Ścieżka powrotu

Strona główna

Kalendarz

luty 2017
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Publiczne Gimnazjum w Słomnikach
Szkolne koło wolontariatu - Wigilia PDF Drukuj Email

Wigilia - Szkolne Koło WolontariatuRead more

21.12.2016 członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali spotkanie Wigilijne dla dzieci objętych projektem Mieć wyobraźnię miłosierdzia. Wspólnie stworzyliśmy bajkę „Mikołajowa przygoda Aniołka Filutka”, zaśpiewaliśmy kolędy, podzieliliśmy się opłatkiem, a po symbolicznej Wigilii wolontariusze rozdali prezenty.

Więcej…
 
Szkolne koło wolontariatu XII Szlachetna paczka PDF Drukuj Email

Szlachetna Paczka - Szkolne Koło WolontariatuRead more

W roku szkolnym 2016/2017 Szkolne Koło Wolontariatu zaangażowało się w ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka. Liderem grupy ze Słomnik była pani Gabriela Obeidat. Nasza praca polegała na

Więcej…
 
Szkolne koło wolontariatu 20 XII PDF Drukuj Email

Zabawka Marzeń - Szkolne Koło WolontariatuRead more

20.12.2016 członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wystawili przedstawienie „Przygody Mikołaja”, w ramach projektu ZABAWKA MARZEŃ. Uczniowie Szkoły Podstawowej mieli możliwość obejrzenia zabawnej historii Mikołaja i jego pomocników, którzy przez nieuwagę stracili wszystkie prezenty. Kto je zabrał i dlaczego?

Więcej…
 
Projekt "Oblicza Ojczyzny" 18 XII PDF Drukuj Email

Podzielmy się świętami - "Oblicza Ojczyzny"Read more

18 grudnia byliśmy współorganizatorami w Rynku w Słomnikach imprezy środowiskowej Podzielmy się świętami. Po raz pierwszy w historii miasta świętowaliśmy w Rynku zbliżające się Boże Narodzenie.

Więcej…
 
Wycieczka klas 1b i 1c 15 XII PDF Drukuj Email

Wycieczka do KrakowaRead more

15 grudnia klasy 1b i 1c udały się na wycieczkę do Krakowa. Plan wycieczki obejmował wyjście do Ciemna City w Galerii Kazimierz na film pt. „Doktor Strange” oraz udanie się na Rynek Główny do Muzeum Historii Miasta Krakowa na pokonkursową wystawę Szopek Bożonarodzeniowych. Wielką atrakcją był sam dojazd do Krakowa albowiem odbył on się pociągiem. Było tłoczno ale za to bardzo ciepło.

Więcej…
 
Biblioteka XII PDF Drukuj Email

Godzina z książkąRead more

W tym roku szkolnym jednym z priorytetów polityki oświatowej państwa jest „Upowszechnianie czytelnictwa i rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci młodzieży”.

Jak pokazują badania czytelnictwa coraz mniej ludzi w Polsce sięga po książkę. W 2015 roku 63% Polaków nie przeczytało ani jednej książki!

Więcej…
 
Biblioteka 9 XII PDF Drukuj Email

Maraton pisania listów 2016Read more

W dniach 1 do 9 grudnia po raz kolejny w naszej szkole został zorganizowany Międzynarodowy Maraton Pisania Listów w obronie praw człowieka.

Więcej…
 
Szkolne koło wolontariatu 9 XII PDF Drukuj Email

Współpraca z hospicjum w Miechowie - Szkolne Koło WolontariatuRead more

W ramach współpracy z miechowskim hospicjum w listopadzie przeprowadziliśmy zbiórkę środków czystości. Niemal wszystkie klasy zaangażowały się w tą akcję.

Więcej…
 
Spotkanie z górnikiem PDF Drukuj Email

Wizyta pana Jana MarszałkaRead more

8 grudnia na godzinie wychowawczej odwiedził nas pan Jan Marszałek, który przez wiele lat pracował w Kopalni Węgla Kamiennego Halemba. Spotkanie poprowadzili Julia Zagrodzka i Sebastian Duda. W trakcie spotkania obecna była także pani wicedyrektor Anna Lepiarczyk. Pan Marszałek przyszedł na nasze spotkanie w galowym stroju górniczym.

Więcej…
 
Projekt "Oblicza ojczyzny" 7 XII PDF Drukuj Email

Oblicza Ojczyzny - Wycieczka do kina i Fabryki Emalia w Podgórzu Read more

7 grudnia 2016 r. uczniowie klas I a, II a, II b i III LO udali się do Krakowa by wspólnie obejrzeć film „Magiczne zwierzęta – jak je odnaleźć”, oraz zwiedzić Fabrykę Emalia zwaną inaczej muzeum Oskara Schindlera.

Więcej…
 
Szkolne koło wolontariatu i turystyki - PCK PDF Drukuj Email

Współpraca z PCK – Szkolne Koło Wolontariatu i TurystykiRead more

Kurs z zakresu Pierwszej Pomocy

W dniach 3 i 6 grudnia 2016 r. uczniowie klasy I LO wraz z członkami Szkolnego Koła Wolontariatu i Szkolnego Koła Turystyki uczestniczyli w kursie z zakresu Pierwszej Pomocy. Zajęcia składały się z części teoretycznej i ćwiczeń.

Więcej…
 
Szkolne Koło Turystyki 6 XII PDF Drukuj Email

Gminny Konkurs – Wycieczka szkolna inna niż wszystkieRead more

Szkolne Koło Turystyki

6 grudnia zostały ogłoszone wyniki Gminnego Konkursu na wycieczkę szkolną zorganizowaną w roku szkolnym 2015/2016. W jury konkursu zasiedli: pan Burmistrz Paweł Knafel, pan Wiceburmistrz Michał Chwastek i kierownik ZEAS pan Jacek Regucki. Jury brało pod uwagę innowacyjność wyjazdu, dostępność dla uczniów (cenę) oraz program.

Więcej…
 
Szkolne koło wolontariatu 6 XII PDF Drukuj Email

Mikołaje są wśród nas. Szkolne Koło WolontariatuRead more

6 grudnia, to szczególny dzień dla dużych i małych dzieci. Po świecie chadza wtedy Św. Mikołaj i obdarowuje nas prezentami. Odwiedził nas w szkole, gdzie trochę zagubił się w tłumie elfów i mikołajków w czerwonych czapeczkach.

Więcej…
 
Konkurs z języka angielskiego 25 XI PDF Drukuj Email

Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego w GiebułtowieRead more

Learning Languages is Fun

25 listopada 2016 r. uczennice z klasy I a gimnazjum: Natalia Miszczyk, Ida Osiowska i Martyna Maćkiewicz uczestniczyły w Międzyszkolnym Konkursie z Języka Angielskiego w Giebułtowie. Konkurs obejmował zagadnienia historyczno -geograficzno - kulturowe z zakresu wiedzy o Irlandii.

Więcej…
 
Andrzejki 2016 PDF Drukuj Email

Andrzejki gimnazjalneRead more

27 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Zjawili się uczniowie prawie wszystkich klas. W trakcie zabawy można było sobie powróżyć u wróżki Tomaszki i Pawełki oraz wylosować balon z wróżbą. W trakcie imprezy odbyła się także „Randka w ciemno”, w której zwycięzcy otrzymywali bardzo oryginalne nagrody: od biletów do kina poprzez chusteczki higieniczne na otarcie łez. Zabawa była świetna!!!

Więcej…
 
Wizyta w Pałacu Prezydenckim PDF Drukuj Email

Wizyta gimnazjalistów ze Słomnik w Pałacu Prezydenckim Read more

Już po raz drugi, z inicjatywy Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy, w Pałacu Prezydenckim odbyła się debata „Eksperci pytają Młodych”. Tym razem spotkanie i poprzedzające je warsztaty odbyły się pod hasłem „Czas na czytanie”. Cieszymy się, że 27 osobowa grupa uczniów z Publicznego Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach miała okazję wziąć udział w tym spotkaniu.

Więcej…
 
Warsztzty profilaktyczne - uzależnienie od internetu PDF Drukuj Email

RODZICU, POMÓŻ SWOJEMU DZIECKU!! …. i nie pozwól mu uzależnić się od Internetu.

W listopadzie i grudniu odbywają się w naszej szkole zajęcia profilaktyczne z zakresu „Uzależnienie od Internetu”. Prowadzone są przez fachowców z Krakowskiego Towarzystwa Medycznego dla uczniów klas I i II gimnazjum. Odbyło się też spotkanie z ich rodzicami na ten temat.

Bodźcem do organizacji takich zajęć stały się niepokojące wyniki badań korzystania z nowoczesnych technologii komunikacyjnych poparte spostrzeżeniami naszych wychowawców i nauczycieli.

*Jakie wyniki wzbudzają niepokój? :

Więcej…
 
Szkolne Koło Caritas XI PDF Drukuj Email

Szkolne Koło CaritasRead more

Podczas uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada 2016 roku, młodzież ze Szkolnego Koła Caritas pod opieką pani Lucyny Jędrychowskiej przeprowadziła kwestę na Cmentarzu Parafialnym. W zbiórce, która trwała od godz. 9-17 wzięło udział 43 wolontariuszy ze wszystkich klas gimnazjum i uczniowie z klasy 6b Szkoły Podstawowej w Słomnikach. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby statutowe Parafialnego Zespołu Caritas w Słomnikach (pomoc dla osób będących w trudnej sytuacji życiowej). Serdecznie dziękujemy młodzieży za pracę i poświęcenie, a darczyńcom za wsparcie naszej inicjatywy.

Więcej…
 
Szkolne koło wolontariatu lis 17 PDF Drukuj Email

Szkolne Koło Wolontariatu

Tajemnice „Wesela” 1900, podsłuchuj, podglądaj ....Read more

17 listopada 2016 roku wolontariusze wraz dziećmi objętymi projektem Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia udali się do Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Była to wycieczka dydaktyczno-wychowawcza, którą rozpoczęliśmy od wizyty na wystawie poświęconej najciekawszym rozwiązaniom architektonicznym, które powstały w Polsce w ciągu ostatniej dekady. Następnie wzięliśmy udział w unikalnej, pierwszej w Polsce, interaktywnej inscenizacji „Wesela” S. Wyspiańskiego przeznaczonej dla dzieci.

Więcej…
 
11 Listopada (marsz) PDF Drukuj Email

11 listopada pamiętać wypadaRead more

Uczniowie klasy 1 b, 10 listopada przeprowadzili akcję informacyjną wśród rodziców pt. „11 listopada – pamiętać wypada!”. Uczniowie przed szkołą rozdawali dorosłym ulotki z informacją o tym co dokładnie wydarzyło się 11 listopada w Polsce, oraz zachęcali ich do wywieszenia flag z okazji Święta Niepodległości. W tym dniu podczas apelu poświęconego Świętu Odzyskania Niepodległości dziewczęta i chłopcy z tej klasy rozdawali uczniom ulotki i przyklejali do ich ubrań flagi biało-czerwone.

 

Więcej…
 
Zawody sportowe chłopców PDF Drukuj Email

Zawody w piłce nożnej chłopcówRead more

Drużyna chłopców z Gimnazjum w Słomnikach pod opieką p. Michał Miszczyka zdobyła tytuł Mistrza Gminy Słomniki w halowej piłce nożnej pokonując pewnie wszystkich rywali:

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3


Hilliger Media Shop

Template "photogalleryfree" designed by Hilliger Media (© 2010)