Polsko - Szwajcarski Projekt Edukacyjny

 

   W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do Polsko - Szwajcarskiego Programu Współpracy, KIK/34. Zadanie 2 realizowane w ramach tego projektu ma na celu edukację i wdrażanie zasad prawidłowego żywienia  oraz ocenę wpływu tej edukacji na sposób żywienia, stan odżywiania i poziom wiedzy dzieci i młodzieży.

    Aby jak najlepiej zrealizować to zadanie przystąpiliśmy do projektu „TRZYMAJ FORMĘ!”, w ramach którego uczniowie wykonują różnorodne zadania promujące aktywność fizyczną i poznają tajniki zbilansowanej diety. Zdobywają informacje o skutkach nieprawidłowego żywienia i uczą się odpowiedzialnych wyborów żywieniowych. Kontynuujemy programy: Mleko z klasą i Owoce w szkole. Już w ubiegłym roku nasza spółdzielnia uczniowska wzięła udział w projekcie modernizującym szkolny sklepik. Efektem tego działania jest zmodyfikowana oferta sklepiku, która ułatwia dzieciom i młodzieży podejmowanie mądrych decyzji żywieniowych. Uczniowie aktywnie ćwiczą na lekcjach w-fu a po zajęciach szkolnych trenują pod okiem fachowców w LKS Słomniczanka, czy na przyległej szkole, nowoczesnej hali sportowej. Popołudniami również rodzice i babcie korzystają z oferty różnorodnych zajęć fizycznych uczestnicząc w zajęciach fitness, jogi i pilates pod okiem instruktorki i rehabilitantki, pani M. Boczkowskiej.