Dzień Wiosny w klasach IV - VI

    21 marca powitaliśmy wiosnę głośno i radośnie. Terenem klasowych rozgrywek była w tym roku hala sportowa, gdzie odbyły się interdyscyplinarne warsztaty dla uczniów klas IV – VI. Temat naszych działań brzmiał: Czas na zdrowie!

     Początek wiosny, budząca się do życia przyroda i nasze zmęczenie długą zimą są wspaniałym pretekstem do wprowadzenia zmian w swoim stylu i sposobie życia. Wspólne zabawy i zadania miały wszystkich zachęcić do aktywności ruchowej i zdrowego odżywiania. W przygotowanych tego dnia konkurencjach mogli sprawdzić się wszyscy uczniowie.

      Uzdolnieni plastycznie kopiowali dzieło sztuki. Królewska korona z kiści winogron i złotych kłosów zboża, powieki ze strączków grochu, policzki z jabłek, nos z dorodnej gruszki. Portret króla? Czemu nie? W taki, dość niezwykły, sposób przedstawił oblicze cesarza Rudlofa II Habsburga jeden z najciekawszych malarzy nowożytnych - Giuseppe Archimboldo, a nasi plastycy musieli zrobić to samo! Powstałe prace zostały potem porównane z „oryginałem”, co wywołało prawdziwą falę radości na trybunach.

    W hali sportowej powstała na czas warsztatów prawdziwa „Piekielna kuchnia”. Przedstawiciele różnych klas połączeni w zespoły musieli przygotować sałatkę ze składników znajdujących się na wspólnym stole. Wszystko byłoby dużo łatwiejsze, gdyby nie fakt, że składniki te należało zabrać zanim zrobi to drużyna przeciwna! Powstały fantazyjne i pyszne sałatki, którymi następnie częstowano publiczność. Zainteresowanie było ogromne!

    W kolejnym zadaniu sprawdzana była wiedza z zakresu zdrowego odżywiania. Tym razem dzieci wspierali wybrani przez nich nauczyciele!

    Podczas warsztatów był również eksperyment z jajkiem, puzzle, zagadki i zawsze budzące wielki entuzjazm – skojarzenia! Powstałe w tym roku pomosty kojarzeniowe zaskoczyły wszystkich.

     Czas na zdrowie to także czas na ruch. Tego elementu nie mogło więc zabraknąć tego dnia. Grupa z klasy VB przygotowała pokaz zumby, którym poderwała z miejsca  każdego.

    Publiczność na trybunach nieustannie dopingowała swoich przedstawicieli zabawnymi hasłami, które dzieci przygotowały przed warsztatami. Na koniec każdy uczeń otrzymał od jednej z „hostess” „rumiane jabłuszko”.

    Warsztaty „Czas na zdrowie” przygotowane przez N. Łączny, M. Maćkiewicz i U. Łączny były uzupełnieniem realizowanych przez cały rok w szkole projektów prozdrowotnych.

    W organizowaniu imprezy aktywnie uczestniczyli uczniowie klasy VI c pod opieką pani E. Kiwior, którym serdecznie dziękujemy za pomoc.

Tekst: M. Maćkiewicz, U. Łączny i N. Łączny

Zdjęcia: M. Malkowska