Ścieżka powrotu

Strona główna

Kalendarz

marzec 2024
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Dzień głośnego czytania Wesele PDF Drukuj Email

Wesele 1900 – Dzień Głośnego Czytania (Oblicza Ojczyzny – Samorząd Uczniowski)

„Witomy Wos Kochani, po nasemu, po staropolsku – chlebem i solą. Azeby nikomu w chałupie nie zbrakło tego cennego daru. Wnijdźcie w nase skromne progi, z całą scerością prosim na weselisko.” - tak powitała wszystkich przybyłych Natalia Przecherska.

29 września 2017 r. w godzinach popołudniowych w ramach Narodowego Czytania oraz Dnia Głośnego Czytania wspólnie z zaproszonymi gośćmi czytaliśmy „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Na naszym weselisku pojawiły się takie znakomitości jak: p. Wojciech Bonowicz – poeta, literat, dziennikarz, laureat nagrody NIKE, p. Paweł Knafel – burmistrz, p. Michał Chwastek – wiceburmistrz, p. Grzegorz Płażek – przewodniczący Rady, p. Jacek Regucki – kierownik referatu oświaty, p. Halina Kurkiewicz – przewodnicząca koła emerytów ZNP, p. Elżbieta Jędrychowska i p. Elżbieta Strona – emerytowane nauczycielki, p. Barbara Żołynia – kierownik PPP w Słomnikach, p. Agata Skrzypczyk, p. Anna Lepiarczyk – dyrekcja ZSO w Słomnikach. Na weselu pojawiły się też i inni goście, którym towarzyszyły upiory i duchy z przeszłości. Wspólnie czytaliśmy, tańczyliśmy, śpiewaliśmy i biesiadowaliśmy. Było to dobrze spędzone piątkowe popołudnie. Uczennica kl. II a gimnazjum Martyna Maćkiewicz przeprowadziła wywiad z naszym gościem specjalnym – szczegółowa relacja z tego wydarzenia pojawi się w naszym „Włóczykiju” już niebawem.

 

Nad całością czuwali: p. Natasza Łączny, p. Renata Natkaniec, p. Maria Szczepaniak, p. Barbara Waszuk, p. Jerzy Waszuk. Za pyszny poczęstunek dziękujemy restauracjom: Cichy Gaik i Dębowa Chata.

 


Hilliger Media Shop

Template "photogalleryfree" designed by Hilliger Media (© 2010)