p. Joanna Tłuszcz oraz muzykę wprowadzającą nas w klimat epoki.

  Cieszy serce, że nasi uczniowie potrafią uczestniczyć w wydarzeniach artystycznych, potrafią się bawić, ale także stają się wrażliwsi na krzywdę i cierpienia osób, których los boleśnie doświadczył.

Tekst: Ewa Dulewicz

Zdjęcia: Anna Pokrzywińska