Ścieżka powrotu

Strona główna

Kalendarz

maj 2016
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Publiczne Gimnazjum w Słomnikach
Promocja 2016 PDF Drukuj Email

WYBIERZ  NASZĄ  SZKOŁĘ !!!

Bądź zwycięzcą tak jak my !  Zapraszamy !

Czytaj !

  
Konkurs języka angielskiego maj 2016 PDF Drukuj Email

Międzyszkolny Konkurs z Języka AngielskiegoRead more

19.05.2016 roku w naszym gimnazjum zorganizowany został Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego dla uczniów z terenu gminy Słomniki i nie tylko. Uczniowie rozwiązywali test kompetencji, który samo jury nazwało "Małą Maturą", gdyż zadania zasięgnięto z testów maturalnych z poziomu podstawowego.

Więcej…
 
Szkolne koło wolontariatu maj PDF Drukuj Email

Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia - Prezentacja ProjektówRead more

17.05.2016 roku członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu udali się do Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, w celu zaprezentowania całorocznych działań, które prowadziliśmy w ramach projektu Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia. Grupa uczniów z naszej szkoły zachwyciła swoim występem zarówno uczestników jak i jurorów, w trakcie prezentacji panowała idealna cisza, słychać było tylko strzały migawek i błyskały flesze.

Więcej…
 
Szkolne koła wolontariatu i turystyki PDF Drukuj Email

Nagranie programu dla TV Kraków - Teologia ciała według Jana Pawła IIRead more

12.05.2016 roku uczniowie naszej szkoły - członkowie Szkolnego Kół Wolontariatu i Turystyki - zostali zaproszeni do Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie w celu nakręcenia programu dla TV Kraków.

Więcej…
 
Szkolne koło turystyki V2016 -2 PDF Drukuj Email

Nagroda dla gazetki szkolnej „Włóczykij”Read more

Szkolne Koło Turystyki współpracując ze Szkolnym Kołem Wolontariatu stworzyło redakcję gazetki szkolnej. Uczestniczyliśmy w warsztatach dziennikarskich, zebraliśmy pomysły, wysłuchaliśmy rad i zaczęliśmy wydawać kwartalnik „Włóczykij”.

Więcej…
 
Szkolne koło turystyki V2016 PDF Drukuj Email

Szkolny konkurs fotograficzny - Piękno wokół nasRead more

Szkolne Koło Turystyki zorganizowało konkurs fotograficzny pt. „Piękno wokół nas”. Do konkursu przystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej, Liceum i Gimnazjum.

Więcej…
 
Audycja 3 Maja PDF Drukuj Email

Witaj Maj, 3 Maj.Read more

3 maja 2016r obchodziliśmy 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji. Z tej okazji w piątek 29.04.2016r na 6 lekcji Licealny Program Radiowy wyemitował okolicznościową audycję , przypominając jak doszło do tego wielkiego historycznego wydarzenia, którego autorami byli wielcy Polacy : Stanisław August Poniatowski, Hugo Kołłątaj, Stanisław Staszic i Stanisław Małachowski.

Więcej…
 
Szkolne koło wolontariatu kwiecień PDF Drukuj Email

Zakręcona legendaRead more

Zabawa w teatr jest formą, która przynosi dzieciom wyjątkowe korzyści rozwojowe. Przyjmowanie na siebie różnych ról daje możliwość przeniesienia się w świat baśni i fantastyki oraz umiejętność przeżywania różnych emocji. W trakcie spotkania Szkolnego Koła Wolontariatu wspólnie tworzyliśmy zakręconą legendę opartą na motywach znanych polskich bajek i baśni.

Więcej…
 
Pola Nadziei 2016 PDF Drukuj Email

Pola Nadziei - Szkolne Koło Wolontariatu Read more

Dnia 10.10.2016 roku w ramach ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei, nasi wolontariusze kwestowali na rzecz miechowskiego hospicjum.

Więcej…
 
Podsumowanie pracy koła Caritas PDF Drukuj Email

Szkolne Koło CaritasRead more

W roku szkolnym 2015/2016 wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w Publicznym Gimnazjum im Kazimierza Wielkiego w Słomnikach podjęli wiele wspaniałych działań na rzecz osób potrzebujących różnorakiej pomocy.

Więcej…
 
Zdobywcy Marzeń PDF Drukuj Email

Magiczny Kraków - szlakiem Kazimierza WielkiegoRead more

1.04.2016 roku, w piątkowe popołudnie Zdobywcy Marzeń udali się do Krakowa, by wspólnie przemierzyć szlak Kazimierza Wielkiego, a co za tym idzie lepiej poznać patrona naszej szkoły. Swoją wycieczkę zaczęliśmy od Collegium Maius, gdyż to Kazimierz Wielki zapoczątkował budowę Akademii Krakowskiej, zwanej dzisiaj Uniwersytetem Jagiellońskim.

Więcej…
 
Projekt "Mieć wyobraźnię miłosierdzia" PDF Drukuj Email

W pracowni artysty  Ponad Ziemią - Zobacz ... JestemRead more

31.03.2016 roku odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia”. W trakcie spotkanie poznaliśmy różnorodne techniki plastyczne z wykorzystaniem farb, farb witrażowych, pasteli i szarego papieru.

Więcej…
 
Przedstawienie PDF Drukuj Email

Proces obywatela JRead more

23 marca 2016 roku uczniowie gimnazjum obejrzeli w MGCK w Słomnikach spektakl teatralny pt. „Proces obywatela J”. Spektakl w reżyserii pani Marii Pabiańczyk przygotowali członkowie Koła Teatralno – Radiowego z naszej szkoły. Dramat został zrealizowany na podstawie tekstu ks. Bogusława Załuckiego, tekstu który zachęca do refleksji nad życiem i dylematami sumienia.

Więcej…
 
Szkolne Koło Wolontariatu 24.03 PDF Drukuj Email

Świąteczne odwiedziny w hospicjumRead more

W Wielki Czwartek członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili pacjentów hospicjum w Miechowie. Przekazaliśmy życzenia, kartki wielkanocne i ozdobne jajeczka wykonane przez nasze Małe Aniołki. Był to czas, który poświęciliśmy na rozmowy i uściski dłoni.

Więcej…
 
Imieniny Patrona Szkoły PDF Drukuj Email

Królewskie imieniny naszego patronaRead more

22.03.2016 roku z inicjatywy Szkolnego Koła Turystyki zorganizowaliśmy królowi Kazimierzowi Wielkiemu uroczyste imieniny. Uczniowie i nauczyciele spacerowali po korytarzach szkoły w strojach z epoki. Przybyli książęta, księżniczki, rycerze, dwórki i chłopki.

Więcej…
 
Pierwszy dzień wiosny - konkurs przyrodniczy PDF Drukuj Email

Konkurs „Uczę się bawiąc”Read more

21 marca 2016r w Gimnazjum odbył się konkurs matematyczno – przyrodniczy „Uczę się bawiąc” przygotowany przez Zespół Nauczycieli Przedmiotów Matematyczno – Przyrodniczych. Konkurs miał charakter zabawy i był adresowany do uczniów klas drugich.

Więcej…
 
Dzień św. Patryka PDF Drukuj Email

Dzień św.Patryka czyli „The Touch of Ireland”Read more

17 marca 2016 roku w ramach projektu English is fun obchodziliśmy Dzień św. Patryka patrona Irlandii. Z tej okazji na III piętrze pojawiła się irlandzka flaga oraz plakaty z informacjami o tym kraju, wykonane przez uczniów klas II b i II c.

Więcej…
 
Próbny egzamin z języka angielskiego PDF Drukuj Email

Próbny egzamin z języka angielskiego w klasach IIRead more

9 marca 2016 r. w klasach II naszego gimnazjum odbył się próbny egzamin z języka angielskiego. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych na poziomie podstawowym i rozszerzonym, każda z części egzaminu trwała 60 minut. Zarówno poziom podstawowy jak i rozszerzony zawierał zadania ze słuchania i czytania ze zrozumieniem oraz stosowania środków językowych.

Więcej…
 
Konkurs matematyczny PDF Drukuj Email

Konkurs „Najlepszy matematyk”Read more

W lutym 2016 roku odbył się dwuetapowy konkurs „Najlepszy Matematyk” w roku szkolnym 2015/2016. W I etapie w konkursie brali udział wszyscy uczniowie Gimnazjum.

Więcej…
 
Pierwszy dzień wiosny - stroiki PDF Drukuj Email

Konkurs „Najładniejszy stroik świąteczny”Read more

21 marca 2016 roku uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w konkursie „Najładniejszy stroiki świąteczny”. Zadaniem uczniów stworzenie ciekawych stroików związanych tematycznie z wiosną i Świętami Wielkanocnymi.

Więcej…
 
Wielkanoc - English is fun PDF Drukuj Email

English is funRead more

Easter is coming - Wielkanoc już tuż ... tuż. W ramach zajęć z języka angielskiego odbył się mini konkurs na kartkę i plakat świąteczny. Najciekawsze prace zostały wyeksponowane na korytarzu drugiego piętra. "We wish you a Happy Easter. Let all your dreams come true. Let love, peace and the sun be your guests as often as possible." Tego życzą wszystkim uczniowie gimnazjum i LO:)

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 1 z 4


Hilliger Media Shop

Template "photogalleryfree" designed by Hilliger Media (© 2010)