III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej chłopców!

Kategoria: Sport Opublikowano: środa, 05, marzec 2014 Super User

Siatka26.02.2014 r. w Krzeszowicach odbył się turniej o Mistrzostwo Powiatu Krakowskiego w Piłce Siatkowej chłopców. Uczniowie naszego liceum przystępowali do niego jako obrońcy tytułu z roku ubiegłego.

 

Początek był wymarzony – mecz z LO Skawina wygrany gładko 2:0 (21:16, 21:9). W drugim meczu spotkanie z wicemistrzami z roku poprzedniego – LO Piekary. Pierwszy set po szarpanej grze przegrany (17:21), w drugim deklasacja rywala i wynik (21:7) dla naszych, trzeci set – tzw. "tie break" okazał się grą nerwów i przypadku... niestety mocniejsi psychicznie okazali się zawodnicy z Piekar wygrywając (15:11) i ostatecznie niespodziewana porażka w setach 1:2. Z ZSP w Giebułtowie po nierównym meczu wygrana 2:0. Ostatnie spotkanie w turnieju, to mecz z LO Krzeszowice, w którym zwycięstwo dałoby naszym I miejsce w turnieju z uwagi na porażkę drużyny z Piekar z Krzeszowicami i lepszym bilansem punktowym naszych po 3 meczach. Niestety nie udało się. Po zaciętym, choć obfitującym w zbyt dużą liczbę błędów własnych meczu wynik końcowy był satysfakcjonujący dla LO Krzeszowice 2:0 (21:17, 21:15) i to właśnie ta drużyna niespodziewanie ale zasłużenie wygrała w całym turnieju. Chłopcy z naszego liceum zajęli ostatecznie miejsce III, za co i tak należą im się ogromne brawa !!!

Klasyfikacja końcowa:

 • I miejsce – LO Krzeszowice
 • II miejsce - LO Piekary
 • III miejsce – LO Słomniki
 • IV miejsce – LO Skawina
 • V miejsce – ZSP Giebułtów


Skład reprezentacji LO Słomniki:

 • Przemysław Ciałowicz
 • Patryk Konieczny
 • Adam Wędzony
 • Mateusz Broś
 • Michał Klanowski
 • Kamil Malenga
 • Krystian Jagła
 • Paweł Bajołek

trener: Michał Miszczyk

Siatka Siatka Siatka

Odsłony: 1156