DZIEŃ ODBLASKOWY

     Czwartek 18 października 2012 różnił się od innych szkolnych dni. Wtedy bowiem miał miejsce Dzień Odblaskowy.

 

 

     Zamiast na lekcjach, uczniowie klas IV – VI pod opieką wychowawców zebrali się w sali gimnastycznej. Tam wszyscy zobaczyli pokaz pierwszej pomocy przygotowany przez panią Marzenę Malkowską, której pomagali uczniowie. Następnie odbył się konkurs BRD

     Konkurowały z sobą trzy drużyny: przedstawiciele klas IV, V i VI. Rywalizacja miała formę lubianej przez wszystkich gry w statki. Największy doping towarzyszył zawodnikom, gdy mięli do pokonania rowerowy tor przeszkód. Okazało się, że w brew pozorom, jest to nie lada wyzwanie! W całej rywalizacji, bezkonkurencyjne okazały się przedstawicielki klas czwartych, którym serdecznie gratulujemy.

     Kolejnym elementem tego dnia było wyposażenie wszystkich uczniów w odblaski. Dzięki pomocy sponsorów każde dziecko może przypiąć do swego plecaka odblaskowego „Wesołego Kornika”. Innymi zgromadzonymi odblaskami obdarowywaliśmy mieszkańców naszego miasta podczas happeningu, który odbył się po konkursie BRD.

     Pod opieką wychowawczyń, wystrojonych tego dnia w kamizelki odblaskowe,  uczniowie wyruszyli barwnym korowodem na ulice miasteczka. Każda klasa wykrzykiwała wtedy „odblaskowe hasła” zachęcające do noszenia odblasków. Na zawołania typu; Odblaskowa szkoła jest bezpieczna i wesoła! lub Małe odblaski chronią, jak kaski! nikt nie pozostał obojętny.

     Rozdano ponad 100 elementów odblaskowych. Bardzo przyjaźnie reagowali na nasz widok kierowcy i przechodnie. Wreszcie można było krzyczeć, ile sił w płucach i nikt nie próbował uciszać!!! Nawet panie dopingowały: głośniej!!!

     W czasie, gdy uczniowie klas starszych bawili się i uczyli w sali gimnastycznej, maluchy z klas 0- III uczestniczyły w konkursie plastycznym „Noś odblaski – świeć przykładem”. Piękne, kolorowe plakaty ozdobiły potem szkolne korytarze.

     Każdy uczeń naszej szkoły i ten mały i ten duży otrzymał odblask. Mamy nadzieję, że stanie się on stałym elementem uczniowskiego „wyposażenia”.

     Uczniów klas IV – VI szczególne prosimy o pilnowanie swojego odblasku. Już niedługo będzie on biletem wstępu na „Odblaskowe Andrzejki”!!!