Ścieżka powrotu

Strona główna

Kalendarz

październik 2015
P W Ś C Pt S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Publiczne Gimnazjum w Słomnikach
Szkolne Koło Wolontariatu IX 2015 PDF Drukuj Email

Projekt Mieć Wyobraźnię MiłosierdziaRead more

Szkolne koło Wolontariatu - LUBIMY POMAGAĆ w bieżącym roku szkolnym wystartowało z pełną mocą.

Więcej…
 
Wycieczka kl.I wrzesień 2015 PDF Drukuj Email

Wycieczka klas pierwszychRead more

22 września klasy Ia i Ib wraz z paniami wychowawczyniami udały się na wycieczkę do Krakowa. Tematem wycieczki były „Początki chrześcijaństwa w Polsce”. Klasy zwiedziły m.in. kościół św. Anny, zamek królewski na Wawelu wraz z katedrą, kościół Franciszkanów, a także zobaczyli największą szopkę krakowską. Dzięki pani przewodnik, która oprowadzała uczniów oraz opowiadała o zabytkach, uczniowie uzyskali mnóstwo informacji i ciekawostek o zwyczajach i legendach krakowskich. Nie zabrakło również czasu, aby na koniec spaceru po mieście zjeść „coś” smacznego.

Więcej…
 
Akcja Poboru Krwi wrzesień 2015 PDF Drukuj Email

Otwarta Akcja Poboru KrwiRead more

27 września 2015 roku odbyła się Otwarta Akcja Poboru Krwi w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Słomnikach. Na krwiodawców czekały kwiaty ofiarowane przez firmę Diant-Pol, gadżety przygotowane przez starostwo powiatowe oraz pyszny poczęstunek przygotowany przez panią Annę Chrzanowską. Na pięknie zastawionym stole znajdowały się pyszny domowy smalec i masło czosnkowo-pietruszkowego, pomidory, ogórki kiszone i świeże, ciastka, ciasta, owoce, soki i trufle.

Więcej…
 
XVI Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy PDF Drukuj Email

XVI Świętokrzyski Rajd PielgrzymkowyRead more

26 września wyruszyliśmy na XVI Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy. Z nieba lały się strumienie deszczu nie pozostawiając na nas suchej nitki, mimo to znaleźliśmy czas na rozmowę, wspólny śpiew i poznanie własnych możliwości. Przeszliśmy razem 17 kilometrów, wiemy kto poda nam rękę gdy wpadniemy w błoto a kto skwituje to uśmiechem.

Więcej…
 
Regulamin wypożyczania podręczników dotowanych PDF Drukuj Email

REGULAMIN WYPOŻYCZANIA PODRĘCZNIKÓW


I  PRZEKAZYWANIA MATERIAŁÓW ĆWICZENIOWYCH

 

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 PDF Drukuj Email

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/16Read more

We wtorek 1 września 2015 roku o godz. 8.00 rozpoczął się uroczysty apel dla nauczycieli i uczniów gimnazjum i liceum. 1 września to również tragiczna data w historii naszego kraju – 76 rocznica wybuchu II wojny światowej aby przypomnieć sobie to wydarzenie obejrzeliśmy krótki film dokumentalny. Następnie głos zabrała pani dyrektor Agata Skrzypczyk, która poinformowała wszystkich uczniów o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w szkole i życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

Więcej…
 
Promocja PDF Drukuj Email

Wybierz LO w Słomnikach !!!

U nas 89% uczniów zdało maturę!

I ty bądź zwycięzcą! Dołącz do nas!Śmiech

CZYTAJ !!! Tajemnica

 
Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 PDF Drukuj Email

Zakończenie roku szkolnego 2014/15Read more

25 czerwca o godzinie 16.30 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w naszym gimnazjum. Na wstępie pani dyrektor Agata Skrzypczyk zwróciła się do uczniów wyrażając uznanie za wysiłek włożony w naukę i podkreśliła jak ważny etap edukacji ukończyli. Podziękowała także nauczycielom i rodzicom za pracę i wychowanie naszych uczniów. Następnie głos zabrała radna miejska pani Ewa Warda-Kaszuba, która odczytała życzenia dla dyrekcji, nauczycieli i uczniów od pana burmistrza Pawła Kafla.

Więcej…
 
Szkolne Koło Wolontariatu PDF Drukuj Email

Szkolne Koło WolontariatuRead more

Chociaż za kilka dni zabrzmi ostatni dzwonek, w nas wciąż jest zapał do pracy. 23.06.2015 roku w trakcie apelu podsumowującego pracę gimnazjum zaprezentowaliśmy wycinek naszej całorocznej pracy. W trakcie inscenizacji widoczne było skupienie i wzruszenie na twarzach naszych przyjaciół, bo przecież nikt nie pozostaje obojętny wobec cierpienia drugiego człowieka, zwłaszcza gdy ten drugi człowiek jest mały i bezbronny.

Więcej…
 
Komers klas trzecich 2015 PDF Drukuj Email

KomersRead more

13 czerwca 2015 roku uczniowie naszego gimnazjum bawili się na komersie, świętując zakończenie szkoły, które zbliża się wielkimi krokami. Uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej. Uczniowie wspominali czas, który spędzili w szkole. Wielu z nich nie może uwierzyć, że 3 lata tak szybko minęły i nadszedł czas rozstania. Gimnazjaliści, nauczyciele i rodzice w miłej atmosferze bawili się do późnych godzin wieczornych.

Więcej…
 
Wolontariat "Meić Wyobraźnię Miłosierdzia" PDF Drukuj Email

Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia – W cieniu twych skrzydeł zaopiekuj się mnąRead more

W roku szkolnym 2014/2015 szkolne Koło Wolontariatu LUBIMY POMAGAĆ przystąpiło do projektu Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia. Postawiliśmy sobie trzy główne cele: Szerzenie idei pomocy i kształtowanie postaw empatycznych ukierunkowanych na drugiego człowieka; Stworzenie dzieciom warunków do rozwijania własnych zainteresowań poprzez przeżywanie, ekspresję twórczą i kontakt z drugim człowiekiem; Wzmacnianie w dzieciach poczucia własnej wartości.

Więcej…
 
Ogólnopolski konkurs z języka niemieckiego PDF Drukuj Email

Ogólnopolski konkurs z języka niemieckiegoRead more

Uczniowie naszego Gimnazjum wzięli udział w ogólnopolskim konkursie z języka niemieckiego organizowanym przez Goethe Institut w Warszawie . Celem konkursu było napisanie opowiadania lub bajki w języku niemieckim oraz wykonanie samodzielnie zdjęć do tematyki opowiadania. Konkurs dotyczył tematyki ekologicznej stąd jego tytuł: „Erzӓhle mir eine grüne Geschichte”. Nasi uczniowie zostali wyróżnieni za kreatywność i wyjątkowe zaangażowanie w konkurs.

Więcej…
 
Zawody Służb Mundurowych PDF Drukuj Email

Zawody służb mundurowych w Gminie SłomnikiRead more

2 czerwca 2015 roku rozpoczęły się VI Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym i Drogowym Służb Mundurowych. Organizatorem zawodów była Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz gmina Słomniki.Rywalizowały ze sobą 22 drużyny ratowników: strażacy PSP z ośmiu jednostek krakowskich, policjanci, służby wojskowe, przedstawiciela straży granicznej i straży miejskiej, pogotowia wodnego, służby więziennej i lotniskowej, służby ratowniczo – gaśniczej, OSP w Słomnikach, inspekcja transportu drogowego i drużyna Szkolnego Patrolu Pierwszej Pomocy z LO w Słomnikach.

Więcej…
 
Piknik rodzinny 2015 PDF Drukuj Email

Piknik rodzinnyRead more

W sobotę 30 maja 2015 roku na dziedzińcu szkolnym odbył się piknik rodzinny dla mieszkańców Słomnik i okolicy. Piknik zorganizowany został przez Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach. W jego organizację zaangażowała się ogromna liczba osób: dyrekcja szkoły, nauczyciele, Rada Rodziców, pracownicy obsługi, uczniowie oraz osoby prywatne.

Więcej…
 
Akcja Poboru Krwi maj 2015 PDF Drukuj Email

Otwarta Akcja Poboru KrwiRead more

30 maja w ZSO w Słomnikach odbyła się XV Otwarta Akcja Poboru Krwi. Akcja odbywa się pod patronatem Starostwa Powiatowego oraz Polskiego czerwonego Krzyża. Jak zwykle pyszny poczęstunek przygotowała pani Anna Chrzanowska, napoje i ciasteczka zasponsorował pan Tomasz Ciałowicz (Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych), kwiaty dla krwiodawców oraz pań ze stacji krwiodawstwa ofiarowała firma DIANT-POL – państwo Anna i Dariusz Kwiecień, w przygotowaniach uczestniczyli wolontariusze z Szkolnego Koła Wolontariatu LUBIMY POMAGAĆ oraz ze Szkolnego Patrolu Pierwszej Pomocy a nad całością czuwały panie: Magdalena Sobesto-Wiejak (PCK), Gabriela Blarowska, Natasza Łączny i Barbara Waszuk.  Bilans dnia: 20 osób zgłosiło się do oddania krwi, krew oddało 12 osób. Wszystkim krwiodawcom i sponsorom serdecznie dziękujemy za dar serca.

Więcej…
 
Szkolny Patrol Pierwszej Pomocy PDF Drukuj Email

Szkolny Patrol Pierwszej PomocyRead more

Uczniowie ze Szkolnego Patrolu Pierwszej Pomocy zaprezentowali swoje umiejętności 30.05.2015 roku w trakcie Pikniku Rodzinnego. Mogliśmy podziwiać ich umiejętności w trakcie przeprowadzonych akcji: amputacji palca, opatrzenia otwartego złamania, zabezpieczenia ciała obcego, zastosowania sprzętu AED oraz resuscytacji.

Więcej…
 
Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy 2015 PDF Drukuj Email

Udział w Powiatowych Mistrzostwach Pierwszej PomocyRead more

Tegoroczne, jubileuszowe Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK Powiatu Krakowskiego przeprowadzone zostały w Skawinie 13 maja 2015 r. na terenie Gimnazjum z Oddziałem Integracyjnym nr 1. Organizatorem zawodów był Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Zawody odbywały się w ramach całorocznego projektu „Wiedza na wagę życia” współfinansowanego ze środków Powiatu Krakowskiego.

Więcej…
 
Kocham Kraków PDF Drukuj Email

Kocham Kraków z WzajemnościąRead more

Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych

Tydzień Osób Niepełnosprawnych "Kocham Kraków z Wzajemnością" jest corocznym przedsięwzięciem o charakterze integracyjnym, organizowanym przez Urząd Miasta Krakowa i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego przy współpracy organizacji pozarządowych. Jest to siedem dni, podczas których niepełnosprawni żeglują i pływają kajakami, kiedy niewidomi i niesłyszący uczestniczą w spektaklach teatralnych. W ciągu tych dni osoby niepełnosprawne prezentują swoje talenty artystyczne, spełniają marzenia, których sami nie byliby w stanie zrealizować.

Więcej…
 
Konkurs języka niemieckiego 2015 PDF Drukuj Email

Ogólnopolski konkurs z języka niemieckiegoRead more

Trzy grupy uczniów z naszego gimnazjum wzięły udział w XI edycji ogólnopolskiego konkursu : „DaF-Kenner in den DACHL-Ländern”. Do konkursu zgłoszono 551 prac z całej Polski co oznacza, że w konkursie wzięło udział ponad 1000 uczniów.

Więcej…
 
Kwesta na hospicjum PDF Drukuj Email

Kwesta na hospicjum w MiechowieRead more

12.04.2015 roku grupa wolontariuszy z Publicznego Gimnazjum Słomnikach kwestowała na rzecz hospicjum w Miechowie. Udało nam się uzbierać blisko 4340 złotych. Wspierał nas dobrym słowem ksiądz proboszcz Stanisław Włosowicz oraz pani Ewa Wojciechowska - wicestarosta powiatu miechowskiego. Nad całością czuwała pani Barbara Waszuk i pan Jerzy Waszuk przy wsparciu pani Marii Szczepaniak.

Więcej…
 
Wspólne śpiewanie PDF Drukuj Email

Wspólne śpiewanieRead more

9.04.2015 wspólnie zaśpiewaliśmy nasze ulubione piosenki po raz ostatni z klasą III LO. Zaczęliśmy od "Lemon tree" a skończyliśmy przebojem Czerwonych Gitar - "Już za rok matura"... Oczywiście, życzymy trzecioklasistom, by matura, która już jest tuż, tuż zakończyła się dla nich sukcesem i otworzyła im drzwi na wymarzone uczelnie. Mam nadzieję, że w przyszłym roku znajdzie się odważny gitarzysta lub gitarzystka, którzy godnie zstąpią Monikę Motyczyńską, uczennicę klasy III LO. Nad całością czuwała pani Barbara Waszuk.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3


Hilliger Media Shop

Template "photogalleryfree" designed by Hilliger Media (© 2010)