Wizyta Skrzatów na poczcie

    Dnia 17 maja dzieci z oddziału 0d wybrały się na pocztę. Miały okazję przyjrzeć się pracy urzędnika pocztowego oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie. „Skrzaty” zapoznały się z wyglądem poczty, jej wyposażeniem i urządzeniami: półki na listy i paczki, skrzynki pocztowe, wagi, worki na listy, regały na kartki i czasopisma. Dzieci poznały również różne rodzaje listów: zwykłe, polecone, ekspresowe, lotnicze, kartki i telegramy. Dodatkowo wzbogaciły swoje słownictwo w zwroty: awizo, przesyłka.

   Na zakończenie wizyty pan urzędnik pozwolił przedszkolakom wcielić się w rolę pracownika poczty. Każdy maluch dostał znaczek oraz kopertę, którą mógł sam ostemplować. Ta, krótka wycieczka wzbogaciła przedszkolaki o nowe doświadczenia oraz przyniosła im wiele pozytywnych wrażeń.

 Tekst i zdjęcia: Alina Trzęsiec