Ścieżka powrotu

Strona główna

Kalendarz

listopad 2015
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Publiczne Gimnazjum w Słomnikach
Szkolne koło wolontariatu XI 1 PDF Drukuj Email

Szkolne Koło Wolontariatu LUBIMY POMAGAĆRead more

13 listopada 2015 roku odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia – PONAD ZIEMIĄ – ZOBACZ … JESTEM. Tym razem rozmawialiśmy o wolności, która jest w każdym z nas. W trakcie spotkania przypomnieliśmy sobie historię Polski poprzez obejrzenie filmu animowanego, zabawę w kalambury, uzupełnianie mapy oraz krótką podróż po Polskich miastach.

Więcej…
 
Ślubowanie 2015/2016 PDF Drukuj Email

ŚlubowanieRead more

16 października, zgodnie z wieloletnią tradycją, o godz. 11.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się ceremonia ślubowania uczniów pierwszych klas gimnazjum. W obecności dyrekcji, nauczycieli, wychowawców oraz swoich rodziców uczniowie przyrzekali wzorowo wypełniać swoje obowiązki, być dobrymi ludźmi, uczniami i obywatelami. Po złożeniu ślubowania odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klas starszych, pod opieką pani Marii Jakubek i pani Magdaleny Bauzy-Gąciarz.

Więcej…
 
Wspólne śpiewanie XI PDF Drukuj Email

Wspólny śpiew z okazji Święta NiepodległościRead more

11 listopada to ważne święto dla wszystkich Polaków. W tym roku świętowaliśmy 97 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Naszą 3-letnią tradycją stał się wspólny śpiew na korytarzu II piętra w trakcie długiej przerwy. Tym razem jednak spotkaliśmy się w sali 16, gdzie zaśpiewaliśmy najpiękniejsze pieśni patriotyczne począwszy od „Roty” a skończywszy na „Murach” Jacka Kaczmarskiego.

Więcej…
 
Małopolski konkurs z języka angielskiego XI PDF Drukuj Email

Małopolski Konkurs Języka Angielskiego

Nauka języków obcych to inwestycja na całe życie, która na pewno zaprocentuje w przyszłości. Dobrze wiedzą o tym uczniowie naszego gimnazjum, którzy 26 października przystąpili do etapu szkolnego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów gimnazjum. Do tego etapu zgłosiło się 12 uczniów ( klasy I – 2, klasy II – 4 i klasy III – 6).Uczestnicy mieli na rozwiązanie zadań 75 minut i musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu: czytania ze zrozumieniem, słownictwa, gramatyki oraz funkcji językowych.

A oto uczniowie którzy, uzyskali 60% z testów konkursowych i mają szansę na udział w etapie rejonowym:

Więcej…
 
Szkolne koło wolontariatu X 3 PDF Drukuj Email

Światełko Pod Dobrym Aniołem. Szkolne Koło Wolontariatu - Lubimy Pomagać. Read more

Projekt - Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia.

W dniach 21-29.10.2015 rok wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu przeprowadzili akcję - Światełko Pod Dobrym Aniołem. Celem akcji było wspomnienie tych, którzy od nas odeszli, tych o których nikt już nie pamięta oraz tych, którzy kiedyś pracowali i uczyli się w murach naszej szkoły.

Więcej…
 
Szkolne koło wolontariatu X 2 PDF Drukuj Email

Szkolne Koło Wolontariatu

Projekt - Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia: Ponad Ziemią - Zobacz Jestem. Read more

28.10.2015 roku wolontariusze wraz z podopiecznymi projektu udali się do Zalesia by wspólnie podziwiać jesienny las. Spotkanie rozpoczął "leśny chrzest" poprzedzony rozmową na temat lasu, jego skarbów i reguł w nim panujących. Małe Aniołki przeszły przeszkolenie z Pierwszej Pomocy, które w sposób profesjonalny poprowadziła Karolina Gugała.

Więcej…
 
Szkolne koło turystyki 2 PDF Drukuj Email

Szkolne Koło Turystyki – zdobywcy marzeńRead more

24.10.2015 roku w sobotni poranek udaliśmy się do Krakowa, by poznać Kraków Obronny. Naszą wędrówkę zaczęliśmy od Parku Strzeleckiego, gdzie swoją siedzibę ma Bractwo Kurkowe, dalej przeszliśmy na Planty i Plantami pod Bramę Rzeźniczą.

Więcej…
 
Szkolne koło wolontariatu X PDF Drukuj Email

Szkolne Koło Wolontariatu – odwiedziny w hospicjumRead more

21 października 2015 roku pojechaliśmy do hospicjum w Miechowie, by spotkać się z pacjentami i zawieźć zebraną pościel i podkłady. Nasz pobyt rozpoczęliśmy od krótkiego szkolenia oraz obejrzenia sal i wyposażenia. Jako, że większość z nas była w hospicjum pierwszy raz, podzieliliśmy się na dwie grupy i prowadzeni przez Paulinę Lesiewicz i Natalkę Przecherską odwiedzaliśmy pacjentów by z nimi porozmawiać, pomóc w jedzeniu czy otrzeć łzę. "Dzięki hospicjum zrozumiałam, że najcenniejsze jest to, że czujemy się potrzebni." (Paulina Lesiewicz).

Więcej…
 
Szkolne koło turystyki 1 PDF Drukuj Email

Szkolne Koło TurystykiRead more

Dnia 9 października członkowie Szkolnego Koła Turystyki udali się do Zalesia, by wspólnie spędzić czas – poznając siebie, las i elementy survivalu. Naszą przygodę zaczęliśmy od „Leśnego chrztu”, następnie Monika Motyczyńska z Paulina Lesiewicz przeszkoliły nas z resuscytacji i podstaw pierwszej pomocy.

Więcej…
 
Projekt "Języki obce w szkole" PDF Drukuj Email

Projekt "Języki obce w szkole"Read more

Kreativ Deutsch und Englisch Lernen - Learning Languages is Fun

„The more you learn – the better you are”

W ramach wewnątrzszkolnego projektu promującego uczenia się języków obcych zaplanowaliśmy comiesięczne działania zachęcające uczniów gimnazjum i liceum do poszerzania kompetencji językowych.

Więcej…
 
eTwinning w naszej szkole PDF Drukuj Email

Międzynarodowy projekt eTwinning nagrodzony!Read more

eTwinning to międzynarodowa współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Jest to edukacyjny program wspierany przez Komisję Europejską i Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning przede wszystkim poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom, motywuje do nauki i otwarcia się na Europę.

Więcej…
 
Wybory do rady SU 2015 PDF Drukuj Email

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO GIMNAZJUMRead more

W roku szkolnym 2015/2016 w wyborach do Samorządu Uczniowskiego wystartowało 6 kandydatów – reprezentantów klas II i III gimnazjum.: Piotr Ciszewski (II a), Justyna Tyrkalska (II b), Sebastian Gryc (II c), Anna Minior (III a), Paweł Tłuszcz (III b), Michalina Kopcińska (III c).

Więcej…
 
Szkolne Koło Wolontariatu IX 2015 PDF Drukuj Email

Projekt Mieć Wyobraźnię MiłosierdziaRead more

Szkolne koło Wolontariatu - LUBIMY POMAGAĆ w bieżącym roku szkolnym wystartowało z pełną mocą.

Więcej…
 
Wycieczka kl.I wrzesień 2015 PDF Drukuj Email

Wycieczka klas pierwszychRead more

22 września klasy Ia i Ib wraz z paniami wychowawczyniami udały się na wycieczkę do Krakowa. Tematem wycieczki były „Początki chrześcijaństwa w Polsce”. Klasy zwiedziły m.in. kościół św. Anny, zamek królewski na Wawelu wraz z katedrą, kościół Franciszkanów, a także zobaczyli największą szopkę krakowską. Dzięki pani przewodnik, która oprowadzała uczniów oraz opowiadała o zabytkach, uczniowie uzyskali mnóstwo informacji i ciekawostek o zwyczajach i legendach krakowskich. Nie zabrakło również czasu, aby na koniec spaceru po mieście zjeść „coś” smacznego.

Więcej…
 
Akcja Poboru Krwi wrzesień 2015 PDF Drukuj Email

Otwarta Akcja Poboru KrwiRead more

27 września 2015 roku odbyła się Otwarta Akcja Poboru Krwi w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Słomnikach. Na krwiodawców czekały kwiaty ofiarowane przez firmę Diant-Pol, gadżety przygotowane przez starostwo powiatowe oraz pyszny poczęstunek przygotowany przez panią Annę Chrzanowską. Na pięknie zastawionym stole znajdowały się pyszny domowy smalec i masło czosnkowo-pietruszkowego, pomidory, ogórki kiszone i świeże, ciastka, ciasta, owoce, soki i trufle.

Więcej…
 
XVI Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy PDF Drukuj Email

XVI Świętokrzyski Rajd PielgrzymkowyRead more

26 września wyruszyliśmy na XVI Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy. Z nieba lały się strumienie deszczu nie pozostawiając na nas suchej nitki, mimo to znaleźliśmy czas na rozmowę, wspólny śpiew i poznanie własnych możliwości. Przeszliśmy razem 17 kilometrów, wiemy kto poda nam rękę gdy wpadniemy w błoto a kto skwituje to uśmiechem.

Więcej…
 
Regulamin wypożyczania podręczników dotowanych PDF Drukuj Email

REGULAMIN WYPOŻYCZANIA PODRĘCZNIKÓW


I  PRZEKAZYWANIA MATERIAŁÓW ĆWICZENIOWYCH

 

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 PDF Drukuj Email

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/16Read more

We wtorek 1 września 2015 roku o godz. 8.00 rozpoczął się uroczysty apel dla nauczycieli i uczniów gimnazjum i liceum. 1 września to również tragiczna data w historii naszego kraju – 76 rocznica wybuchu II wojny światowej aby przypomnieć sobie to wydarzenie obejrzeliśmy krótki film dokumentalny. Następnie głos zabrała pani dyrektor Agata Skrzypczyk, która poinformowała wszystkich uczniów o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w szkole i życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

Więcej…
 
Promocja PDF Drukuj Email

Wybierz LO w Słomnikach !!!

U nas 89% uczniów zdało maturę!

I ty bądź zwycięzcą! Dołącz do nas!Śmiech

CZYTAJ !!! Tajemnica

 
Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 PDF Drukuj Email

Zakończenie roku szkolnego 2014/15Read more

25 czerwca o godzinie 16.30 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w naszym gimnazjum. Na wstępie pani dyrektor Agata Skrzypczyk zwróciła się do uczniów wyrażając uznanie za wysiłek włożony w naukę i podkreśliła jak ważny etap edukacji ukończyli. Podziękowała także nauczycielom i rodzicom za pracę i wychowanie naszych uczniów. Następnie głos zabrała radna miejska pani Ewa Warda-Kaszuba, która odczytała życzenia dla dyrekcji, nauczycieli i uczniów od pana burmistrza Pawła Kafla.

Więcej…
 
Szkolne Koło Wolontariatu PDF Drukuj Email

Szkolne Koło WolontariatuRead more

Chociaż za kilka dni zabrzmi ostatni dzwonek, w nas wciąż jest zapał do pracy. 23.06.2015 roku w trakcie apelu podsumowującego pracę gimnazjum zaprezentowaliśmy wycinek naszej całorocznej pracy. W trakcie inscenizacji widoczne było skupienie i wzruszenie na twarzach naszych przyjaciół, bo przecież nikt nie pozostaje obojętny wobec cierpienia drugiego człowieka, zwłaszcza gdy ten drugi człowiek jest mały i bezbronny.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 1 z 4


Hilliger Media Shop

Template "photogalleryfree" designed by Hilliger Media (© 2010)