Ścieżka powrotu

Strona główna

Kalendarz

kwiecień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Publiczne Gimnazjum w Słomnikach
Rekrutacja do LO dla dorosłych 2018/2019 PDF Drukuj Email

Regulamin postępowania rekrutacyjnego

na semestr pierwszy Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych

w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach

na rok szkolny 2018/2019 - forma zaoczna

 

 
Wycieczka klas II listopad 2017 PDF Drukuj Email

Wycieczka edukacyjna klas IIRead more

Wycieczka klasowa

Dnia 7 listopada uczniowie klas II gimnazjum pod opieką wychowawców: p. M. Gas-Wlazło, p. M. Judy-Cerek i p. B. Waszuk udali się na wycieczkę edukacyjną do Krakowa.

Więcej…
 
Święto Niepodległości 2017 PDF Drukuj Email

11 listopada – Pamiętać WypadaRead more

Samorząd Uczniowski Klas Starszych

My, społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących pamiętamy o ważnych wydarzeniach w dziejach naszego narodu i staramy się propagować wychowanie w patriotyzmie najlepiej jak potrafimy.

Więcej…
 
SU i Szkolne koło Wolontariatu X 2017 PDF Drukuj Email

Czy to deszcz, czy łzy?

Samorząd Uczniowski / Szkolne koło WolontariatuRead more

W dniach 28 i 30 października wspominaliśmy w naszej szkole Wielkiego Polaka jakim był dla nas święty Jan Paweł II. Spektakl autorstwa i w reżyserii pani Marii Szczepaniak zaprezentowaliśmy społeczności lokalnej oraz uczniom klas starszych naszej szkoły. Było wiele wzruszeń, wspomnień, a na nie jednej twarzy pojawiła się zaduma z łezką w oku. Wsparliśmy swoim działaniem akcję „Nowe życie dla Patrycji”.

Więcej…
 
Nauka Języków Obcych jest zabawą PDF Drukuj Email

Jesienne bukiety, stwory i potworyRead more

Języki Obce w Szkole – Learning Languages is Fun

W ramach projektu: Nauka Języków obcych jest Zabawą – Learning Languages is Fun, zorganizowaliśmy wystawę bukietów, stworów i potworów wykonanych z darów jesieni – liści, gałązek, owoców…. Do każdej pracy dołączony był opis w języku angielskim lub niemieckim, a czasem w obu – bo przecież chodzi tu o naukę języka obcego.

Więcej…
 
Akcja Czytaj PL - biblioteka PDF Drukuj Email

Akcja Czytaj PL – darmowe czytanie bestsellerów przez 30 dniRead more

1 listopada 2017 r. nasza szkoła dołączyła do akcji „Czytaj PL”, w ramach której organizowana jest pierwsza edycja projektu „Upoluj swoją książkę. Honorowy patronat nad nim objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Do pilotażowej odsłony akcji zaproszonych zostało 1000 liceów ogólnokształcących oraz gimnazjów, w których powstają licea.

Więcej…
 
Ognisko-Szkolne Koło Turystyki PDF Drukuj Email

"Idzie jesień, nie ma rady na to ..." Szkolne Kolo TurystykiRead more

Kilka kolorów jesieni, kilka złapanych promieni słońca, kilka chwil pełnych zadumy i uśmiechu.... W czwartkowe popołudnie - 19.10.2017 roku, Członkowie Szkolnego Koła Turystyki wybrali się na ognisko wspólnie z wolontariuszami ze Smrokowa.

Więcej…
 
Wybory SU 2017 PDF Drukuj Email

Wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego klas starszychRead more

Samorząd Uczniowski

W dniach 12-16.10.2017 roku odbyła się kampania wyborcza i wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego klas starszych. O głosy swoich koleżanek i kolegów kandydowali:

Więcej…
 
Dzień Edukacji PDF Drukuj Email

Dzień Edukacji NarodowejRead more

Samorząd Uczniowski

"Z rąk do rąk podajemy skromnej mądrości dar zwyczajny"

Z okazji Dnia Nauczyciela składam serdeczne życzenia wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

Więcej…
 
Apel 18.IX PDF Drukuj Email

Był taki czas – wspomnienie września 1939 rokuRead more

(Samorząd Uczniowski - Oblicza Ojczyzny)

18 września w trakcie godzin wychowawczych odbył się apel poświęcony pamięci poległych w czasie II Wojny Światowej. W tym dniu obowiązywał strój galowy lub zgodny z modą lat 30. Uczniowie gimnazjum i liceum pod opieką p. Marii Szczepaniak oraz p. Barbary Waszuk przygotowali wzruszającą inscenizację pt.: „Był taki czas”.

Więcej…
 
Krwiobieg 2017 PDF Drukuj Email

4 Krakowski KrwioBiegRead more

Wolontariat nie kończy się wraz z ukończeniem szkoły, czy projektu – wolontariat jest w nas. Po raz czwarty już pracowaliśmy przy organizacji Krakowskiego KrwioBiegu.

Więcej…
 
Bieszczadzki rajd PDF Drukuj Email

Bieszczadzki RajdRead more

W Bieszczadach żyły kiedyś Biesy i Czady. Było w nich trochę dobra i zła. Postanowiły opowiedzieć się po jednej stronie dobra lub zła. Biesy zatem wybrały zło a Czady dobro. I TAK POWSTAŁY BIESZCZADY☺Wędrowaliśmy szlakami Biesów i Czadów poznając piękno, historię i kulturę tego regionu. W Sanoku zwiedziliśmy skansen poznając wielokulturowość i wielowyznaniowość tego regionu. Potrafimy też odróżnić chatę kurną od półkurnej i wiemy jak wyglądała zabudowa wioski w okresie międzywojennym.

Więcej…
 
Dzień głośnego czytania Wesele PDF Drukuj Email

Wesele 1900 – Dzień Głośnego Czytania (Oblicza Ojczyzny – Samorząd Uczniowski)Read more

„Witomy Wos Kochani, po nasemu, po staropolsku – chlebem i solą. Azeby nikomu w chałupie nie zbrakło tego cennego daru. Wnijdźcie w nase skromne progi, z całą scerością prosim na weselisko.” - tak powitała wszystkich przybyłych Natalia Przecherska.

29 września 2017 r. w godzinach popołudniowych w ramach Narodowego Czytania oraz Dnia Głośnego Czytania wspólnie z zaproszonymi gośćmi czytaliśmy „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Więcej…
 
Rajd Świętokrzyski PDF Drukuj Email

XVIII Pielgrzymkowy Rajd ŚwiętokrzyskiRead more

23.09.2017 roku ruszyliśmy już po raz trzeci na trasę Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego. W tym roku wybraliśmy trasę Tatarską i mieliśmy do przejścia 12 kilometrów. Niestety pogoda nam nie sprzyjała, od rana w Słomnikach padał deszcz, który przestraszył część „rajdowców.”

Więcej…
 
Dzień Chłopca SU PDF Drukuj Email

Dzień Chłopca (Samorząd Uczniowski)Read more

Dzień Chłopaka dziś się święci, Więc życzę Ci tego, co Cię kręci:

Full zabawy, dobrych chęci, Niech Cię licho złe nie nęci,

"Złe" przygody niech Cię miną, Oraz troski w dal odpłyną.

29 września świętowaliśmy Dzień Chłopca.

Więcej…
 
Wybory opiekunów SU PDF Drukuj Email

Wybory opiekunów SU klas starszych

11 września 2017 roku zostały przeprowadzone wybory na opiekunów Samorządu Uczniowskiego klas starszych. Decyzją uczniów opiekunami SU zostali: p. Barbara Waszuk, p. Natasza Łączny, p. Maria Szczepaniak. Pracę Samorządu będą wspierali: p. Maria Jakubek, p. Michał Miszczyk i p. Jerzy Waszuk.

Wszystkim uczniom przypominamy kilka najważniejszych zapisów z Regulaminu Samorządu Uczniowskiego:

Więcej…
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 PDF Drukuj Email

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnegoRead more

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w hali sportowej. Mimo, że wakacje w tym roku były nieco dłuższe niż zwykle, czas wytchnienia minął nieubłaganie szybko. Niektórzy z nas zdobyli nowe szczyty, inni nowe umiejętności. Wróciliśmy tu po dwumiesięcznej przerwie, opaleni, z uśmiechami na twarzach, ale przede wszystkim wypoczęci i gotowi do dalszej pracy. Wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia, przyjaźnie i wiedzę. Nie tylko jesteśmy starsi, mądrzejsi, ale także mamy nowe postanowienia. Nowy rok szkolny dla najstarszych roczników, to przygotowanie do egzaminów, dla młodszych nowe działania i wyzwania…

Więcej…
 
Matematyka konkursy PDF Drukuj Email

Rozwijanie zainteresowań i zdolności matematycznych
uczniów klas I–III GIMNAZJUM

Matematyka to królowa nauk i w myśl słów Arystotelesa „jest miarą wszystkiego”. Ukształtowała świat, w którym żyjemy, w większym stopniu niż jakakolwiek inna dziedzina wiedzy, dlatego warto zadbać o to, aby dzieci polubiły ją i po wielu latach nauki szkolnej wiązały z nią dobre doświadczenia i miłe wspomnienia. Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w zakresie edukacji matematycznej.

Więcej…
 
Zawody strzeleckie 2017 PDF Drukuj Email

Drużyna Gimnazjum w Słomnikach MistrzemRead more

w Międzypowiatowej Drużynowej Lidze Strzeleckiej

Drużyna Gimnazjum w Słomnikach Mistrzem w Międzypowiatowej Drużynowej Lidze Strzeleckiej organizowanej przez Ligę Obrony Kraju. Zawody odbywały się przez cały rok szkolny 2016/2017. Startowały w niej 23 drużyny z powiatów bocheńskiego, wielickiego, proszowickiego, krakowskiego i krakowskiego ziemskiego.

Więcej…
 
Mistrz Gminy w Piłce Siatkowej Chłopców PDF Drukuj Email

Uczniowie naszego Gimnazjum najlepsi w siatkówce!Read more

Reprezentacja chłopców z naszej szkoły zdobyła tytuł Mistrza Gminy w Piłce Siatkowej. Turniej, do którego zgłosiły się 4 drużyny z naszej gminy ( Waganowice, Prandocin, Niedźwiedź i Słomniki) rozegrano na hali sportowej w Słomnikach systemem "każdy z każdym". Nasi chłopcy wygrali wszystkie mecze, za co im serdecznie gratulujemy.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3


Hilliger Media Shop

Template "photogalleryfree" designed by Hilliger Media (© 2010)