Czary - mary w bibliotece

      Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń dzień ten miał niezwykłą moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości…

       Przepowiednia to obecnie raczej zabawa i nie należy traktować jej poważnie, ale nie wykluczone, że może się spełnić..? Kto wie?

      Istnieją różne sposoby, aby się dowiedzieć, co nas czeka w przyszłości – w bibliotece na wszystkich uczniów czekały specjalnie przygotowane na tę okazję magiczne stanowiska. Każdy mógł „poznać swoją przyszłość” dzięki wróżbom z kubeczków, ze szpilek, czy wróżby numerycznej. Jednymi z najbardziej obleganych stanowisk okazały się te, przy których można było wywróżyć zawód wykonywany w przyszłości, czy poznać imię przyszłej sympatii.

     W rolę wróżek wcieliły się: Julia Zygmuntowicz, Alicja Tochowicz, Gabrysia Ciałowicz, był też pomocnik wróż Michał Grabski.

                                        Tekst i zdjęcia:  Anna Pokrzywińska