Ścieżka powrotu

Strona główna

Kalendarz

marzec 2017
P W Ś C Pt S N
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Publiczne Gimnazjum w Słomnikach
Wycieczka 8 III 2017 PDF Drukuj Email

8 marca – z kulturą i sztuką za pan brat.Read more

8 marca klasy I a, I b, I c i II b wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Już w trakcie podróży chłopcy z klasy I a przypomnieli dziewczętom o ich święcie składając życzenia i wręczając pyszne lizaki.

Więcej…
 
Spotkanie z poezją 2017 PDF Drukuj Email

Spotkanie z poezją ks. Jana TwardowskiegoRead more

Uczniowie klasy 2 LO pod opieką pani Ewy Pauliczek przygotowali specjalnie dla naszych gimnazjalistów z klas trzecich spotkanie z poezją księdza Twardowskiego .

Więcej…
 
Żołnierze Wyklęci III 2017 PDF Drukuj Email

OBLICZA OJCZYZNY - Nie dajmy zginąć poległym Read more

„W obliczu Boga Wszechmogącego i Najświętszej Maryi Panny, Królowej Korony Polskiej,

przysięgam być wierny Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej.

Stać nieugięcie na straży Jej honoru, o wyzwolenie z niewoli walczyć ze wszystkich sił

aż do ofiary mego życia.”

Więcej…
 
Walentynki 2017 PDF Drukuj Email

WalentynkiRead more

16 lutego w naszej szkole została zorganizowana zabawa walentynkowa. Przybyli na nią uczniowie gimnazjum, którzy świetnie się bawili przy różnorodnej muzyce. Zorganizowane zostały także różne zabawy, które wyłoniły króla i królową balu.

Więcej…
 
Konkurs Uczę się bawiąc 2017 PDF Drukuj Email

Konkurs matematyczno- przyrodniczy „Uczę się bawiąc”Read more

25 stycznia 2017 roku w naszym gimnazjum odbył się konkurs matematyczno – przyrodniczy „Uczę się bawiąc” przygotowany przez Zespół Nauczycieli Przedmiotów Matematyczno – Przyrodniczych. Konkurs miał charakter zabawy i był adresowany do uczniów klas drugich.

Więcej…
 
Szkolne koło wolontariatu i Szkolne koło turystyki - ferie PDF Drukuj Email

Ferie nie muszą być nudne - Szkolne Koło Wolontariatu Read more

W pierwszy poniedziałek ferii wolontariusze wraz z małymi podopiecznymi udali się na basen do Miechowa. Było wiele śmiechu podczas wodnych zabaw z piłką, tratwami, gąsienicami i na zjeżdżalniach. Powstał pociąg i utworzyła się drużyna wspinaczkowa.

Basen nie był w tym dniu jedyną atrakcją. W samo południe pojawiliśmy się w kręgielni by spróbować swoich sił w bowlingu. Zabawa była wyśmienita.

Więcej…
 
Szkolne koło wolontariatu - I 2017 PDF Drukuj Email

Betlejem w Krakowie - Szkolne Koło Wolontariatu Read more

W godzinach popołudniowych 27 stycznia 2017 roku, członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką pań: Marii Szczepaniak, Barbary Waszuk i Nataszy Łączny udali się do Krakowa by w Tauron Arenie wesprzeć organizację koncertu „Betlejem w Krakowie”. Tauron Arena powolutku wypełniała się widzami a my służyliśmy pomocą, wskazywaliśmy miejsca, kierowaliśmy do sektorów, wspieraliśmy tych, którzy potrzebowali naszych silnych ramion…

Więcej…
 
Konkurs Pięknego czytania I 2017 PDF Drukuj Email

III Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania w Językach ObcychRead more

27stycznia 2017 roku w naszej szkole zaroiło się od czarnoksiężników, czarownic, pająków i … zadumanych poetów. Już po raz trzeci młodzież gimnazjalna z Iwanowic, Kacic, Miechowa, Niedźwiedzia, Poskwitowa, Prandocinia, Smrokowa, Waganowic i Słomnik (47 uczestników z 9 szkół) wspólnie czytała poezję i prozę w językach: angielskim, niemieckim, rosyjskim i hiszpańskim.

Więcej…
 
Wycieczka klas drugich I 2017 PDF Drukuj Email

Wycieczka do Muzeum PRL i do Teatru LudowegoRead more

13 stycznia 2017 r. klasy drugie wybrały się na zaplanowany wcześniej wyjazd do Krakowa.

Pierwszym miejscem, które odwiedzili uczniowie było Muzeum PRL w Nowej Hucie.

Uczniowie podzieleni na dwie grupy uczestniczyli w lekcjach muzealnych. Jedna grupa wzięła udział w warsztatach „Propaganda i zimna wojna” na podstawie wystawy „Atomowa groza”. Tematyka zajęcia skoncentrowana była na mechanizmach działania propagandy w PRL podczas Zimnej Wojny.

Więcej…
 
Caritas XI i XII PDF Drukuj Email

Szkolne Koło CaritasRead more

Miesiące listopad i grudzień jak co roku, to bardzo pracowity czas dla młodzieży i opiekunów Szkolnego Koła Caritas.

16 listopada 2016 roku uczniowie klasy I a i I c gimnazjum pod opieką pani Anny Jakubek pracowali przy rozładunku żywności. Żywność ta jest współfinansowana przez Unię Europejską a sprowadza ją dla osób będących w trudnej sytuacji życiowej Parafialny Zespół Caritas.

Więcej…
 
SU - Mikołajki 2016 PDF Drukuj Email

MikołajkiRead more

6 grudnia jak co roku naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj ze śnieżynkami i przywitał się z każdą klasą. Jeśli któraś klasa była niegrzeczna w tym roku musiała spełnić prośbę Mikołaja i zaśpiewać jakiś utwór świąteczny lub wyrecytować wiersz. Każdego ucznia i nauczyciela Mikołaj częstował cukierkami. Niektórzy decydowali się na utrwalenie tej chwili i robili sobie zdjęcia ze świętym. Było bardzo zabawnie.

MIKOŁAJU DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!

Więcej…
 
Szkolne koło wolontariatu - Wigilia PDF Drukuj Email

Wigilia - Szkolne Koło WolontariatuRead more

21.12.2016 członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali spotkanie Wigilijne dla dzieci objętych projektem Mieć wyobraźnię miłosierdzia. Wspólnie stworzyliśmy bajkę „Mikołajowa przygoda Aniołka Filutka”, zaśpiewaliśmy kolędy, podzieliliśmy się opłatkiem, a po symbolicznej Wigilii wolontariusze rozdali prezenty.

Więcej…
 
Szkolne koło wolontariatu XII Szlachetna paczka PDF Drukuj Email

Szlachetna Paczka - Szkolne Koło WolontariatuRead more

W roku szkolnym 2016/2017 Szkolne Koło Wolontariatu zaangażowało się w ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka. Liderem grupy ze Słomnik była pani Gabriela Obeidat. Nasza praca polegała na

Więcej…
 
Szkolne koło wolontariatu 20 XII PDF Drukuj Email

Zabawka Marzeń - Szkolne Koło WolontariatuRead more

20.12.2016 członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wystawili przedstawienie „Przygody Mikołaja”, w ramach projektu ZABAWKA MARZEŃ. Uczniowie Szkoły Podstawowej mieli możliwość obejrzenia zabawnej historii Mikołaja i jego pomocników, którzy przez nieuwagę stracili wszystkie prezenty. Kto je zabrał i dlaczego?

Więcej…
 
Projekt "Oblicza Ojczyzny" 18 XII PDF Drukuj Email

Podzielmy się świętami - "Oblicza Ojczyzny"Read more

18 grudnia byliśmy współorganizatorami w Rynku w Słomnikach imprezy środowiskowej Podzielmy się świętami. Po raz pierwszy w historii miasta świętowaliśmy w Rynku zbliżające się Boże Narodzenie.

Więcej…
 
Wycieczka klas 1b i 1c 15 XII PDF Drukuj Email

Wycieczka do KrakowaRead more

15 grudnia klasy 1b i 1c udały się na wycieczkę do Krakowa. Plan wycieczki obejmował wyjście do Ciemna City w Galerii Kazimierz na film pt. „Doktor Strange” oraz udanie się na Rynek Główny do Muzeum Historii Miasta Krakowa na pokonkursową wystawę Szopek Bożonarodzeniowych. Wielką atrakcją był sam dojazd do Krakowa albowiem odbył on się pociągiem. Było tłoczno ale za to bardzo ciepło.

Więcej…
 
Biblioteka XII PDF Drukuj Email

Godzina z książkąRead more

W tym roku szkolnym jednym z priorytetów polityki oświatowej państwa jest „Upowszechnianie czytelnictwa i rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci młodzieży”.

Jak pokazują badania czytelnictwa coraz mniej ludzi w Polsce sięga po książkę. W 2015 roku 63% Polaków nie przeczytało ani jednej książki!

Więcej…
 
Biblioteka 9 XII PDF Drukuj Email

Maraton pisania listów 2016Read more

W dniach 1 do 9 grudnia po raz kolejny w naszej szkole został zorganizowany Międzynarodowy Maraton Pisania Listów w obronie praw człowieka.

Więcej…
 
Szkolne koło wolontariatu 9 XII PDF Drukuj Email

Współpraca z hospicjum w Miechowie - Szkolne Koło WolontariatuRead more

W ramach współpracy z miechowskim hospicjum w listopadzie przeprowadziliśmy zbiórkę środków czystości. Niemal wszystkie klasy zaangażowały się w tą akcję.

Więcej…
 
Spotkanie z górnikiem PDF Drukuj Email

Wizyta pana Jana MarszałkaRead more

8 grudnia na godzinie wychowawczej odwiedził nas pan Jan Marszałek, który przez wiele lat pracował w Kopalni Węgla Kamiennego Halemba. Spotkanie poprowadzili Julia Zagrodzka i Sebastian Duda. W trakcie spotkania obecna była także pani wicedyrektor Anna Lepiarczyk. Pan Marszałek przyszedł na nasze spotkanie w galowym stroju górniczym.

Więcej…
 
Projekt "Oblicza ojczyzny" 7 XII PDF Drukuj Email

Oblicza Ojczyzny - Wycieczka do kina i Fabryki Emalia w Podgórzu Read more

7 grudnia 2016 r. uczniowie klas I a, II a, II b i III LO udali się do Krakowa by wspólnie obejrzeć film „Magiczne zwierzęta – jak je odnaleźć”, oraz zwiedzić Fabrykę Emalia zwaną inaczej muzeum Oskara Schindlera.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 1 z 4


Hilliger Media Shop

Template "photogalleryfree" designed by Hilliger Media (© 2010)