Ścieżka powrotu

Strona główna

Kalendarz

maj 2018
P W Ś C Pt S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Publiczne Gimnazjum w Słomnikach
Mistrz Gminy w Piłce Siatkowej Chłopców PDF Drukuj Email

Uczniowie naszego Gimnazjum najlepsi w siatkówce!Read more

Reprezentacja chłopców z naszej szkoły zdobyła tytuł Mistrza Gminy w Piłce Siatkowej. Turniej, do którego zgłosiły się 4 drużyny z naszej gminy ( Waganowice, Prandocin, Niedźwiedź i Słomniki) rozegrano na hali sportowej w Słomnikach systemem "każdy z każdym". Nasi chłopcy wygrali wszystkie mecze, za co im serdecznie gratulujemy.

Więcej…
 
Wycieczka do Grecji PDF Drukuj Email

Nasza Wielka Grecka PrzygodaRead more

W dniach 26.05 – 04.06 odbyła się wycieczka SZLAKIEM KULTURY ANTYCZNEJ. Poznaliśmy najpiękniejsze miejsca Antycznej Grecji oraz wspaniałą neoklasycystyczną zabudowę Budapesztu.

Więcej…
 
Piknik rodzinny 2017 harmonogram PDF Drukuj Email

Rodzinny Piknik Ekologiczny „Ekologia jest trendy”

10 czerwca 2017 roku

Rozpoczęcie: godz. 1600

Harmonogram uroczystości

ZAPRASZAMY!

 
Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa 2017 PDF Drukuj Email

 

Read more

 

Publiczne Gimnazjum w Słomnikach to

SZKOŁA PROMUJĄCA BEZPIECZEŃSTWO

 

 

Inicjatorem projektu „Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa” jest Komenda Powiatowa Policji w Krakowie. Nasza szkoła bierze udział w tym projekcie.

Więcej…
 
Regulamin rekrutacji LO PDF Drukuj Email

REGULAMIN POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO DO KLASY PIERWSZEJ

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO W SŁOMNIKACH

NA ROK SZKOLNY 2017/2018

 
Regulamin rekrutacji zaoczni PDF Drukuj Email

Regulamin postępowania rekrutacyjnego na semestr pierwszy Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych

w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach

na rok szkolny 2017/2018 - forma zaoczna -

 
Międzyszkolny konkurs języka angielskiego V 2017 PDF Drukuj Email

Międzyszkolny konkurs języka angielskiegoRead more

Jak co roku reprezentanci naszego Gimnazjum brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego, którego gospodarzem w tym roku była szkoła w Prandocinie. Wybrani uczniowie klas III zmagali się z zadaniami na poziomie matury podstawowej. I miejsce zajął uczeń naszej szkoły: Franciszek Łączny z III b GIM.

Więcej…
 
Wycieczka klas III- IV 2017 PDF Drukuj Email

Wycieczka klas III gimnazjum do Międzybrodzia ŻywieckiegoRead more

W dniach 25-28 kwietnia klasy III gimnazjum wybrały się na ostatnią wspólną wycieczkę w malownicze miejsce – Międzybrodzie Żywieckie. Pomimo niesprzyjającej aury trzecioklasiści spędzili miło i aktywnie czas – m.in. na strzelnicy, hali sportowej, przy ognisku oraz spacerze po okolicy. Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie: p. Magdalena Bauza, p. Maria Jakubek i p. Katarzyna Lupa oraz p. Anna Pokrzywińska.

Więcej…
 
Szkolne Koło Turystyki, Szkolne Koło Wolontariatu PDF Drukuj Email

SKT/SKW  Majówka Międzypokoleniowa Read more

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu i Szkolnego Koła Turystyki zorganizowali Międzypokoleniową majówkę w Zalesiu, dnia 11 maja 2017 roku. W majówce uczestniczyli uczniowie ZSO w Słomnikach, ZS w Niedźwiedziu i ZS w Smrokowie. Spotkanie przebiegało w fantastycznej atmosferze, integracji uczniów służyły wspólne zabawy na leśnych ścieżkach, krótka lekcja historii dotycząca Konstytucji 3 Maja, śpiew piosenek turystycznych oraz posiłek przy ognisku.

Więcej…
 
Wystawa 3 Maja PDF Drukuj Email

3 maja w naszej szkoleRead more

3 maja to data uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji. Święto to zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791 r. Autorami Konstytucji 3 Maja byli : król Stanisław August Poniatowski , Ignacy Potocki , Hugo Kołłątaj , któremu przypisuje się ostateczną jej redakcję. W tym dniu każdy patriota wywiesza przed domem biało-czerwoną flagę

Więcej…
 
Szkolne koło turystyki IV 2017 PDF Drukuj Email

Szkolne Koło Turystyki – ZDOBYWCY MARZEŃ: Morawski KrasRead more

W dniach 20 - 22.04.2017 roku uczniowie klas I a i II b gimnazjum w raz z członkami Szkolnego Koła Turystyki udali się na trzydniowy rajd do Czech. W trakcie wyjazdu zwiedziliśmy Olomouc, Mochelnice, Litovel, zamek Bouzov i jaskinie Javoreckie.

Więcej…
 
Apel wielkanocny PDF Drukuj Email

Apel WielkanocnyRead more

 

WIELKANOC - to jedno z najpiękniejszych świąt chrześcijańskich. Napełnia nas radością i nadzieją chrześcijańską płynącą z faktu zmartwychwstania Chrystusa. Obchodzimy je wtedy, gdy ze snu budzi się przyroda. Rano w Wielką Niedzielę dzwonią dzwony. Wzywają na modlitwę i ogłaszają światu radość ze zmartwychwstania Chrystusa.

Więcej…
 
Wycieczka klas III Zakopane PDF Drukuj Email

Wycieczka do ZakopanegoRead more

30 marca 2017 r. klasy III gimnazjum udały się na wycieczkę do Zakopanego do Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej. W Sanktuarium odbyła się msza w intencji pomyślnego zdania egzaminów gimnazjalnych. Młodzież miała okazję poznać historię powstania tego miejsca kultu.

Więcej…
 
Szkolne koło wolontariatu i Szkolne koło turystyki - sympozjum charytatywne PDF Drukuj Email

SKT & SKW   Sympozjum charytatywne Read more

31 marca, w piątkowe popołudnie udaliśmy się pod opieką p. B. Waszuk do Krakowa, na Sympozjum Charytatywne dla Krzysztofa Broszkiewicza.

Więcej…
 
Szkolne koło wolontariatu - warsztaty rękodzieła PDF Drukuj Email

Szkolne Koło Wolontariatu   Warsztaty rękodzieła Read more

W marcowe, środowe popołudnie Duże i Małe Aniołki spotkały się by wspólnie realizować swoje artystyczne pasje. Pod okiem pań M. Szczepaniak i B. Waszuk powstały wiosenne tulipany i wielkanocne kury.

Więcej…
 
Szkolne koło wolontariatu i Szkolne koło turystyki - ścianka wspinaczkowa PDF Drukuj Email

SKW & SKT   Na ściance wspinaczkowej Read more

29 marca dzięki uprzejmości kierownika hali sportowej w Słomnikach spotkaliśmy się na ściance wspinaczkowej. Było trochę strachu, dużo śmiechu i dobrej zabawy. Początkowy lęk związany z wysokością i upadkiem szybko minął, gdyż zaufanie do osoby asekurującej pomogło go przełamać.

Więcej…
 
Spotkanie z poetką PDF Drukuj Email

Spotkanie z poetką Ewą LipskąRead more

29 marca 2017 r. jedna z najwybitniejszych współczesnych polskich poetek Pani Ewa Lipska spotkała się z uczniami gimnazjum i liceum Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Słomnikach. W trakcie spotkania Pani Ewa Lipska udzieliła odpowiedzi na kilka pytań przygotowanych przez uczennice gimnazjum. Mówiła m.in. o roli poety we współczesnym świecie, o tym, co ją niepokoi, o swojej znajomości z Wisławą Szymborską.

Więcej…
 
Młodzi i miłosierdzie - Szkolne Koło Wolontariatu PDF Drukuj Email

Szkolne Koło Wolontariatu - MŁODZI I MIŁOSIERDZIE 2Read more

28 marca 2017 r.wstaliśmy razem ze słońcem by wziąć udział w wydarzeniu Młodzi i Miłosierdzie 2. Był to magiczny dzień przepełniony uśmiechem, modlitwą, nowymi znajomościami i pracą. Obejrzeliśmy teatr cieni, wysłuchaliśmy świadectw, rapera TAU, mieliśmy możliwość pomodlić się w samotności oraz przez wystawienników ....

Więcej…
 
Pola Nadziei III 2017 PDF Drukuj Email

Szkolne Koło Wolontariatu - POLA NADZIEI Read more

26 marca 2017 r. w ramach Ogólnopolskiej Akcji POLA NADZIEI, wolontariusze działający w Szkolnym Kole Wolontariatu (uczniowie klasy VI, gimnazjaliści i licealiści) kwestowali na rzecz hospicjum w Miechowie. Hojność i otwarte serca Słomniczan pozwoliły nam uzbierać 7 200,05 złotych.

Więcej…
 
Wycieczka do teatru PDF Drukuj Email

Wycieczka do teatruRead more

22 lutego klasy 1b, 1c i 2b były na wycieczce w Krakowie. Celem wycieczki było oglądnięcie spektaklu pt. „Romeo i Julia” w Teatrze Słowackiego. Przed seansem uczniowie odwiedzili kilka kościołów krakowskich i przy okazji powtórzyli sobie materiał z zakresu stylów architektonicznych. Usłyszeli wiele ciekawostek na temat historii Krakowa.

Więcej…
 
Tłusty czwartek 2017 PDF Drukuj Email

Powiedział Bartek, że dziś Tłusty CzwartekRead more

23 lutego świętowaliśmy w szkole Tłusty Czwartek. Zapachniało pączkami i faworkami. Było pysznie, rodzinnie – tak po domowemu. Historia Tłustego Czwartku sięga czasów starożytnych, kiedy to w Rzymie bawiono się hucznie, by powitać nadchodzącą wiosnę i pożegnać zimę.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 2 z 3


Hilliger Media Shop

Template "photogalleryfree" designed by Hilliger Media (© 2010)