Klub Bezpiecznego Puchatka

     W ramach promocji bezpieczeństwa uczniów i uzupełnienia działań prowadzone w naszej szkole w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła”, nasi najmłodsi uczniowie brali udział w specjalnie dla nich przygotowanym programie „Klub Bezpiecznego Puchatka”.

     V edycja programu "Klub Bezpiecznego Puchatka" ruszyła 2 września Organizatorzy zaprosili wszystkie klasy I szkół podstawowych do uczestnictwa w akcji. Dla nauczycieli, dzieci i rodziców przygotowano materiały edukacyjne, które pomogły nauczyć pierwszoklasistów, jak być bezpiecznym w domu, w szkole i na drodze.

 

     Do tej pory w programie o bezpieczeństwie wzięło udział aż 600 000 dzieci.  Akcja od lat cieszy się także wsparciem Komendy Głównej Policji i Kuratoriów Oświaty.

Pierwszaki zdobyły dla nas certyfikat. 

Dodatkowo w listopadzie (18-22.11.2013) odbędzie się Wielki Test Bezpieczeństwa, w którym wezmą udział szkoły uczestniczące w "Klubie Bezpiecznego Puchatka". Test będzie miał za zadanie sprawdzić wiedzę Pierwszoklasistów na temat bezpieczeństwa