Pierwszy dzień wiosny na sportowo.

Kategoria: Sport Opublikowano: piątek, 30, grudzień 2016 Katarzyna

21-ego marca w naszej szkole odbyły się zawody sportowe z okazji pierwszego dnia wiosny. Tego dnia uczniowie gimnazjum i liceum spotkali się na hali sportowej, aby zmierzyć się w dyscyplinach sportowych.

Jako pierwszy odbył się mecz piłki nożnej. Skład drużyny gimnazjalnej, jaki i licealnej był mieszany, chodź  przeważali chłopcy. Szanse na wygraną były bardzo duże w obu składach, gdyż osoby należące do nich bardzo dobrze radzą w piłce nożnej. Liceum i gimnazjum szło „łeb w łeb”, ostatecznie mecz skończył się wygrana gimnazjum z wynikiem 5:4, co wywołało okrzyk radości wśród młodszej części widowni.

Po krótkiej przerwie i wysłuchaniu dobrej muzyki przyszedł czas na piłkę koszykową. Mecz rozpoczęły dziewczyny. Było wiele akcji pod koszem, a widownia szalała za każdym trafionym rzutem do kosza przez nasze koleżanki. Mecz był bardzo ekscytujący i zakończył się szczęśliwie dla liceum. Wynik tego meczu wynosił 21 dla liceum, oraz 6 dla gimnazjum. Przyszedł czas na naszych kolegów w tej samej dziedzinie. Pomimo, że w tej części rozgrywki nie padło aż tyle trafnych rzutów, co w przypadku dziewczyn - chłopcy również grali znakomicie. Z tego meczu zwycięsko wyszli licealiści z wynikiem 15:5.

Nadszedł czas na najpopularniejszy sport w naszej szkole – siatkówka. W tej dyscyplinie, tak jak w pierwszej skład drużyn był mieszany. Jeśli chodzi o tą dziedzinę sportu każdy wie, że nasi gimnazjaliści i licealiści potrafią odbijać piłkę na znakomitym poziomie. Udowodnili to podczas gry. Obie połowy meczu były zaciętą walką. Drużyny cały czas goniły się punktami. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 25:18 dla liceum. Druga połowa była bardziej emocjonująca, zakończyła się ona z wynikiem 25:20. Z tej części gry drużyną przegraną byli gimnazjaliści. Cały mecz zakończył się wygraną licealistów i wielkim oklaskami wśród starszej części kibiców.

Pomimo, że to liceum wygrało chcemy pogratulować naszym gimnazjalistom, gdyż pokazali, że potrafią znakomicie grać. Z kolei licealistom życzymy dalszych sukcesów w sporcie.

Odsłony: 630