Ścieżka powrotu

Strona główna

Kalendarz

styczeń 2015
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Publiczne Gimnazjum w Słomnikach
Apel PDF Drukuj Email

"1% dla naszej szkoły"

Dyrekcja ZSO w Słomnikach i Rada Rodziców zwraca się z apelem do wszystkich rodziców oraz prawnych opiekunów uczniów naszej szkoły o dokonanie odpisu 1% należnego podatku na rzecz STOWARZYSZENIA POMOCY SZKOLE MAŁOPOLSKA w ramach akcji "1% dla naszej szkoły".
Wypełniając PIT należy wpisać we wniosku o przekazanie 1%
w pozycji Numer KRS: 0000052078
cel szczegółowy: dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Słomnikach

 
Mikołajki 2014 PDF Drukuj Email

MIKOŁAJE SĄ WŚRÓD NASRead more

Dnia 6 grudnia 2014 r. Święty Mikołaj odwiedził uczniów naszej szkoły. Pamiętał on o wszystkich grzecznych dzieciach, które dostały słodkie upominki. Tego samego dnia odbyła się akcja „Mikołaje są wśród nas”. Każdy uczeń, który miał na głowie mikołajkową czapkę był zwolniony z pytania z bieżącego materiału. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za dołączenie do zabawy!

Więcej…
 
Dyskoteka Andrzejkowa PDF Drukuj Email

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWARead more

Dnia 27 listopada 2014 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbyła się zabawa andrzejkowa. Muzykę przygotował Jakub Kanik. Wróżby andrzejkowe zostały wymyślone i zrealizowane przez uczniów klas drugich i trzecich gimnazjum. Była to pierwsza taka dyskoteka w tym roku szkolnym. Mamy nadzieję na więcej, gdyż świetnie się razem bawiliśmy.

Więcej…
 
Wycieczka do Oświęcimia 2014 PDF Drukuj Email

Wycieczka do OświęcimiaRead more

28 listopada 2014 roku uczniowie klas III uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu. Corocznie tereny byłego obozu zagłady Auschwitz - Birkenau odwiedzają setki tysięcy ludzi z całego świata. Wśród nich są byli więźniowie, rodziny ofiar, młodzież i dorośli próbujący odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego „ludzie ludziom zgotowali taki los”.

Więcej…
 
Mistraostwa Powiatu Krakowskiego - chłopcy PDF Drukuj Email

Drużyna chłopców Wicemistrzami Powiatu Krakowskiego w piłce nożnej halowejRead more

3 listopada 2014 roku drużyna chłopców z naszego Gimnazjum zajęła II miejsce w Finale Mistrzostw Powiatu Krakowskiego w piłce nożnej halowej rozgrywanego w ramach tzw. "Gimnazjady Młodzieży". Zawody odbyły się w hali sportowej w Słomnikach.

Więcej…
 
Finał Mistrzostw Powiatu Krakowskiego - dziewczęta PDF Drukuj Email

III miejsce drużyny dziewcząt w Finale Mistrzostw Powiatu Krakowskiego Read more

w piłce nożnej halowej

 

28.10.2014 roku nasze piłkarki ( Mistrzynie Gminy) zdobyły III miejsce w Finale Mistrzostw Powiatu Krakowskiego w piłce nożnej halowej, który odbył się w hali sportowej w Słomnikach. Do zawodów rozgrywanych w ramach tzw. "Gimnazjady Młodzieży" zgłosiło się 8 drużyn.

Więcej…
 
Obchody Święta Niepodległości 2014 PDF Drukuj Email

Święto NiepodległościRead more

11 listopada nauczyciele i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających odzyskanie niepodległości przez Polskę. Przemarsz ulicami Słomnik rozpoczął się o godzinie 8.30. Mieszkańcy Słomnik w towarzystwie Orkiestry Dętej „Echo” z udziałem m.in. pocztów sztandarowych, władz i jednostek samorządowych, organizacji partyjnych i społecznych, związków i stowarzyszeń, szkół i przedszkoli przemaszerowali do kościoła parafialnego. Tam została odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny. Ostatnim punktem uroczystości było złożenie kwiatów i wieńców pod obeliskiem ku czci poległych w latach 1918—1920.

Więcej…
 
Happening i wystawa (biblioteka) PDF Drukuj Email

11 Listopada – pamiętać wypada!Read more

ZSO w Słomnikach przygotowuje się do obchodów Święta Niepodległości.W naszej szkole tuż przed obchodami Święta Niepodległości zorganizowana została niezwykła wystawa historyczna. Dzięki niej uczniowie mogli zapoznać się z etapami odzyskiwania niepodległości przez Polskę, postacią Józefa Piłsudskiego i literaturą, która porusza ten ważny dla Polaków temat. Chętni mogli zaśpiewać pieśni patriotyczne. Wystawę zdobiły prace plastyczne uczniów klas 6.

Więcej…
 
Pieśni patriotyczne XI PDF Drukuj Email

Pieśni patriotyczneRead more

12 listopada spotkaliśmy się po raz pierwszy w tym roku szkolnym na wspólnym śpiewaniu. Listopad to taki czas gdy spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi by pomyśleć o tych, których już z nami nie ma. My zebraliśmy się by powspominać historię i wspólnie zaśpiewać pieśni patriotyczne – te legionowe i te z czasów późniejszych, gdy Polska walczyła o swoją niepodległość.

Więcej…
 
Warsztaty z języka angielskiego PDF Drukuj Email

English is fun: Licealiści – GimnazjalistomRead more

3.11.2014 roku w klasie 3 c odbyły się warsztatowe zajęcia z języka angielskiego przygotowane przez uczniów naszego liceum: Monikę Motyczyńską, Magdalenę Domagałę, Ewelinę Garzeł, Justynę Jakubas, Klaudię Zdechlik, Paulinę Zaranek, Kamila Ciałowicza i Pawła Klanowskiego.

Więcej…
 
Wycieczka integracyjna klas I- 2014 PDF Drukuj Email

Wycieczka integracyjna klas pierwszychRead more

Wycieczka integracyjna dla uczniów pierwszych klas gimnazjum to doskonała okazja do poznania osób, z którymi spędzimy kilka kolejnych lat. Dlatego też wychowawcy klas I zorganizowali wyjazd do stadniny koni „Stary Młyn” w Wilczkowicach.

Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej 2014 PDF Drukuj Email

Dzień Edukacji NarodowejRead more

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Potocznie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

Więcej…
 
Ślubowanie klas pierwszych 2014 PDF Drukuj Email

Ślubowanie klas pierwszychRead more

10 października 2014 roku odbyło się w naszym gimnazjum ślubowanie uczniów klas pierwszych.Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, co było oficjalnym momentem przyjęcia ich w poczet szkolnej społeczności. Ślubując na sztandar wypowiadali słowa Roty:

Więcej…
 
Pierwsza pomoc X 2014 PDF Drukuj Email

Twoje ręce mogą uratować życieRead more

Dnia 16.10.2014 roku w ramach „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca” włączyliśmy się w akcję "Twoje ręce mogą uratować życie." Wydarzenie w całej Europie polegało na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej na jak największej ilości fantomów, a co za tym idzie - przez jak największą ilość osób. Akcja rozpoczęła się o godz. 12:00 we wszystkich placówkach, które zgłosiły się do projektu.

 

Więcej…
 
SU wybory 2014 PDF Drukuj Email

Wybory do Samorządu Uczniowskiego gimnazjumRead more

W roku szkolnym 2014/2015 w wyborach do Samorządu Uczniowskiego wystartowało 5 kandydatów – reprezentantów klas II i III gimnazjum: Maria Jednaka (II a); Joanna Warchoł (II b); Paulina Lesiewicz (II c); Beata Romanowska (III a); Julia Szlachta (III b). Wybory poprzedzone zostały intensywną i barwną kampanią wyborczą oraz debatą, w której kandydaci przedstawili swoje pomysły na pracę w Samorządzie Uczniowskim. Tajne głosowanie odbyło się 30 września 2014 r.

Więcej…
 
AIESEC - Lekcje z wolontariuszami PDF Drukuj Email

AIESEC - Lekcje z wolontariuszamiRead more

W dniach od 6-10 października w ZSO w Słomnikach gościli wolontariusze z Hiszpanii i Indonezji. Młodzi ludzie przyjechali do naszej szkoły w ramach działań organizacji AIESEC. AIESEC to pozarządowa organizacja non-for-profit, jedna z największych międzynarodowych organizacji studenckich, działająca w Polsce od 1971 r. Prowadzona jest przez studentów i niedawnych absolwentów interesujących się problemami otaczającego świata, przywództwem oraz zarządzaniem.

Więcej…
 
Goście z Ukrainy - pażdziernik PDF Drukuj Email

Polska – Ziemia PrzyjaciółRead more

W ramach projektu „Polska – Ziemia Przyjaciół” gościliśmy 86 - osobową grupę nauczycieli i uczniów z Ivano-Frankivska. Młodzież wraz z nauczycielami została zakwaterowana w samym centrum Krakowa w Blue Hostel. W ramach 5 - dniowego pobytu nasi goście zwiedzili: Kopalnię Soli w Wieliczce, Parku Miniatur w Inwałdzie, krakowskie ZOO.

Więcej…
 
Śladami JPII-pażdziernik PDF Drukuj Email

Śladami Jana Pawła II w odkrywaniu wzorów dla młodego pokoleniaRead more

27 września 2014 roku, w ramach projektu „Śladami Jana Pawła II w odkrywaniu wzorów dla młodego pokolenia” uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym na Święty Krzyż.

Więcej…
 
Akcja poboru krwi IX 2014 PDF Drukuj Email

Otwarta Akcja Poboru KrwiRead more

W niedzielę 21 września 2014 roku w ZSO w Słomnikach odbyła się Otwarta Akcja Poboru Krwi. Na wszystkich krwiodawców czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez nieocenioną panią Annę Chrzanowską, radną powiatową, która wspiera to przedsięwzięcie od samego początku. Ponadto w przygotowanie całej akcji zaangażowali się wolontariusze z gimnazjum i liceum. Uzyskaliśmy także wsparcie od pana Tomasza Ciałowicza, przewodniczącego GKRPA w Słomnikach.

Więcej…
 
KrwioBieg 2014 PDF Drukuj Email

KrwioBieg - Kraków 2014Read more

20 września trzynastoosobowa grupa wolontariuszy z gimnazjum i liceum w Słomnikach uczestniczyła w II edycji krakowskiego KrwioBiegu. Celem tej akcji jest propagowanie honorowego krwiodawstwa i zbieranie funduszy na jego rozwój. Impreza odbywała się na Bulwarach Wiślanych w ramach obchodów Światowego Dnia Niesienia Pierwszej Pomocy.

Więcej…
 
Spotkanie z Australijczykami 2014 PDF Drukuj Email

We are from AustraliaRead more

9.09.2014 roku uczniowie klasy III c gimnazjum w ramach lekcji z języka angielskiego mieli możliwość spotkania się z Australijczykami: Michaelem i Natalie Bros. Goście przygotowali prezentację na temat życia w Australii oraz swojej wielkie wakacyjnej podroży, w trakcie której odwiedzili: Chiny, Mongolię, Rosję (Syberię, Moskwę, Petersburg), Finlandię (Helsinki), Norwegię (Oslo), Islandię (Rejkiawik), Szwecję (Sztokholm), Danię (Kopenhagę) i Polskę (Warszawę, Wrocław, Kraków, Zakopane i Słomniki).

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2


Hilliger Media Shop

Template "photogalleryfree" designed by Hilliger Media (© 2010)