Ścieżka powrotu

Strona główna

Kalendarz

październik 2014
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Publiczne Gimnazjum w Słomnikach
Apel PDF Drukuj Email

"1% dla naszej szkoły"

Dyrekcja ZSO w Słomnikach i Rada Rodziców zwraca się z apelem do wszystkich rodziców oraz prawnych opiekunów uczniów naszej szkoły o dokonanie odpisu 1% należnego podatku na rzecz STOWARZYSZENIA POMOCY SZKOLE MAŁOPOLSKA w ramach akcji "1% dla naszej szkoły".
Wypełniając PIT należy wpisać we wniosku o przekazanie 1%
w pozycji Numer KRS: 0000052078
cel szczegółowy: dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Słomnikach

 
Wolontariusze AIESEC PDF Drukuj Email

AIESEC - English is funRead more

W dniach od 6 do 10 października 2014 roku gościliśmy w naszej szkole dwóch wolontariuszy w ramach programu AIESEC. AIESEC jest największą organizacją studencką na świecie. Jest obecny w ponad 124 krajach oraz zrzesza ponad 80 000 członków. W celu zapewnienia rozwoju przyszłych liderów, AIESEC oferuje swoim członkom doświadczenie liderskie oraz międzynarodowe w ramach praktyk zagranicznych. W AIESEC aktywnie zdobywa się praktyczną wiedzę w globalnym środowisku.

Więcej…
 
Goście z Ukrainy - pażdziernik PDF Drukuj Email

Polska – Ziemia PrzyjaciółRead more

W ramach projektu „Polska – Ziemia Przyjaciół” gościliśmy 86 - osobową grupę nauczycieli i uczniów z Ivano-Frankivska. Młodzież wraz z nauczycielami została zakwaterowana w samym centrum Krakowa w Blue Hostel. W ramach 5 - dniowego pobytu nasi goście zwiedzili: Kopalnię Soli w Wieliczce, Parku Miniatur w Inwałdzie, krakowskie ZOO.

Więcej…
 
Śladami JPII-pażdziernik PDF Drukuj Email

Śladami Jana Pawła II w odkrywaniu wzorów dla młodego pokoleniaRead more

27 września 2014 roku, w ramach projektu „Śladami Jana Pawła II w odkrywaniu wzorów dla młodego pokolenia” uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym na Święty Krzyż.

Więcej…
 
Akcja poboru krwi IX 2014 PDF Drukuj Email

Otwarta Akcja Poboru KrwiRead more

W niedzielę 21 września 2014 roku w ZSO w Słomnikach odbyła się Otwarta Akcja Poboru Krwi. Na wszystkich krwiodawców czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez nieocenioną panią Annę Chrzanowską, radną powiatową, która wspiera to przedsięwzięcie od samego początku. Ponadto w przygotowanie całej akcji zaangażowali się wolontariusze z gimnazjum i liceum. Uzyskaliśmy także wsparcie od pana Tomasza Ciałowicza, przewodniczącego GKRPA w Słomnikach.

Więcej…
 
KrwioBieg 2014 PDF Drukuj Email

KrwioBieg - Kraków 2014Read more

20 września trzynastoosobowa grupa wolontariuszy z gimnazjum i liceum w Słomnikach uczestniczyła w II edycji krakowskiego KrwioBiegu. Celem tej akcji jest propagowanie honorowego krwiodawstwa i zbieranie funduszy na jego rozwój. Impreza odbywała się na Bulwarach Wiślanych w ramach obchodów Światowego Dnia Niesienia Pierwszej Pomocy.

Więcej…
 
Spotkanie z Australijczykami 2014 PDF Drukuj Email

We are from AustraliaRead more

9.09.2014 roku uczniowie klasy III c gimnazjum w ramach lekcji z języka angielskiego mieli możliwość spotkania się z Australijczykami: Michaelem i Natalie Bros. Goście przygotowali prezentację na temat życia w Australii oraz swojej wielkie wakacyjnej podroży, w trakcie której odwiedzili: Chiny, Mongolię, Rosję (Syberię, Moskwę, Petersburg), Finlandię (Helsinki), Norwegię (Oslo), Islandię (Rejkiawik), Szwecję (Sztokholm), Danię (Kopenhagę) i Polskę (Warszawę, Wrocław, Kraków, Zakopane i Słomniki).

Więcej…
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2014 PDF Drukuj Email

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015Read more

"...Rok szkolny 2014/2015 uważam za rozpoczęty." - ta tradycyjna formułka definitywnie zakończyła beztroski okres wakacji. 1 września uczniowie i nauczyciele spotkali się na uroczystym apelu inaugurującym nowy rok szkolny. Pani Dyrektor szczególnie ciepło przywitała nowych uczniów, a tym najstarszym przypomniała o nadchodzących egzaminach. Uczniowie gimnazjum i liceum zaprezentowali montaż słowno muzyczny przypominający o 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Następnie uczniowie pod opieką wychowawców udali się do sal lekcyjnych. 7 września została odprawiona Msza święta inaugurująca nowy rok szkolny, w której uczestniczyli uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkól Ogólnokształcących.

Więcej…
 
Zakończenie roku szkolnego 2014 PDF Drukuj Email

Zakończenie roku szkolnegoRead more

27 czerwca 2014 roku o godzinie 17.00 spotkaliśmy się na sali gimnastycznej aby uroczyście zakończyć rok szkolny 2013/14. W uroczystości uczestniczyli: Dyrekcja szkoły, przedstawiciele Urzędu Gminy, rodzice, grono pedagogiczne i uczniowie gimnazjum.

Więcej…
 


Hilliger Media Shop

Template "photogalleryfree" designed by Hilliger Media (© 2010)