Aktualności

Rodzinny Piknik Ekologiczny "Ekologia jest trendy"

    W tym roku PIKNIK RODZINNY, który odbył się dn. 10 czerwca b.r. w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach, przebiegał pod hasłem Ekologia jest trendy. Współorganizatorem imprezy był Urząd Miejski w Słomnikach. Jak wskazuje temat pikniku było ekologicznie czyli zielono i blisko natury. Zgodnie z zapowiedzią p. Małgorzaty Klich reprezentującej Urząd na stanowiskach objętych ich patronatem można było odpady wymienić na rośliny ozdobne. Wprawdzie to tylko działanie symboliczne, ale wskazujące kierunek myślenia: mniej śmieci, więcej zieleni. Takim myśleniem wykazały się oddziały zerowe i na dziedzińcu szkoły można było podziwiać ich ekozamki czyli bardzo okazałe budowle wykonane z surowców wtórnych.

    Poza tym tradycyjnie już do lat ubiegłych na dziedzińcu szkoły pojawiły się różne stoiska. Można było zjeść ekociacho, gofra z owocami lub poszaleć sałatkowo czyli skomponować sobie własną sałatkę. Rada Rodziców jak zawsze stanęła na wysokości zadania i grillowała pełną parą. Poza tym można też było zobaczyć stoiska prezentujące szkoły wchodzące w skład naszego zespołu, prace uczniów, piękne zdjęcia z przedstawień, które rodzice naszych uczniów przygotowywali w prezencie dla dzieci ze szkoły podstawowej. Można było zrobić sobie ekologiczny wianek, pogłówkować nad zadaniami matematycznymi, przekonać się, ze makulatura to nie śmieci, ale świetny materiał plastyczny, zrobić arcydzieło malarskie za pomocą… soku warzywnego lub dać sobie pomalować twarz naszym piknikowym makijażystkom. Miłośnicy czytania mogli odwiedzić stoisko Drugie życie książek i w przystępnej cenie kupić coś ciekawego do poduszki.

     Mimo deszczu, który próbował przestraszyć i gości i organizatorów, na naszej scenie ciągle coś się działo. Mali, nieustraszeni artyści z oddziałów przedszkolnych, zerowych, z klasy I a oraz II a zaprezentowali przedstawienia i inscenizacje o tematyce ekologicznej, zaś starsi uczniowie z gimnazjum zabawiali zebranych śpiewając piosenki i prezentując w pokazie mody ekologicznej, jak wykorzystać materiały wtórne, aby ubrać się modnie i wygodnie. Co jakiś czas barwny clown - animator zapraszał dzieci do wspólnej zabawy na scenie i mimo deszczu nie brakowało chętnych.

    Tradycyjnie wielką popularnością cieszyła się loteria. Losy rozeszły się dosłownie jak świeże bułeczki. Bardzo nas to ucieszyło, gdyż dochód z tegorocznego pikniku będzie przeznaczony na doposażenie placu zabaw dla najmłodszych.  Jednak organizacja całej imprezy oraz towarzyszącej jej  loterii nie byłaby możliwa, gdyby nie nasi hojni sponsorzy, których tu wymienię:

SPONSORZY PIKNIKU 2017 r.

 1. AMPLUS Sp. z o.o. Niegardów
 2. Pan Władysław Gugulski – Zakład Wędliniarski z Ratajowa
 3. Janusz Janicki
 4. Małgorzata i Wojciech Starnawscy – Almus
 5. Piekarnia Gnieccy
 6. Pan Marek Zabielski - Sklep Ogrodniczy
 7. Paweł Zieliński, Wojciech Podyma -  Centrum Budowlane PAULA
 8. Zofia Żmigrodzka – Zajazd na Wesołej
 9. Sabina Klimczyk
 10. Mateusz Żmigrodzki
 11. Józef Żmigrodzki – Auto Handel
 12. Elżbieta i Michał Jednaki
 13. Wioletta Kanik – Sklep spożywczy VIOLA
 14. Agata Toporek – Księgarnia
 15. Tomasz Konieczny
 16. Anna Starnawska – Restauracja „Cichy Gaik”
 17. Duda – Piekarnia Miłocice
 18. Joanna Szeremeta – F.H.U KARJO
 19. Andrzej Wlazło – Sklep z artykułami przemysłowymi w Miechowie
 20. DIANT – POL w Prandocinie Wysiołku
 21. Agnieszka i Grzegorz Harmaj
 22. Iwona i Mariusz Kura
 23. Kryta Pływalnia w Miechowie
 24. „Animatort”
 25. „Tani gaz”
 26. Magdalena Jędrychowska- Floris
 27. „Ogród Słomniki” Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych
 28. „Saymun kebab”
 29. „Świat Lodów”
 30. „Rejtanówka”
 31. „Atelier kwiatowe Bein”

    Dyrekcja Szkoły oraz Grono Pedagogiczne dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli Piknik Rodzinny oraz wszystkim przybyłym gościom. Już dzisiaj zapraszamy na przyszłoroczną imprezę.

  Tekst: Anna Wójcik

Zdjęcia: Anna Pokrzywińska