Z wizytą u strażaków

    Dnia 6 maja 2014r. klasy I a i I b pod opieką wychowawców wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Słomnikach. Przywitał nas Pan Prezes Straży Jan Plutecki, który opowiedział historię założenia OSP oraz o jej działalności.

     Następnie Wice-prezes OSP Mariusz Guzik i Naczelnik OSP Artur Ciesielski pokazali dzieciom wozy strażackie, ich wyposażenie, stroje strażackie oraz sprzęt używany w czasie akcji ratowniczych.

    Uczeń klasy I a – Igor Ciesielski (młody strażak) zaprezentował strój używany do niszczenia os i szerszeni. Potem strażacy przeprowadzili pokaz ratownictwa medycznego i pierwszej pomocy w razie wypadku. Dzieci były bardzo zainteresowane i zadawały mnóstwo pytań. Czynnie uczestniczyły w zajęciach: zwiedzały wozy strażackie, przymierzały kaski i stroje oraz lały wodę z pomp strażackich.

    Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć i podziękowań oraz ilustracji wykonanych przez dzieci.

    Wycieczka sprawiła dzieciom wielką radość i pozostawiła niezapomniane wrażenia. Cieszymy się, że mamy w Słomnikach takich dzielnych i oddanych strażaków. W ich ślady poszła już trójka naszych pierwszaków (Sandra Rojek- OSP w Miłocicach, Igor Ciesielski i Jakub Guzik – OSP w Słomnikach).

Tekst: B. Jędrychowska