Aktualności

Wycieczka do Ojcowa klas piątych

     22.09.2017 uczniowie klas 5 a i b wraz z nauczycielami wybrali się do Ojcowa, który znajduje się 20 km od Słomnik.

     Piątoklasiści rozpoczęli wycieczkę od odwiedzenia Muzeum Przyrodniczego, które zwiedzali z zapartym tchem, podziwiając  zgromadzone eksponaty związane z terenem Doliny Prądnika, obejmujące  faunę i florę , geologię . Najbardziej dociekliwi uczestnicy wycieczki zdobyli informację, iż na terenie muzeum zgromadzono zbiory związane z osadnictwem ludzkim na tych terenach, sięgającym okresu 120 tys. lat oraz pamiątki po profesorze Władysławie Szaferze. Duże zainteresowanie wzbudziły także dioramy, w których można było zobaczyć ponad 400 fotografii grzybów, roślin, owadów oraz innych bezkręgowców występujących na terenie Parku. Zwiedzanie uczniowie  zakończyli seansem filmowym w wersji 3D, prezentującym powstanie Narodowego Parku Ojcowskiego.

      Następnie w dobrych humorach uczestnicy wycieczki udali się na dłuższy spacer, dotarli do monumentalnej Bramy Krakowskiej i znajdującego się nieopodal źródełka miłości. Jest to bardzo piękne, urokliwe i romantyczne miejsce, idealne na wypoczynek, spacer z rodziną lub przyjaciółmi.

     Uczniowie wraz z opiekunami wrócili do swoich domów zachwyceni pięknem i oryginalnością krajobrazu najmniejszego Parku Narodowego w Polsce .

                                              Tekst: Anna Udziela i Anna Furgał - uczennice klasy 5a