Mikołajki

W mroźny, zimowy dzień 6 grudnia do naszej szkoły zawitał starszy pan z siwą brodą. Jak co roku przyniósł wszystkim dzieciom, nauczycielom i pracownikom szkoły pełen worek słodyczy.

Czytaj więcej: Mikołajki

Sukces Natalii Stano

    30 października 2012 r. uczennica klasy V a Natalia Stano uczestniczyła w Ogólnopolskim Przeglądzie Form Wokalno - Teatralnych, zajmując II miejsce w województwie małopolskim. Przegląd odbył się w Akademii Rolniczej w Krakowie.

Czytaj więcej: Sukces Natalii Stano

"Urodziny u Marchewki" dla uczniów klas O-III w ramach programu „Owoce w szkole”

     W ramach programu „Owoce w szkole” 25 czerwca uczniowie klasy IIc i IIIa zaprosili kolegów i koleżanki z klas I - III oraz oddziałów przedszkolnych na "Urodziny u Marchewki".  Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem przygotowanym przez "gospodarzy", przypominającym i uświadamiającym dzieciom jak ogromną rolę w codziennej diecie pełnią warzywa i owoce.

Czytaj więcej: "Urodziny u Marchewki" dla uczniów klas O-III w ramach programu „Owoce w szkole”

Czworonożny gość

     W listopadzie odwiedził nas niezwykły gość. Czworonożna Skapi wraz ze swoją panią uczyła nas, jak właściwie troszczyć się o psa i jak zachować się w przypadku psiego ataku.

Czytaj więcej: Czworonożny gość

Prezentacja na temat "Muzyka i ruch"

   Dnia 25 czerwca 2013 roku w Szkole Podstawowej w klasach 0 – III odbyła się krótka prezentacja na temat „Muzyka i ruch”. Było to połączenie muzyki klasycznej w wykonaniu uczniów naszej szkoły, a równocześnie uczniów Szkoły Muzycznej w Miechowie z inspiracją ruchową w wykonaniu uczniów klasy II b.

Czytaj więcej: Prezentacja na temat "Muzyka i ruch"

Andrzejki

 We czwartek 29 listopada uczniowie klas IV - VI przybyli tłumnie na zabawę z okazji Andrzejek. I tak jak nakazuje tradycja były nie tylko tańce, ale i kącik wróżb, w którym przyszłość przepowiadały nasze szkolne wróżbitki, czyli uczennice z klasy VI c.

Czytaj więcej: Andrzejki

Występ uczniów naszej szkoły podczas Dni Słomnik

   W przeglądzie szkół, podczas tegorocznych Dni Słomnik, liczna reprezentacja z naszej szkoły zaprezentowała swoje artystyczne talenty.

Czytaj więcej: Występ uczniów naszej szkoły podczas Dni Słomnik

Polsko - Szwajcarski Projekt Edukacyjny

 

   W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do Polsko - Szwajcarskiego Programu Współpracy, KIK/34. Zadanie 2 realizowane w ramach tego projektu ma na celu edukację i wdrażanie zasad prawidłowego żywienia  oraz ocenę wpływu tej edukacji na sposób żywienia, stan odżywiania i poziom wiedzy dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej: Polsko - Szwajcarski Projekt Edukacyjny

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

    Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2012/2013, odbyła się w tym roku nietypowo, bo w Hali Sportowej w Słomnikach. O godzinie 8.00 zebrali się uczniowie klas 0-III wraz ze swoimi wychowawcami. Licznie przybyli również rodzice. Uroczystość prowadzona była przez Mały Samorząd Uczniowski. Pani V-ce Dyrektor Grażyna Dubiel pogratulowała najlepszym uczniom osiągniętych wyników,  a także podziękowała rodzicom za pomoc i pracę na rzecz szkoły wręczając im dyplomy.

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

Wycieczka do piekarni

     W dniu 14 listopada uczniowie klasy III a mieli okazję zapoznać się z pracą piekarza i podglądnąć jak piecze się chleb. Stało się to dzięki uprzejmości właścicieli piekarni z Miłocic.

Czytaj więcej: Wycieczka do piekarni

Sukcesy sportowe uczniów klas szóstych

     Koniec roku szkolnego 2012/2013 to także czas pożegnań. Rozstaliśmy się z bardzo dobrymi sportowcami, uczniami klas szóstych, którzy bardzo dzielnie reprezentowali naszą szkołę na forum sportowym - Gminnym oraz Powiatowym.

Czytaj więcej: Sukcesy sportowe uczniów klas szóstych

Samorządowy konkurs "Moja szkoła, bezpieczna szkoła"

     W listopadzie odbył się w naszej szkole konkurs z cyklu "Moja szkoła, bezpieczna szkoła" pod hasłem "Hałas - twój wróg". Celem konkursu było zwrócenie uwagi uczniów na konieczność kulturalnego i cichego zachowania się w szkole.

Czytaj więcej: Samorządowy konkurs "Moja szkoła, bezpieczna szkoła"

Apel klas IV - VI podsumowujący II półrocze

     W poniedziałek 24 czerwca odbył się apel dla uczniów klas IV - VI, na którym nagrodzono wszystkich tych, którzy odnieśli sukcesy w różnorodnych konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych.

Czytaj więcej: Apel klas IV - VI podsumowujący II półrocze

Konkurs na najładniejszą dynię "Halloween"

    

   Na zewnątrz mglisto, szaro i smutno, pogoda iście jak z najstraszniejszego horroru, a korytarz II piętra w naszej szkole przerodził się na chwilę w kolorową i urokliwą wystawę dyniowych stworów.

Czytaj więcej: Konkurs na najładniejszą dynię "Halloween"

Msza Św. - zakończenie roku szkolnego

     W tym roku szkolnym, inaczej niż w latach poprzednich, msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego odbyła się nieco wcześniej, bo w niedzielę 23 czerwca o godz. 10.30.

Czytaj więcej: Msza Św. - zakończenie roku szkolnego

Konkurs plastyczny KOSZ PANI JESIENI

 

    "KOSZ PANI JESIENI" – to temat konkursu plastycznego zorganizowanego na przełomie października i listopada przez  p. Magdalenę Pikiel - wychowawcę świetlicy. Przeznaczony był on dla uczniów klas O – III. Prace należało składać do 09.11.2012 r.

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny KOSZ PANI JESIENI

Konkurs "Zdrowo jem i aktywnie żyję" w ramach projektu TRZYMAJ FORMĘ

     W roku szkolnym 2012/2013 odbył się konkurs, pt. ,,Zdrowo jem i aktywnie żyję’’, w którym wzięli udział uczniowie klas IV-VI.

Konkurs był realizowany w ramach projektu ,,Trzymaj Formę” i miał formę projektu.

Czytaj więcej: Konkurs "Zdrowo jem i aktywnie żyję" w ramach projektu TRZYMAJ FORMĘ

2012 ROKIEM KORCZAKA

 

   Rok 2012 został ogłoszony Rokiem Janusza Korczaka. Nasza szkoła aktywnie włączyła się w jego obchody. Rozpoczęliśmy od przybliżenia naszym uczniom sylwetki tego wspaniałego człowieka. Ucznowie klas IV - VI obejrzeli film pt. " Korczak". Rodzicom zaś przedstawione zostały idee pedagogiczne tego znakomitego pedagoga. W bibliotece szkolnej trwała akcja "Czytamy Korczaka", a najmłodsi uczniowie przygotowali plakaty "W królestwie Króla Maciusia". Te barwne prace plastyczne ozdobiły potem szkolne korytarze.

Czytaj więcej: 2012 ROKIEM KORCZAKA

KANGUR MATEMATYCZNY - rozdanie nagród na Uniwersytecie Jagiellońskim

     W środę 19 czerwca odbyło się Uroczyste podsumowanie Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY na Uniwersytecie Jagiellońskim. Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody i dyplomy dla Laureatów oraz za Wynik Bardzo Dobry.

Czytaj więcej: KANGUR MATEMATYCZNY - rozdanie nagród na Uniwersytecie Jagiellońskim

Gminne obchody rocznicy Odzyskania Niepodległości

  Dzień 11 XI 2012 r. minął w wyjątkowej atmosferze. Gminne obchody rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczęły się w pobliżu MGCK skąd wyruszył uroczysty pochód do kościoła parafialnego w Słomnikach. W uroczystej Mszy Św. w intencji Ojczyzny uczestniczyli przedstawiciele władz, poczty sztandarowe, delegacje organizacji, firm, instytucji i mieszkańcy Gminy Słomniki. Nie zabrakło również dyrekcji, pracowników oraz uczniów naszej szkoły. 

Czytaj więcej: Gminne obchody rocznicy Odzyskania Niepodległości

WARSZTATY KAZIMIERZOWSKIE

    20 czerwca odbyły się w naszej szkole WARSZTATY KAZIMIERZOWSKIE przygotowane i przeprowadzone przez p. Nataszę Łączny i p. Monikę Maćkiewicz. Ich celem było przybliżenie uczniom klas IV – VI postaci naszego patrona.

Czytaj więcej: WARSZTATY KAZIMIERZOWSKIE

Próbna ewakuacja uczniów i pracowników ZSO w Słomnikach

    W dniu 24 października 2012 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach przeprowadzono próbną ewakuację dzieci, młodzieży i pracowników szkoły z budynku, na wypadek zagrożenia pożarowego. Ewakuacją objęci byli wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. 

Czytaj więcej: Próbna ewakuacja uczniów i pracowników ZSO w Słomnikach

Przedstawienie profilaktyczne "Nad przepaścią"

   W bieżącym roku szkolnym, w ramach ROKU BEZPIECZNEJ SZKOŁY, podejmowaliśmy działania promujące bezpieczeństwo w każdym zakresie.

    19 czerwca gościliśmy aktorów Impresariatu Artystycznego „Inspiracja”, którzy zaprezentowali uczniom klas IV – VI spektakl profilaktyczny pt. „ Nad przepaścią”. 

Czytaj więcej: Przedstawienie profilaktyczne "Nad przepaścią"

POKAZ PIERWSZEJ POMOCY

     Dnia 18 października Szkoła Podstawowa w Słomnikach obchodziła ,,Odblaskowy Dzień”. W dniu tym odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy przeprowadzony przez panią mgr Marzenę Malkowską, nauczyciela wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej w Słomnikach.

Czytaj więcej: POKAZ PIERWSZEJ POMOCY

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ „ŚWIADOMY UCZEŃ – ZDROWY DOROSŁY”

    Na konkurs napłynęły piękne prace z całej Polski. Uczestnicy konkursu wykazali się kreatywnością i umiejętnością tworzenia prezentacji multimedialnych na naprawdę wysokim poziomie. Jury miało prawdziwy orzech do zgryzienia. Wszystkie prace były wspaniałe, ale w konkursie nie może być niestety samych zwycięzców…

Czytaj więcej: WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ „ŚWIADOMY UCZEŃ – ZDROWY DOROSŁY”

„Odblaskowa Szkoła” - ODBLASKOWE SPACERY

     Dzięki pomocy sponsorów udało się nam wyposażyć uczniów w piękne kamizelki odblaskowe.

Czytaj więcej: „Odblaskowa Szkoła” - ODBLASKOWE SPACERY

Konkurs czytelniczy z j. angielskiego

      06.06.2013 uczniowie klas V - VI wzięli udział w trzeciej edycji Szkolnego Konkursu Czytelniczego z j. angielskiego.

Czytaj więcej: Konkurs czytelniczy z j. angielskiego

DZIEŃ ODBLASKOWY

     Czwartek 18 października 2012 różnił się od innych szkolnych dni. Wtedy bowiem miał miejsce Dzień Odblaskowy.

 

Czytaj więcej: DZIEŃ ODBLASKOWY

Coroczna tradycja, czyli Konkurs Mitologiczny

    Dn. 3 czerwca 2012 r. biblioteka szkolna na nowym skrzydle została cudownie przemieniona w Olimp, na którym zgromadzili się dostojni bogowie i piękne boginie wprost z greckiej mitologii (czyli uczniowie z klas V i VI przebrani w stroje inspirowane mitologią), aby przed sędziami z Hadesu słynącymi ze sprawiedliwości, ale też surowości Radamantysem, Minosem i Ajaksem (czyli przed jury złożonym z p. Marii Szczepaniak, p. Agnieszki Miłek i p. Agaty Przybyszewskiej) stanąć w szranki i konkury (czyli odpowiedzieć na pytania konkursowe dotyczące mitologii greckiej). Pani Ania Pokrzywińska wystąpiła we wdzięcznej dla siebie roli fotoreportera.

Czytaj więcej: Coroczna tradycja, czyli Konkurs Mitologiczny

Konkurs plastyczny „Odblaskowa szkoła”

     W październiku realizowaliśmy kolejne przedsięwzięcie w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Tym razem do promocji bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym wykorzystaliśmy nasz talent plastyczny i kreatywność!

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny „Odblaskowa szkoła”

Święto Mamy i Taty w oddziałach przedszkolnych

     W dniu 28 maja 2013 roku w oddziałach przedszkolnych odbyły się uroczyste spotkania z rodzicami naszych dzieci z okazji Dnia Mamy i Taty.   Spotkania poprzedził cykl zajęć poświęcony rodzicom.

Czytaj więcej: Święto Mamy i Taty w oddziałach przedszkolnych

SPOTKANIA RODZICÓW I UCZNIÓW Z PRZEDSTAWICIELAMI POLICJI

     W ramach projektu „Odblaskowa szkoła” w Szkole Podstawowej w Słomnikach gościli przedstawiciele Policji z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Krakowie.

Czytaj więcej: SPOTKANIA RODZICÓW I UCZNIÓW Z PRZEDSTAWICIELAMI POLICJI

Szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Mój Brzechwa"

    28 maja 2013 roku odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego etapu IX Ogólnopolskiego konkursu plastycznego na ilustracje do wierszy Jana Brzechwy pt. „Mój Brzechwa”. Celem konkursu było rozwijanie zdolności plastycznych, pobudzanie wyobraźni oraz zachęcanie do czytania i poznawania najpiękniejszych bajek, wierszy i utworów poety.

Czytaj więcej: Szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Mój Brzechwa"

Przedstawienie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

     W dniu 7 listopada odbył się apel z okazji Święta  Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klas IV-VI oglądnęli przedstawienie „Bądź wolnym i szanuj wolność”, które zostało  przygotowane przez uczniów klas szóstych pod kierunkiem p. J. Kuchty. O scenografię zadbała p. K. Adamek-Lepiarczyk.

Czytaj więcej: Przedstawienie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

"Cała Małopolska czyta Tuwima"

    W dniu 03 czerwca 2013 roku nasze dzieci z ogromną przyjemnością wzięły udział w wielkiej akcji Radia Kraków „Cała Małopolska słucha Tuwima”. O godzinie 10:10 włączyliśmy Radio Kraków i wysłuchaliśmy wybranych wierszy Juliana Tuwima  w interpretacji wybitnych aktorów - Anny Dymnej, Doroty Segda i Jana Peszka.

Czytaj więcej: "Cała Małopolska czyta Tuwima"

Szkolenie nauczycieli z zakresu udzielania I pomocy przedmedycznej

      10 października 2012 r. odbyło się szkolenie dla nauczycieli z zakresu udzielania I pomocy przedmedycznej, przeprowadzone przez panią Marzenę Malkowską. Szkolenie obejmowało część teoretyczną oraz praktyczną. Celem szkolenia była aktualizacja wiadomości oraz prezentacja sytuacji ratowniczych mających na celu ratowanie życia i zdrowia poszkodowanego - do czasu przybycia zorganizowanych służb medycznych. Konferencja szkoleniowa obejmowała wiadomości oraz treści z zakresu: SZCZEGÓŁOWEGO PROGRAMU PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ.

Czytaj więcej: Szkolenie nauczycieli z zakresu udzielania I pomocy przedmedycznej

Omnibus 2013

     W dniu 12 czerwca 2013 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Waganowicach odbyła się trzecia edycja Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy Ogólnej OMNIBUS dla klas trzecich szkół podstawowych. Uczestnicy turnieju odpowiadali na pytania z następujących dziedzin: literatura, matematyka, ortografia, przyroda, sztuka oraz z kategorii niespodzianka.

Czytaj więcej: Omnibus 2013

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

     W dniu 12.10.2012 rankiem, w naszej szkole odbyła się uroczystość Ślubowania i Pasowania na Ucznia. W obecności Dyrekcji szkoły, nauczycieli rodziców i uczniów klas starszych pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i od tego momentu, zgodnie z tradycją, stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Słomnikach.

Czytaj więcej: Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Małopolski Konkurs Matematyczny

     Dnia 19 października odbył się w naszej szkole etap szkolny Małopolskiego Konkursu Matematycznego. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas V i VI.

Czytaj więcej: Małopolski Konkurs Matematyczny

Ogólnopolski konkurs z języka angielskiego ALBUS - rozstrzygnięty

Kinga Świerczyńska klasa IV a - 3 miejsce w Polsce - Dyplom laureata, Nagroda książkowa
opiekun: M. Szczygieł

Bartłomiej Płowiński klasa IV b - 4 miejsce w Polsce - Dyplom laureata, Nagroda książkowa
opiekun: D. Adamczyk

Sylwia Ciałowicz klasa IV a - 9 miejsce w Polsce - Dyplom laureata
opiekun: M. Szczygieł

Emilia Dulewicz klasa V a - 10 miejsce w Polsce - Dyplom laureata
opiekun: D. Adamczyk

Julia Przecherska klasa IV a - 11 miejsce w Polsce - Dyplom wyróżnienia
opiekun: M. Szczygieł

Emilia Dulewicz klasa V a - 12 miejsce w Polsce w kategorii klas VI - Dyplom wyróżnienia
opiekun: D. Adamczyk

Julia Zagrodzka klasa III c - 12 miejsce w Polsce w kategorii klas IV - Dyplom wyróżnienia
opiekun: E. Kiwior

Karolina Wolny klasa IV b - 13 miejsce w Polsce - Dyplom wyróżnienia
opiekun: D. Adamczyk

Daria Krawczyk klasa VI c - 14 miejsce w Polsce - Dyplom wyróżnienia
opiekun: M. Szczygieł

Wybory do SU

     Pod koniec września uczniowie klas IV - VI szkoły podstawowej wzięli udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego. Wybory jak zawsze poprzedzone były kampanią wyborczą, a kandydaci starali się przekonać wyborców, że to właśnie oni najlepiej będą reprezentować szkołę.

Czytaj więcej: Wybory do SU

II miejsce w Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt na szczeblu powiatowym

    Drużyna dziewcząt Szkoły Podstawowej w Słomnikach pod opieką Pani Marzeny Malkowskiej - nauczyciela wychowania fizycznego rozegrała turniej  piłki nożnej na szczeblu powiatowym w dniu 26 października 2012 roku w hali sportowej w Słomnikach. Zespół wywalczył II miejsce wśród 7 drużyn uczestniczących.

Tekst: M. Malkowska

Ogólnopolski konkurs z matematyki ALBUS - rozstrzygnięty

Julian Zieliński klasa IV a - 4 miejsce w Polsce - Dyplom laureata, Nagroda książkowa
opiekun: E. Kaszuba

Filip Margul klasa V b - 5 miejsce w Polsce - Dyplom laureata, Nagroda książkowa
opiekun: B. Krzyżak

Mateusz Zieliński klasa VI c - 6 miejsce w Polsce - Dyplom laureata
opiekun: A. Bielak

Kaja Kurek klasa IV a - 13 miejsce w Polsce - Dyplom wyróżnienia
opiekun: E. Kaszuba

Karol Kopciński klasa VI b - 14 miejsce w Polsce - Dyplom wyróżnienia
opiekun: A. Bielak

Dzień Edukacji Narodowej

     12 października w samo południe nasi pedagodzy, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście przybyli tłumnie do sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w zorganizowanej na ich cześć akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

     W tym roku uroczystość przygotowana i prowadzona była przez uczniów szkoly podstawowej.

Czytaj więcej: Dzień Edukacji Narodowej

X Jubileuszowy Międzyszkolny Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy

     W dniu 28 maja 2013 r. już po raz dziesiąty odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy. Wzięło w nim udział 20 uczniów z klas IV i 7 z klas V Szkoły Podstawowej w Kacicach, Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Niedźwiedziu, Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi - Królowej w Prandocinie, Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Waganowicach oraz Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach.

Czytaj więcej: X Jubileuszowy Międzyszkolny Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy

Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej

Szanowni Rodzice!

    W trosce o  zdrowie i prawidłowy rozwój Państwa dzieci, nasza placówka w roku szkolnym 2013/2014 przystąpi  do realizacji polsko – szwajcarskiego projektu, mającego na celu „zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej” KIK/34. Aby jak najlepiej przygotować się do wdrożenia tego projektu postanowiliśmy skorzystać z dobrych praktyk innych placówek i już teraz wprowadzić zwyczaj wspólnych II śniadań.  Każdy uczeń ma możliwość spokojnego zjedzenia posiłku wraz z nauczycielem oraz kolegami i koleżankami z klasy, bez pośpiechu, w sali lekcyjnej.

Czytaj więcej: Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej

Nowe zadania – nowe wyzwania – konkurs „Odblaskowa Szkoła”

     W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach przystąpiła do kolejnej edycji konkursu „Odblaskowa Szkoła”, którego organizatorami są min. Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Małopolskie Kuratorium Oświaty.

Czytaj więcej: Nowe zadania – nowe wyzwania – konkurs „Odblaskowa Szkoła”

Etap wojewódzki turnieju BRD

    7 maja 2013 roku, drużyna reprezentująca naszą szkołę w Turnieju BRD, pojechała na etap wojewódzki tego Turnieju, który w tym roku odbył się w Myślenicach.
    Tym razem było znacznie trudniej niż na etapie powiatowym. Nasi uczniowie, czyli Emilia Dulewicz, Szymon Pokrzywiński i Karol Kopciński musieli wykazać się swoimi wiadomościami i umiejętnościami rywalizując z innymi 22 drużynami, które zwyciężyły w swoich powiatach.  

Czytaj więcej: Etap wojewódzki turnieju BRD

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

     W poniedziałkowy ranek 3 września zebraliśmy się na dziedzińcu szkolnym, aby uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny. I choć pogoda była jeszcze iście letnia, a w uszach szumiało morze i górskie lasy, to jednak miło było wrócić w progi naszej szkoły, spotkać kolegów i nauczycieli. 

Czytaj więcej: Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2013 - rozstrzygnięty

Imię i nazwisko ucznia Klasa Osiągnięcie Opiekun
Julian Zieliński IV a Laureat Ewa Kaszuba
Filip Margul V b Wynik bardzo dobry Barbara Krzyżak
Gabriela Margul II a Wyróżnienie Urszula Baranek
Ida Osikowska III a Wyróżnienie Elżbieta Doniec
Paweł Książek III a Wyróżnienie Elżbieta Doniec
Dariusz Piwowarski VI b Wyróżnienie Agnieszka Bielak
Mateusz Zieliński VI c Wyróżnienie Agnieszka Bielak

Czytaj więcej: Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2013 - rozstrzygnięty

Gminny konkurs recytatorski "POETYCKA LOKOMOTYWA"

     W związku z włączeniem się Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słomnikach  w ogólnopolskie obchody Roku Juliana Tuwima oraz Tygodnia Bibliotek w dniu 13 maja 2013 roku w MGCK w Słomnikach odbył się finał dwuetapowego konkursu recytatorskiego dla uczniów klas trzecich „POETYCKA LOKOMOTYWA” –interpretujemy wiersze Juliana Tuwima. Organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna w Słomnikach i Gmina Słomniki we współpracy ze szkołami podstawowymi na terenie gminy.

Czytaj więcej: Gminny konkurs recytatorski "POETYCKA LOKOMOTYWA"

Ogólnopolski konkurs na prezentację multimedialną „Świadomy uczeń – zdrowy dorosły”

Termin nadsyłania prac przesunięty do 14.06.2013!

     Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach pod patronatem Czasu Dzieci, Burmistrza gminy Słomniki, „Głosu Słomnik” i Stowarzyszenia Informatyków Polskich zaprasza uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie na prezentację multimedialną pt. „ Świadomy uczeń – zdrowy dorosły”.

    Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy na temat zdrowego i bezpiecznego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych.

Konkurs trwa od 06.05.2013 do 07.06.2013

Regulamin ogólnopolskiego konkursu "Świadomy uczeń - zdrowy dorosły"

Warsztaty garncarskie, kultywowanie tradycyjnych zawodów i rzemiosła

    W ramach realizacji projektu „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” w Centrum Kultury w Sułoszowej zostały zorganizowane Warsztaty garncarskie, kultywowanie tradycyjnych zawodów i rzemiosła”.

    Warsztaty garncarskie zorganizowane były dla uczniów szkół podstawowych z terenu gmin - „Jurajska Kraina”: Sułoszowa, Iwanowice, Słomniki i Skała. Celem programu było rozwijanie aktywności społeczności lokalnej, kultywowanie tradycyjnych zawodów i rzemiosła.

Czytaj więcej: Warsztaty garncarskie, kultywowanie tradycyjnych zawodów i rzemiosła

II miejsce w lekkoatletycznym biegu sztafetowym

    Uczniowie Szkoły Podstawowej w Słomnikach pod opieką Pani Marzeny Malkowskiej - nauczyciela wychowania fizycznego, uczestniczyli w lekkoatletycznym biegu sztafetowym, który odbył się w Proszowicach - 20 września 2012 roku. Był to ”Bieg Memoriałowy z okazji - 68 rocznicy utworzenia Rzeczpospolitej Partyzanckiej, ku czci Generała Nieczui – Ostrowskiego”.

Czytaj więcej: II miejsce w lekkoatletycznym biegu sztafetowym

Kolejne sukcesy sportowe

    11 kwietnia 2013 uczniowie naszej szkoły odnieśli kolejne sukcesy pod opieką pani Marzeny Malkowskiej.

  • Dziewczęta zdobyły II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w halową piłkę nożną.
  • W Mistrzostwach Gminy w piłkę ręczną  dziewczęta i chłopcy osiągnęli jednakowoż I miejsca.
  • W Mistrzostwach Gminy w piłkę koszykową dziewcząt i chłopców zdobyliśmy także dwa  I miejsca.

Czytaj więcej: Kolejne sukcesy sportowe

Sukces w Mistrzostwach Gminnych w piłce nożnej dziewcząt i chłopców


    16 maja 2013r. na obiekcie sportowym ,,Orlik" - Słomniczanka, odbyły się Mistrzostwa Gminne w piłkę nożną dziewcząt i chłopców.
Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie wywalczyli bezkonkurencyjne dwa pierwsze miejsca w kategorii zarówno chłopców jak i dziewcząt.

Czytaj więcej: Sukces w Mistrzostwach Gminnych w piłce nożnej dziewcząt i chłopców

I miejsce w powiatowym etapie Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

     29 kwietnia 2013 roku, 3-osobowa drużyna reprezentująca naszą szkołę wzięła udział w powiatowym etapie Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się tym razem w Skale.
     W wyniku kilkugodzinnych zmagań, na które składały się: rozwiązywanie testu składającego się z 25 pytań z zakresu wiedzy o przepisach ruchu drogowego, jazda po rowerowym torze przeszkód, oraz zadania praktycznego z zakresu udzielania pierwszej pomocy, okazało się że po raz kolejny uczniowie z naszej szkoły są najlepsi w powiecie krakowskim.

Czytaj więcej: I miejsce w powiatowym etapie Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

222 rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

     Tradycyjnie dnia 3 maja uczniowie szkoły podstawowej wraz ze swoimi starszymi kolegami z gimnazjum i liceum uczestniczyli w obchodach Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Czytaj więcej: 222 rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Czyste powietrze wokół nas - edukacja antytytoniowa

    W dniach  11.03. -  15.03.2013 roku w grupach 01, 02, 03 realizowany był program  przedszkolnej  edukacji antytytoniowej  z udziałem rodziców i opiekunów, nosił on tytuł „Czyste powietrze wokół nas”.

Czytaj więcej: Czyste powietrze wokół nas - edukacja antytytoniowa

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

     222 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczciliśmy uroczystym apelem zorganizowanym przez kl. IV a i V c pod kierunkiem p. Anny Bienieckiej.

Czytaj więcej: Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Literackiego "O pawie pióro"

    15 kwietnia 2013 r. ogłoszone zostały wyniki Międzyszkolnego Konkursu Literackiego "O pawie pióro". Organizatorem konkursu był ZS w Waganowicach.

Czytaj więcej: Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Literackiego "O pawie pióro"

Pierwszy Dzień Wiosny w klasach I - III

     Kolejny raz obchody 1- go Dnia Wiosny, stały się w naszej szkole okazją do zorganizowania przeglądu talentów wśród uczniów nauczania zintegrowanego. Poziom występów poszczególnych wykonawców przerósł nasze najśmielsze oczekiwania, byliśmy oczarowani.

Czytaj więcej: Pierwszy Dzień Wiosny w klasach I - III

Przedstawienie "Księżniczka na ziarnku grochu"

     Dnia 21 marca 2013 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły koło teatralne zaprezentowało przedstawienie na motywach baśni H. Ch. Andersena pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”.  Młodzi aktorzy świetnie wcielili się w swoje role i zaprezentowali swoje aktorskie talenty w obecności rówieśników z klas 0 – III.

Czytaj więcej: Przedstawienie "Księżniczka na ziarnku grochu"

Samorządowy konkurs "Moja szkoła, bezpieczna szkoła" dla klas I - III

    22 listopada 2012 r. w ramach akcji  "Moja szkoła, bezpieczna szkoła",  odbył się konkurs pt.: "Hałas Twój wróg". Wzięły w nim udział reprezentacje ze wszystkich oddziałów edukacji wczesnoszkolnej .

Czytaj więcej: Samorządowy konkurs "Moja szkoła, bezpieczna szkoła" dla klas I - III

Apel podsumowujący pierwsze półrocze w klasach IV - VI

    W pierwszym tygodniu lutego odbył się apel dla klas IV – VI podsumowujący pierwsze półrocze. Społeczność uczniowska miała możliwość poznania i oklaskiwania nowych szkolnych prymusów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu.

Czytaj więcej: Apel podsumowujący pierwsze półrocze w klasach IV - VI

Sprawdzian szóstoklasistów

     Dnia 4 kwietnia odbył się w naszej szkole sprawdzian, do którego przystąpili uczniowie klas VI. Zadania, które rozwiązywali badały jak szóstoklasiści radzą sobie z czytaniem, pisaniem, rozumowaniem, korzystaniem z informacji oraz wykorzystywaniem wiedzy w praktyce.

Czytaj więcej: Sprawdzian szóstoklasistów

25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia

     Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. Choć trudno uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 110 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

Czytaj więcej: 25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dzień Angielski w klasach 1-3

    W marcu uczniowie klas I – III po raz trzeci wzięli udział w warsztatach językowych zorganizowanych w ramach Dnia Angielskiego w szkole. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Goodbye winter, white winter”, gdyż nasi najmłodsi uczniowie w ten sposób postanowili pożegnać Panią Zimę, która jakoś nie śpieszy się z opuszczeniem naszego kraju.

Czytaj więcej: Dzień Angielski w klasach 1-3

Samorządowy Konkurs "Czy znasz Statut Szkoły"

    Od wielu lat dla uczniów klas IV – VI Samorząd Uczniowski organizuje konkurs ze znajomości Statutu Szkoły. W tym roku odbył się on w lutym.

Czytaj więcej: Samorządowy Konkurs "Czy znasz Statut Szkoły"

Andrzejkowe Czary - Mary w bibliotece

    W dniach 29 i 30 listopada w szkolnej bibliotece czas upływał magicznie.

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.

Czytaj więcej: Andrzejkowe Czary - Mary w bibliotece

Pierwszy Dzień Wiosny w klasach 4-6

21 marca 2013 uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej świętowali nadejście wiosny. Choć pogoda spłatała nam figla, postanowiliśmy ogrzać atmosferę konkurując ze sobą w przyrodniczych quizach i zadaniach dotyczących zdrowego stylu życia.

Czytaj więcej: Pierwszy Dzień Wiosny w klasach 4-6

Franuś Kura laureatem konkursu plastycznego

   W listopadzie br. biblioteka szkolna w Słomnikach przyłączyła się do wojewódzkiego konkursu plastycznego „Mój bajkowy miś”, zorganizowanego przez MDK przy al. 29 Listopada w Krakowie. Konkurs ogłoszony został z okazji obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia. Do udziału zaproszono dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Czytaj więcej: Franuś Kura laureatem konkursu plastycznego

W świątecznym nastroju

    W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną odbył się w naszej szkole uroczysty apel dla klas 0 – VI. Uczniowie klas trzecich zaprezentowali montaż słowno - muzyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń E.Doniec, B.Dimitrow i K. Skiba. Mimo zimowej aury za oknami, w sali zapanowała wiosenna, ciepła atmosfera. Zaprezentowano tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi.

Czytaj więcej: W świątecznym nastroju

I miejsce dla Drużyny Dziewcząt

     W dniu 06 grudnia 2012 roku Drużyna Dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Słomnikach zajęła I miejsce w Mikołajkowym Halowym Turnieju Piłki nożnej o Puchar Miejsko - Gminnego Związku Sportowego Stowarzyszeń Kultury Fizycznej w Słomnikach.

Czytaj więcej: I miejsce dla Drużyny Dziewcząt

Szkolny konkurs recytatorski klas IV - VI

    Szkolny konkurs recytatorski odbył się 25 marca 2013 roku. Wzięło w nim udział 17 osób. Komisja konkursowa w składzie: Anna Bieniecka – przewodnicząca, Anna Wójcik i Ewa Kiwior oceniała recytatorów według następujących kryteriów:

- opanowanie tekstu

- interpretacja

- ogólny wyraz artystyczny.

Czytaj więcej: Szkolny konkurs recytatorski klas IV - VI

Walentynkowa Poczta

     14 lutego czyli w Dzień Zakochanych uczniowie naszej szkoły mogli wyrazić swoje uczucia i sympatie wysyłając walentynkowe przesyłki.

Czytaj więcej: Walentynkowa Poczta

I miejsce dla Drużyny Chłopców

   W dniu 06 grudnia 2012 roku Drużyna Chłopców ze Szkoły Podstawowej w Słomnikach zajęła I miejsce w Mikołajkowym Halowym Turnieju Piłki nożnej o Puchar Miejsko - Gminnego Związku Sportowego Stowarzyszeń Kultury Fizycznej w Słomnikach.

Czytaj więcej: I miejsce dla Drużyny Chłopców

"Bezpiecznie z Jurajską Krainą"

    W dniu 20 lutego 2013 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się spotkanie z Policjantami pod hasłem „Bezpiecznie z Jurajską Krainą”przygotowane przez Pana J. Reguckiego – kierownika ZEAS w Słomnikach. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas pierwszych oraz z oddziałów zerowych ze szkoły i przedszkola.

Czytaj więcej: "Bezpiecznie z Jurajską Krainą"

Zabawa karnawałowo - walentynkowa

     W tym roku zabawa karnawałowa odbyła się 11 lutego tuż przed Dniem Zakochanych. W skocznych i tanecznych rytmach żegnaliśmy także karnawał.

Czytaj więcej: Zabawa karnawałowo - walentynkowa

Niech żyje bal...

    W tym roku zabawa karnawałowa dla klas 0 - III odbyła się w MGCK w Słomnikach. W rytmach fantastycznej muzyki, dzieci  odbyły "Podróż po świecie", wykonując charakterystyczne dla danego kraju tańce. Zabawa przeplatana była licznymi konkursami, do których uczestnicy balu bardzo chętnie się zgłaszali.

Czytaj więcej: Niech żyje bal...

Konkurs piosenki angielskiej "Let's sing a song"

12 grudnia po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Angielskiej. Uczestnicy występowali w dwóch kategoriach:

     1) Piosenka indywidualna

     2) Piosenka grupowa

Czytaj więcej: Konkurs piosenki angielskiej "Let's sing a song"

Ogólnopolski Konkurs ALFIK HUMANISTYCZNY rozstrzygnięty

MARTYNA MAĆKIEWICZ klasa III a - wynik bardzo dobry -
10 miejsce w województwie

Opiekun: E. Doniec

Ogólnopolski Konkurs ALFIK MATEMATYCZNY rozstrzygnięty

FILIP MARGUL klasa V b - wynik bardzo dobry - 13 miejsce w województwie
opiekun: B. Krzyżak

JULIAN ZIELIŃSKI klasa IV a - wynik dobry - 17 miejsce w województwie
opiekun: E. Kaszuba

MATEUSZ ZIELIŃSKI klasa VI c - wynik dobry - 28 miejsce w województwie
opiekun: A. Bielak

Zabawa w Jasełka

  W dniu 21.12.2012 uczniowie naszej szkoły z klas III - VI zaprezentowali „Zabawę w Jasełka”, przygotowane pod opieką Siostry Jolanty Marty Koźlak i p. Anny Jakubek. Dzieci w oryginalny sposób przedstawiły prawdę o narodzinach Jezusa. Przedstawienie miało charakter żartobliwy, ale posiadało również wydźwięk dydaktyczny.

Czytaj więcej: Zabawa w Jasełka

Kiermasz bożonarodzeniowy

 W ostatnim przedświątecznym tygodniu, w świetlicy odbywał się, jak co roku kiermasz bożonarodzeniowy. Przez cały grudzień nasi milusińscy przygotowywali ozdoby choinkowe z koralików, wykonywali kartki świąteczne, ekologiczne choinki z gazet, wieńce adwentowe i inne oryginalne cudeńka. Nie mogło oczywiście zabraknąć sianka, które w polskiej tradycji musi znaleźć się na wigilijnym stole.

Czytaj więcej: Kiermasz bożonarodzeniowy