Dziewczęta na medal

Miło nam poinformować, że dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach godnie reprezentowały naszą gminę na Mistrzostwach Powiatu w Świątnikach Górnych zajmując nie tylko miejsca medalowe ale prezentując się jako dobre technicznie, zgrane i stosujące zasady fair play zawodniczki.

19.10.2016 roku drużyna w składzie:  Kmita Klaudia, Ząbczyńska Oliwia, Czerwińska Sylwia, Czerwińska Wiktoria, Nowaczek Małgorzata, Kurbiel Gabriela, Natkaniec Aleksandra, Łączny Maria, Mich Martyna, Książek Weronika, Tochowicz Karolina zajęła III miejsce w Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Halowej. W zawodach uczestniczyło osiem drużyn, zajęliśmy II miejsce w grupie remisując ze Skawiną 1:1 i zwyciężając ze Skałą 3:0 oraz z Zabierzowem 2:0. W półfinale przegraliśmy z mistrzami turnieju, drużyną z Rzeszotar 0:2, a wygraliśmy z Przeginią 2:0

23.02.2017: drużyna w składzie: Pokrzywińska Maja, Ząbczyńska Oliwia, Bielak Martyna, Bogacz Kamila, Ciszewska Oliwia, Czerwińska Sylwia, Czerwińska Wiktoria, Janeczek Aleksandra, Nowaczek Małgorzata, Świątek Emilia, Mariasz Emilia, Natkaniec Aleksandra, Siedlarz Aleksandra, Mich Martyna zajęła II miejsce w Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej. W zawodach uczestniczyło osiem drużyn, nasze dziewczęta zajęły I miejsce w grupie, a w meczu finałowym przegrały minimalnie walkę o I miejsce. W opinii organizatorów i trenerów pozostałych drużyn nasze dziewczęta zaprezentowały bardzo ładną koszykówkę.

Opiekun Jerzy Waszuk jest bardzo dumny ze swoich podopiecznych, gdyż nie tylko chętnie ćwiczą na lekcjach wychowania fizycznego, zajęciach dodatkowych, interesują się sportem i turystyką a ponadto cechuje je kultura osobista tak na boisku jak i w życiu codziennym.

Tekst i zdjęcia: Jerzy Waszuk