Aktualności

13 października 2017 - Ślubowanie klas pierwszych

   Pasowanie na ucznia to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu pierwszoklasisty. Zgodnie z tradycją szkoły uroczystość łączy się z Dniem Edukacji Narodowej. Już od wczesnych godzin rannych nasi pierwszoklasiści ubrani w galowe stroje z radością i niecierpliwością oczekiwali na najważniejszy moment tego dnia – Ślubowanie.

   Zanim to nastąpiło uczniowie udali się do pięciu krain, w których musieli wykazać się nie lada wiedzą i umiejętnościami, by zdobyć czarodziejskie klucze. Przez krainy przeprowadziła ich dobra wróżka. Zmaganiom pierwszaków przyglądali się zaproszeni goście : Przedstawiciele Gminy, Dyrekcja Szkoły, wychowawcy oraz Rodzice.

   Ślubowanie i Pasowanie odbyło się w obecności Sztandaru Szkoły, co podkreśliło rangę i doniosłość tego wydarzenia. Od tego momentu pierwszoklasiści poczuli się w pełni uczniami naszej szkoły. Po Pasowaniu każde dziecko na pamiątkę tej uroczystości  otrzymało dyplom i książkę ufundowaną przez rodziców.

   Pani Dyrektor Agata Skrzypczyk, Przedstawicielka  Gminy Pani Beata Zagrodzka oraz Rodzice życzyli uczniom wytrwałości i sukcesów na kolejnych etapach kariery szkolnej. Do życzeń dołączają się wychowawczynie z przekonaniem, że w naszej szkole każdy uczeń odnajdzie radość, ciepło  i wspaniałych przyjaciół.

  Nad przebiegiem uroczystości czuwał Samorząd Uczniowski. Szczególne podziękowania składamy Pani Katarzynie Adamek – Lepiarczyk za przygotowanie scenografii.

Tekst: Wychowawczynie klas pierwszych

Zdjęcia Anna Pokrzywińska