Ścieżka powrotu

Strona główna

Kalendarz

marzec 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Dzięń dla zdrowia 23 czerwca 2013 PDF Drukuj Email

Dzień dla zdrowia

Już dziesiąty raz w naszej szkole odbyła się Otwarta Akcja Poboru Krwi połączona z bezpłatnymi badaniami lekarskimi. Każdy kto odwiedził nas w niedzielę, 23.06.2013 mógł zmierzyć ciśnienie, zbadać poziom cukru i tkanki tłuszczowej a kobiety od 40 roku życia miały możliwość skorzystania z badań mammograficznych.

W czasie gdy w szkole odbywało się krwiodawstwo, część z naszych wolontariuszy – uczniów gimnazjum i liceum, prezentowała na placu targowym zasady udzielania pierwszej pomocy. Na wszystkich krwiodawców, tych którzy skorzystali z badań i wolontariuszy czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez nieocenioną Anię Chrzanowska dobrego ducha naszych działań. W trakcie akcji odwiedziła nas delegacja ze Starostwa Powiatowego w Krakowie - pani Barbara Pietruszka – z-ca dyrektora Wydziału Organizacji i Spraw Obywatelskich i pani Halina Gociewicz – dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz dyrekcja naszej szkoły – pani dyrektor Agata Skrzypczyk i pani wicedyrektor Anna Lepiarczyk.

 

Wynik akcji: 20 osób oddało krew, 34 osoby zostały przebadane!

Wolontariusze zaangażowani w organizację akcji: Magdalena Jagła, Ania Pieniążek, Karolina Kurek, Jakub Pluciński, Weronika Wlazło, Agnieszka Szlachta, Karolina Gąsior, Monika Motyczyńska, Kamil Łakomy, Marcin Pieniążek, Adrian Sadowski, Aneta Cupiał, Kamila Piwowarczyk, Karolina Berner, Przemek Ciaołwicz oraz uczniowie klasy II c. Nad całością czuwały panie: Gabriela Blarowska, Natasza Łączny, Maria Szczepaniak i Barbara Waszuk.

Za pomoc i wsparcie DZIĘKUJEMY:

p. Annie Chrzanowskiej – radna powiatowa

p. Magdalenie Sobesto-Wijak – przedstawiciel Małopolskiego Zarządu PCK

p. Tomaszowi Ciałowiczowi – przewodniczącemu GKRPA w Słomnikach

p. Józefowi Hlawaczowi – dyrektorowi ZOZ w Słomnikach

Dyrekcji ZSO w Słomnikach

 


Hilliger Media Shop

Template "photogalleryfree" designed by Hilliger Media (© 2010)