Ścieżka powrotu

Strona główna

Kalendarz

grudzień 2016
P W Ś C Pt S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Publiczne Gimnazjum w Słomnikach
Andrzejki 2016 PDF Drukuj Email

Andrzejki gimnazjalneRead more

27 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Zjawili się uczniowie prawie wszystkich klas. W trakcie zabawy można było sobie powróżyć u wróżki Tomaszki i Pawełki oraz wylosować balon z wróżbą. W trakcie imprezy odbyła się także „Randka w ciemno”, w której zwycięzcy otrzymywali bardzo oryginalne nagrody: od biletów do kina poprzez chusteczki higieniczne na otarcie łez. Zabawa była świetna!!!

Więcej…
 
Wizyta w Pałacu Prezydenckim PDF Drukuj Email

Wizyta gimnazjalistów ze Słomnik w Pałacu Prezydenckim Read more

Już po raz drugi, z inicjatywy Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy, w Pałacu Prezydenckim odbyła się debata „Eksperci pytają Młodych”. Tym razem spotkanie i poprzedzające je warsztaty odbyły się pod hasłem „Czas na czytanie”. Cieszymy się, że 27 osobowa grupa uczniów z Publicznego Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach miała okazję wziąć udział w tym spotkaniu.

Więcej…
 
Warsztzty profilaktyczne - uzależnienie od internetu PDF Drukuj Email

RODZICU, POMÓŻ SWOJEMU DZIECKU!! …. i nie pozwól mu uzależnić się od Internetu.

W listopadzie i grudniu odbywają się w naszej szkole zajęcia profilaktyczne z zakresu „Uzależnienie od Internetu”. Prowadzone są przez fachowców z Krakowskiego Towarzystwa Medycznego dla uczniów klas I i II gimnazjum. Odbyło się też spotkanie z ich rodzicami na ten temat.

Bodźcem do organizacji takich zajęć stały się niepokojące wyniki badań korzystania z nowoczesnych technologii komunikacyjnych poparte spostrzeżeniami naszych wychowawców i nauczycieli.

*Jakie wyniki wzbudzają niepokój? :

Więcej…
 
Szkolne Koło Caritas XI PDF Drukuj Email

Szkolne Koło CaritasRead more

Podczas uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada 2016 roku, młodzież ze Szkolnego Koła Caritas pod opieką pani Lucyny Jędrychowskiej przeprowadziła kwestę na Cmentarzu Parafialnym. W zbiórce, która trwała od godz. 9-17 wzięło udział 43 wolontariuszy ze wszystkich klas gimnazjum i uczniowie z klasy 6b Szkoły Podstawowej w Słomnikach. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby statutowe Parafialnego Zespołu Caritas w Słomnikach (pomoc dla osób będących w trudnej sytuacji życiowej). Serdecznie dziękujemy młodzieży za pracę i poświęcenie, a darczyńcom za wsparcie naszej inicjatywy.

Więcej…
 
Szkolne koło wolontariatu lis 17 PDF Drukuj Email

Szkolne Koło Wolontariatu

Tajemnice „Wesela” 1900, podsłuchuj, podglądaj ....Read more

17 listopada 2016 roku wolontariusze wraz dziećmi objętymi projektem Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia udali się do Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Była to wycieczka dydaktyczno-wychowawcza, którą rozpoczęliśmy od wizyty na wystawie poświęconej najciekawszym rozwiązaniom architektonicznym, które powstały w Polsce w ciągu ostatniej dekady. Następnie wzięliśmy udział w unikalnej, pierwszej w Polsce, interaktywnej inscenizacji „Wesela” S. Wyspiańskiego przeznaczonej dla dzieci.

Więcej…
 
11 Listopada (marsz) PDF Drukuj Email

11 listopada pamiętać wypadaRead more

Uczniowie klasy 1 b, 10 listopada przeprowadzili akcję informacyjną wśród rodziców pt. „11 listopada – pamiętać wypada!”. Uczniowie przed szkołą rozdawali dorosłym ulotki z informacją o tym co dokładnie wydarzyło się 11 listopada w Polsce, oraz zachęcali ich do wywieszenia flag z okazji Święta Niepodległości. W tym dniu podczas apelu poświęconego Świętu Odzyskania Niepodległości dziewczęta i chłopcy z tej klasy rozdawali uczniom ulotki i przyklejali do ich ubrań flagi biało-czerwone.

 

Więcej…
 
Zawody sportowe chłopców PDF Drukuj Email

Zawody w piłce nożnej chłopcówRead more

Drużyna chłopców z Gimnazjum w Słomnikach pod opieką p. Michał Miszczyka zdobyła tytuł Mistrza Gminy Słomniki w halowej piłce nożnej pokonując pewnie wszystkich rywali:

Więcej…
 
Zawody sportowe dziewcząt PDF Drukuj Email

Zawody w piłce nożnej dziewczątRead more

W ostatnich dniach wiele się działo na sportowym podwórku Gimnazjum w Słomnikach. Drużyna dziewcząt prowadzona przez p. Michała Miszczyka zdobyła tytuł Wicemistrza Powiatu Krakowskiego w halowej piłce nożnej. Awans do tego turnieju dziewczęta wywalczyły zdobywając tytuł Mistrza Gminy Słomniki. W zawodach tych okazały się nie do pokonania wygrywając wszystkie mecze:

 

Więcej…
 
Wybory SU PDF Drukuj Email

Samorząd wybranyRead more

W pierwszym tygodniu października uczniowie klas gimnazjalnych wybierali swych kandydatów na przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Z klas III zgłoszono kandydaturę Pauliny Jędrychowskiej, Dominika Skrzydlewskiego i Mateusza Starnawskiego. Z klas II pojawiły się kandydatury Bartka Bodaszewskiego i Karoliny Wolny.

Więcej…
 
Szkolne Koło Wolontariatu - koncert PDF Drukuj Email

Szkolne Koło Wolontariat - Koncert Bóg liczy na ciebie Read more

"Tauron Arena Kraków po raz kolejny stała się miejscem, do którego powrócił klimat Światowych Dni Młodzieży. Kilka tysięcy osób wzięło udział w uroczystym koncercie "Bóg liczy na Ciebie" zorganizowanym przez Archidiecezję Krakowską. Wystąpili m.in Sean Simmonds, zespół TGD, Kasia Wilk, Kuba Badach, Kasia Cerekwicka oraz Chór ŚDM pod batutą Adama Sztaby." (Gazeta Krakowska). Na miejscu pojawiła się też premier Beata Szydło i kilku ministrów. Pojawiliśmy się i my - wolontariusze z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Słomnikach.

Więcej…
 
Szkolne Koło Turystyki 4XI PDF Drukuj Email

Szkolne Koło Turystyki ZDOBYWCY MARZEŃ - Jesienny rajd szlakiem Orlich Gniazd Read more

W dniach 4 - 5.11.2016 roku udaliśmy się na rajd do Ogrodzieńca. Po zamku oprowadzały nas duchy przeszłości, zaplątane w czasie i wydarzeniach z dawnych lat. Było bajkowo, niesamowicie i wesoło. Zamkowe komnaty i klatki schodowe podświetlone migoczącymi świecami, księżyc rozświetlający niebo nad naszymi głowami oraz wiatr wpadający przez otwory okienne. Ognisko na górze zamkowej i ciepłe klimatyczne pokoje w pensjonacie „Pod lilijką” sprzyjały długim wieczornym rozmowom.

Więcej…
 
Lekcjsa historii PDF Drukuj Email

Oblicza Ojczyzny. 11 listopada – lekcja historiiRead more

 

10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole rocznicę odzyskania niepodległości. Na korytarzu I piętra pojawiła się wystawa przygotowana przez panią Monikę Judę -Cerek, a uczniowie pod jej opieką rozdawali symbole niepodległościowe i ulotki przypominające o święcie narodowym. Na piątej godzinie lekcyjnej spotkaliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej gdzie obejrzeliśmy animowaną historię Polski, a p. Małgorzata Sowa przybliżyła nam fakty związane z utratą niepodległości i walką o jej odzyskanie. Uczniowie klas I i II gimnazjum wraz z licealistami przygotowali wzruszającą pantomimę oraz zaśpiewali pieśni patriotycznych. Wraz z nami świętowały emerytowane nauczycielki oraz p. Anna Chrzanowska wieloletni przyjaciel szkoły. Wsparła nas również Monika Motyczyńska, absolwentka naszego liceum, która wraz z siostrą Weroniką przygotowała oprawę muzyczną. Po zakończonym spotkaniu uczniowie klasy I a i II b wraz z paniami Elżbietą Stroną i Haliną Kurkiewicz udali się na cmentarz, gdzie zapalili znicze i uczcili minutą ciszy wszystkich tych, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny. Nad całością czuwali: p. N. Łączny, p. R. Natkaniec, p. B. Waszuk i p. J. Waszuk.

 

 

Więcej…
 
Spotkanie z australijką PDF Drukuj Email

Learning Languages is fun - "IT'S BETTER TO BUILD BRIDGES THAN WALLS" Read more

2.11.2016 roku uczniowie klas II i III LO oraz I a gimnazjum spotkali się z Australijką Amelią Bros. Amelia jest mistrzynią debiutów fitnessu roku 2015 w Australii, trenerem osobistym a przede wszystkim młodą dziewczyną, która potrafi łączyć pracę zawodową z realizacją marzeń. W trakcie spotkań poruszone zostały tematy dotyczące wyborów życiowych, podróży do Japonii, miłości do Polski oraz powstał wspólny projekt - most łączący Australię z Polską.

Więcej…
 
Szkolne Koło Wolontariatu - znicze PDF Drukuj Email

Szkolne Koło Wolontariatu - Światełko Pod Dobrym Aniołem Read more

W bieżącym roku szkolnym postanowiliśmy zorganizować konkurs na „Klasę o wielkim sercu”. Zależy nam bowiem na tym by propagować ideę wolontariatu i w nasze działania zaangażować jak najwięcej młodych ludzi. W październiku zorganizowaliśmy zbiórkę zniczy: najwięcej zniczy przynieśli uczniowie z klas I a, I b i II a.

Więcej…
 
Szkolne Koło Wolontariatu 28X PDF Drukuj Email

Szkolne Koło Wolontariatu - Are you ready? Yes... Read more

28.10.2016 roku, w piątkowe popołudnie udaliśmy się do Krakowa, gdzie w Tauron Arenie z inicjatywy bp. Grzegorza Rysia zorganizowano cykl spotkań dla wszystkich, których połączyła idea Światowych Dni Młodzieży. „Chcemy w ten sposób odpowiedzieć na pytanie papieża Franciszka: czy jesteście gotowi, by być nadzieją przyszłości?” – mówił bp. Grzegorz Ryś.

Więcej…
 
Lekcja angielskiego PDF Drukuj Email

Learning languages is fun - THE DEATHLY HALLOW Read more

27.10.2016 roku klasa II LO pod opieką p. Barbary Waszuk przygotowała specjalną lekcję dla gimnazjalistów z klasy I a. Była zabawa słowem, powstały rymowanki i opowiadania, a także krótkie inscenizacje. Dwugodzinne warsztaty rozpoczął taniec inspirowany "Thrillerem" Michaela Jacksona a zakończyła pantomima inspirowana opowiadaniem z Harry’ego Pottera "The Deathly Hallows.

Więcej…
 
Projekt CEMS Chance PDF Drukuj Email

Zaproszenie do projektu CEMS ChanceRead more

Szanowni Państwo, Jestem organizatorką jedenastej edycji projektu CEMS Chance, który jest organizowany przez CEMS Club Warszawa, organizację non-profit działającą przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Najbliższa edycja projektu odbędzie się w terminie 6-9 grudnia 2016 r. w Warszawie. CEMS Chance to cykl 4-dniowych warsztatów skierowanych do uczniów III klasy gimnazjum oraz I klasy szkoły ponadgimnazjalnej z całej Polski, którzy pochodzą z małych miejscowości lub znajdują się w trudnej sytuacji życiowej – rodzinnej, finansowej lub zdrowotnej.

Więcej…
 
Wizyta Pani Prezydentowej PDF Drukuj Email

WIZYTA AGATY KORNHAUSER- DUDY,
MAŁŻONKI PREZYDENTA RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ W ZSO W SŁOMNIKACHRead more

Takie spotkanie jak to, które się odbyło 24 października 2016 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Słomnikach na pewno na długo pozostanie w pamięci pracowników szkoły i jej uczniów. W tym bowiem dniu odwiedziła szkołę Pani Prezydentowa Agata Kornhauser- Duda.

Więcej…
 
Szlachetna paczka X PDF Drukuj Email

Szlachetna Paczka w Słomnikach

W tym roku Szlachetna Paczka dotarła do Słomnik. Tworzymy nowy Rejon! Jeżeli jesteś zainteresowany, masz czas i chcesz bezinteresownie pomagać innym, dołącz do naszej ekipy rejestrując się pod linkiem: http://www.szlachetnapaczka.pl/superw.

Więcej…
 
Języki obce - konkurs X PDF Drukuj Email

Języki obce w szkole - Jesienne bukiety, stwory i potworyRead more

W ramach wewnątrzszkolnego projektu LEARNING LANGUAGES IS FUN - THE BEUTY OF FALLS - uczniowie klas gimnazjalnych wykonali prace plastyczne z wykorzystaniem darów jesieni. Do każdej z prac dołączone były opisy w języku niemieckim lub angielskim.

Więcej…
 
Szkolne koło wolontariatu paź 2 PDF Drukuj Email

XVI Dzień Papieski - Szkolne Koło Wolontariatu Read more

Dzień Papieski, organizowany przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, odbył się po raz 16 w niedzielę 9 października. W tym roku jego hasło to "Jan Paweł II - Bądźcie świadkami miłosierdzia".

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2


Hilliger Media Shop

Template "photogalleryfree" designed by Hilliger Media (© 2010)