Ścieżka powrotu

Strona główna

Kalendarz

marzec 2024
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Publiczne Gimnazjum w Słomnikach
Apel 18.IX PDF Drukuj Email

Był taki czas – wspomnienie września 1939 rokuRead more

(Samorząd Uczniowski - Oblicza Ojczyzny)

18 września w trakcie godzin wychowawczych odbył się apel poświęcony pamięci poległych w czasie II Wojny Światowej. W tym dniu obowiązywał strój galowy lub zgodny z modą lat 30. Uczniowie gimnazjum i liceum pod opieką p. Marii Szczepaniak oraz p. Barbary Waszuk przygotowali wzruszającą inscenizację pt.: „Był taki czas”.

Więcej…
 
Krwiobieg 2017 PDF Drukuj Email

4 Krakowski KrwioBiegRead more

Wolontariat nie kończy się wraz z ukończeniem szkoły, czy projektu – wolontariat jest w nas. Po raz czwarty już pracowaliśmy przy organizacji Krakowskiego KrwioBiegu.

Więcej…
 
Bieszczadzki rajd PDF Drukuj Email

Bieszczadzki RajdRead more

W Bieszczadach żyły kiedyś Biesy i Czady. Było w nich trochę dobra i zła. Postanowiły opowiedzieć się po jednej stronie dobra lub zła. Biesy zatem wybrały zło a Czady dobro. I TAK POWSTAŁY BIESZCZADY☺Wędrowaliśmy szlakami Biesów i Czadów poznając piękno, historię i kulturę tego regionu. W Sanoku zwiedziliśmy skansen poznając wielokulturowość i wielowyznaniowość tego regionu. Potrafimy też odróżnić chatę kurną od półkurnej i wiemy jak wyglądała zabudowa wioski w okresie międzywojennym.

Więcej…
 
Dzień głośnego czytania Wesele PDF Drukuj Email

Wesele 1900 – Dzień Głośnego Czytania (Oblicza Ojczyzny – Samorząd Uczniowski)Read more

„Witomy Wos Kochani, po nasemu, po staropolsku – chlebem i solą. Azeby nikomu w chałupie nie zbrakło tego cennego daru. Wnijdźcie w nase skromne progi, z całą scerością prosim na weselisko.” - tak powitała wszystkich przybyłych Natalia Przecherska.

29 września 2017 r. w godzinach popołudniowych w ramach Narodowego Czytania oraz Dnia Głośnego Czytania wspólnie z zaproszonymi gośćmi czytaliśmy „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Więcej…
 
Rajd Świętokrzyski PDF Drukuj Email

XVIII Pielgrzymkowy Rajd ŚwiętokrzyskiRead more

23.09.2017 roku ruszyliśmy już po raz trzeci na trasę Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego. W tym roku wybraliśmy trasę Tatarską i mieliśmy do przejścia 12 kilometrów. Niestety pogoda nam nie sprzyjała, od rana w Słomnikach padał deszcz, który przestraszył część „rajdowców.”

Więcej…
 
Dzień Chłopca SU PDF Drukuj Email

Dzień Chłopca (Samorząd Uczniowski)Read more

Dzień Chłopaka dziś się święci, Więc życzę Ci tego, co Cię kręci:

Full zabawy, dobrych chęci, Niech Cię licho złe nie nęci,

"Złe" przygody niech Cię miną, Oraz troski w dal odpłyną.

29 września świętowaliśmy Dzień Chłopca.

Więcej…
 
Wybory opiekunów SU PDF Drukuj Email

Wybory opiekunów SU klas starszych

11 września 2017 roku zostały przeprowadzone wybory na opiekunów Samorządu Uczniowskiego klas starszych. Decyzją uczniów opiekunami SU zostali: p. Barbara Waszuk, p. Natasza Łączny, p. Maria Szczepaniak. Pracę Samorządu będą wspierali: p. Maria Jakubek, p. Michał Miszczyk i p. Jerzy Waszuk.

Wszystkim uczniom przypominamy kilka najważniejszych zapisów z Regulaminu Samorządu Uczniowskiego:

Więcej…
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 PDF Drukuj Email

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnegoRead more

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w hali sportowej. Mimo, że wakacje w tym roku były nieco dłuższe niż zwykle, czas wytchnienia minął nieubłaganie szybko. Niektórzy z nas zdobyli nowe szczyty, inni nowe umiejętności. Wróciliśmy tu po dwumiesięcznej przerwie, opaleni, z uśmiechami na twarzach, ale przede wszystkim wypoczęci i gotowi do dalszej pracy. Wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia, przyjaźnie i wiedzę. Nie tylko jesteśmy starsi, mądrzejsi, ale także mamy nowe postanowienia. Nowy rok szkolny dla najstarszych roczników, to przygotowanie do egzaminów, dla młodszych nowe działania i wyzwania…

Więcej…
 
Matematyka konkursy PDF Drukuj Email

Rozwijanie zainteresowań i zdolności matematycznych
uczniów klas I–III GIMNAZJUM

Matematyka to królowa nauk i w myśl słów Arystotelesa „jest miarą wszystkiego”. Ukształtowała świat, w którym żyjemy, w większym stopniu niż jakakolwiek inna dziedzina wiedzy, dlatego warto zadbać o to, aby dzieci polubiły ją i po wielu latach nauki szkolnej wiązały z nią dobre doświadczenia i miłe wspomnienia. Nasi uczniowie odnoszą sukcesy w zakresie edukacji matematycznej.

Więcej…
 
Zawody strzeleckie 2017 PDF Drukuj Email

Drużyna Gimnazjum w Słomnikach MistrzemRead more

w Międzypowiatowej Drużynowej Lidze Strzeleckiej

Drużyna Gimnazjum w Słomnikach Mistrzem w Międzypowiatowej Drużynowej Lidze Strzeleckiej organizowanej przez Ligę Obrony Kraju. Zawody odbywały się przez cały rok szkolny 2016/2017. Startowały w niej 23 drużyny z powiatów bocheńskiego, wielickiego, proszowickiego, krakowskiego i krakowskiego ziemskiego.

Więcej…
 
Mistrz Gminy w Piłce Siatkowej Chłopców PDF Drukuj Email

Uczniowie naszego Gimnazjum najlepsi w siatkówce!Read more

Reprezentacja chłopców z naszej szkoły zdobyła tytuł Mistrza Gminy w Piłce Siatkowej. Turniej, do którego zgłosiły się 4 drużyny z naszej gminy ( Waganowice, Prandocin, Niedźwiedź i Słomniki) rozegrano na hali sportowej w Słomnikach systemem "każdy z każdym". Nasi chłopcy wygrali wszystkie mecze, za co im serdecznie gratulujemy.

Więcej…
 
Wycieczka do Grecji PDF Drukuj Email

Nasza Wielka Grecka PrzygodaRead more

W dniach 26.05 – 04.06 odbyła się wycieczka SZLAKIEM KULTURY ANTYCZNEJ. Poznaliśmy najpiękniejsze miejsca Antycznej Grecji oraz wspaniałą neoklasycystyczną zabudowę Budapesztu.

Więcej…
 
Piknik rodzinny 2017 harmonogram PDF Drukuj Email

Rodzinny Piknik Ekologiczny „Ekologia jest trendy”

10 czerwca 2017 roku

Rozpoczęcie: godz. 1600

Harmonogram uroczystości

ZAPRASZAMY!

 
Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa 2017 PDF Drukuj Email

 

Read more

 

Publiczne Gimnazjum w Słomnikach to

SZKOŁA PROMUJĄCA BEZPIECZEŃSTWO

 

 

Inicjatorem projektu „Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa” jest Komenda Powiatowa Policji w Krakowie. Nasza szkoła bierze udział w tym projekcie.

Więcej…
 
Regulamin rekrutacji LO PDF Drukuj Email

REGULAMIN POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO DO KLASY PIERWSZEJ

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO W SŁOMNIKACH

NA ROK SZKOLNY 2017/2018

 
Regulamin rekrutacji zaoczni PDF Drukuj Email

Regulamin postępowania rekrutacyjnego na semestr pierwszy Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych

w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach

na rok szkolny 2017/2018 - forma zaoczna -

 
Międzyszkolny konkurs języka angielskiego V 2017 PDF Drukuj Email

Międzyszkolny konkurs języka angielskiegoRead more

Jak co roku reprezentanci naszego Gimnazjum brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego, którego gospodarzem w tym roku była szkoła w Prandocinie. Wybrani uczniowie klas III zmagali się z zadaniami na poziomie matury podstawowej. I miejsce zajął uczeń naszej szkoły: Franciszek Łączny z III b GIM.

Więcej…
 
Wycieczka klas III- IV 2017 PDF Drukuj Email

Wycieczka klas III gimnazjum do Międzybrodzia ŻywieckiegoRead more

W dniach 25-28 kwietnia klasy III gimnazjum wybrały się na ostatnią wspólną wycieczkę w malownicze miejsce – Międzybrodzie Żywieckie. Pomimo niesprzyjającej aury trzecioklasiści spędzili miło i aktywnie czas – m.in. na strzelnicy, hali sportowej, przy ognisku oraz spacerze po okolicy. Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie: p. Magdalena Bauza, p. Maria Jakubek i p. Katarzyna Lupa oraz p. Anna Pokrzywińska.

Więcej…
 
Szkolne Koło Turystyki, Szkolne Koło Wolontariatu PDF Drukuj Email

SKT/SKW  Majówka Międzypokoleniowa Read more

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu i Szkolnego Koła Turystyki zorganizowali Międzypokoleniową majówkę w Zalesiu, dnia 11 maja 2017 roku. W majówce uczestniczyli uczniowie ZSO w Słomnikach, ZS w Niedźwiedziu i ZS w Smrokowie. Spotkanie przebiegało w fantastycznej atmosferze, integracji uczniów służyły wspólne zabawy na leśnych ścieżkach, krótka lekcja historii dotycząca Konstytucji 3 Maja, śpiew piosenek turystycznych oraz posiłek przy ognisku.

Więcej…
 
Wystawa 3 Maja PDF Drukuj Email

3 maja w naszej szkoleRead more

3 maja to data uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji. Święto to zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791 r. Autorami Konstytucji 3 Maja byli : król Stanisław August Poniatowski , Ignacy Potocki , Hugo Kołłątaj , któremu przypisuje się ostateczną jej redakcję. W tym dniu każdy patriota wywiesza przed domem biało-czerwoną flagę

Więcej…
 
Szkolne koło turystyki IV 2017 PDF Drukuj Email

Szkolne Koło Turystyki – ZDOBYWCY MARZEŃ: Morawski KrasRead more

W dniach 20 - 22.04.2017 roku uczniowie klas I a i II b gimnazjum w raz z członkami Szkolnego Koła Turystyki udali się na trzydniowy rajd do Czech. W trakcie wyjazdu zwiedziliśmy Olomouc, Mochelnice, Litovel, zamek Bouzov i jaskinie Javoreckie.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 2 z 4


Hilliger Media Shop

Template "photogalleryfree" designed by Hilliger Media (© 2010)