Franuś Kura laureatem konkursu plastycznego

   W listopadzie br. biblioteka szkolna w Słomnikach przyłączyła się do wojewódzkiego konkursu plastycznego „Mój bajkowy miś”, zorganizowanego przez MDK przy al. 29 Listopada w Krakowie. Konkurs ogłoszony został z okazji obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia. Do udziału zaproszono dzieci z oddziałów przedszkolnych.

    Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać ulubionego misia z dowolnej bajki, wybranymi przez siebie technikami plastycznymi. Do biblioteki szkolnej wpłynęło 25 prac plastycznych, które po opisaniu i sfotografowaniu odwiezione zostały do organizatora konkursu.

    Dnia 13 listopada 2012 r. jury w składzie: Agnieszka Klaczak – plastyk, arteterapeuta, Joanna Stachowicz – animator kultury oraz Piotr Bobiński – grafik oceniło 378 prac nadesłanych z 57 placówek oświatowych z województwa małopolskiego. Prace oceniane były według następujących kryteriów: samodzielność wykonania, oryginalność pomysłu, kompozycja, walory artystyczne.

    Jury nagrodziło 18 prac, które można było obejrzeć na zorganizowanej wystawie. W kategorii 6–latków dyplom laureata otrzymał Franuś Kura ze Szkoły Podstawowej w Słomnikach. Franuś wraz z rodziną zaproszony został do MDK w Krakowie na świętowanie Dnia Pluszowego Misia oraz po odbiór nagrody.

Tekst: Anna Pokrzywińska