Aktualności

Warsztaty naukowe z serii Fizyka dla Smyka

    W dniach 16, 17, 18 października 2017 roku w naszej szkole w oddziałach przedszkolnych i klasach I-III odbyły się pokazy naukowe pt. „Tajemnice światła” w ramach cyklu „FIZYKA DLA SMYKA” prowadzone przez pracownika Akademii Nauki. W czasie zajęć przeprowadzono kilkanaście ciekawych eksperymentów z zastosowaniem oryginalnych zestawów edukacyjnych. Dzieci były bardzo zainteresowane, chętnie brały udział w eksperymentach, próbowały wyciągać wnioski. Dowiedziały się co to jest światło, jakiego jest koloru, jak działa laser, odkryły tajemnice stroboskopu, poznały działanie okularów przeciwsłonecznych, czarowały tęczę, dowiedziały się  jak zatrzymać obraz będący w ruchu i wiele innych.

    Spotkania, które oferuje nam Akademia Nauki są bardzo ciekawe i atrakcyjne, umożliwiają wszystkim dzieciom przeprowadzanie doświadczeń wraz z osobą prowadzącą. Dzięki nim dzieci odkrywają różnorodne zjawiska zachodzące w codziennym życiu.                                                                                        

 Z niecierpliwością czekamy na następne  zajęcia.

Zapraszamy do galerii.                                                                                                           

   Tekst: Jolanta Piwowarczyk

                                                                                                                                                         Zdjęcia: Wychowawcy klas