W Dniu Dziecka z wizytą u strażaków

    Z okazji Dnia Dziecka dzieci z grupy “Skrzaty” i “Motylki” wybrały się w odwiedziny do strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słomnikach. Po przybyciu  na miejsce, dzieci serdecznie przywitali Panowie Strażacy, którzy chętnie oprowadzili i zapoznali przedszkolaków ze swoją pracą.

Czytaj więcej: W Dniu Dziecka z wizytą u strażaków

„Salon fryzjerski” w Domowym Przedszkolu

   Dnia 30 maja nasze Przedszkole zamieniło się w salon fryzjerski. Dzieci poznały sprzęt fryzjerski, zobaczyły do czego służy. Każde dziecko  mogło usiąść, założyć pelerynę fryzjerską i z bliska zapoznać się ze sprzętem fryzjerskim. Wszystko to dzięki życzliwości jednego z rodziców - pani Moniki Puta, która podzieliła się z naszymi najmłodszymi swoją pasją oraz doświadczeniem.

Czytaj więcej: „Salon fryzjerski” w Domowym Przedszkolu

Dla Mamy i Taty

     Piątek 26.05.2017r. był bardzo ważnym dniem dla naszych Przedszkolaków. Tego dnia w naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci w pięknych kolorowych strojach zaprezentowały swoim rodzicom inscenizacje, piosenki i tańce. Grupa „Skrzatów” przygotowała inscenizację pt. „Kwiaty dla Mamy i Taty”, natomiast grupa „Motylki” zaprezentowała przedstawienie „O niegrzecznej żabce”.

Czytaj więcej: Dla Mamy i Taty

Wizyta Skrzatów na poczcie

    Dnia 17 maja dzieci z oddziału 0d wybrały się na pocztę. Miały okazję przyjrzeć się pracy urzędnika pocztowego oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie. „Skrzaty” zapoznały się z wyglądem poczty, jej wyposażeniem i urządzeniami: półki na listy i paczki, skrzynki pocztowe, wagi, worki na listy, regały na kartki i czasopisma. Dzieci poznały również różne rodzaje listów: zwykłe, polecone, ekspresowe, lotnicze, kartki i telegramy. Dodatkowo wzbogaciły swoje słownictwo w zwroty: awizo, przesyłka.

Czytaj więcej: Wizyta Skrzatów na poczcie

Wizyta Skrzatów w szkolnej bibliotece

    W dniu 11.05.2017r. grupa Skrzatów gościła w szkolnej bibliotece. Pani Ania przygotowała specjalnie dla maluszków książeczki, które mogli sobie pooglądać. Zapoznała nas z tym wyjątkowym miejscem, z zasadami tutaj obowiązującymi, a także opowiedziała o wypożyczaniu książek oraz przeczytała bajkę. Dzieci dowiedziały się do czego służą karty, jakie znajdują się w książkach bibliotecznych. Zobaczyły jak wyglądają  oraz jak należy używać zakładki do książek, które później samodzielnie wykonały . Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy i zakładką do książki własnoręcznie zrobioną, ale przede wszystkim z obietnicą, że do tego miejsca jeszcze powróci. 

Czytaj więcej: Wizyta Skrzatów w szkolnej bibliotece

Udział dzieci w przeglądzie poezji i piosenki

   28 kwietnia 2017r. przedstawiciele naszego przedszkola wzięli udział w „Przeglądzie poezji i piosenki wiosennej” zorganizowanym przez Przedszkole Samorządowe w Słomnikach. W wykonaniu naszych przedszkolaków mogliśmy usłyszeć m.in. wierszyki o wiośnie, biedronce, bocianie, zajączku oraz wierszyki i piosenki o żabkach. Wysiłki naszych dzieci oraz ich rodziców zostały nagrodzone dyplomami oraz słodkimi upominkami.

Czytaj więcej: Udział dzieci w przeglądzie poezji i piosenki

Teatrzyk kukiełkowy "Królewna Śnieżka"

   24 kwietnia 2017r. z wizytą do dzieci z Domowego Przedszkola przybył teatrzyk. Tym razem mogliśmy zobaczyć przedstawienie kukiełkowe pt. „Królewna Śnieżka”, które nauczyło dzieci, iż nie można ufać obcym osobom. Dzieci miały okazję utrwalić treść tej pięknej baśni oraz wykazać się wiadomościami na temat zachowania w teatrze, które były tematem ostatniego tygodnia.

  Przedstawienie przyniosło dzieciom wiele radości oraz niezapomnianych wrażeń.

Czytaj więcej: Teatrzyk kukiełkowy "Królewna Śnieżka"

Święta Wielkanocne w Domowym Przedszkolu

    12 kwietnia 2017r. w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy wspólne przeżywanie Świąt Wielkanocnych. Rano dzieci z grupy Skrzaty oraz Motylki wraz z wychowawcami wzięły udział w śniadaniu wielkanocnym. Przedszkolaki złożyły sobie życzenia i podzieliły się jajkiem. Następnie dzieci skosztowały tradycyjnych pokarmów znajdujących się na wielkanocnym stole.

Czytaj więcej: Święta Wielkanocne w Domowym Przedszkolu

Witaj Wiosno!

    We wtorek 21 marca najmłodsze przedszkolaki z naszej szkoły świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci już od samego rana przygotowywały się do powitania Wiosny- śpiewały piosenki i recytowały wierszyki o tematyce wiosennej. Po śniadaniu przedszkolaki wybrały się na pochód wiosenny z Marzanną oraz kolorowym gaikiem. Nasz spacer rozpoczął się od wizyty w Przedszkolu w Słomnikach, gdzie obejrzeliśmy piękne i pełne kolorów wiosenne przedstawienie, które przygotowały dla nas dzieci z grup  „Kotki” i „Misie” wraz ze swoimi wychowawcami. Wspólnymi tańcami i piosenkami pożegnaliśmy panią zimę a powitaliśmy wiosnę.

Czytaj więcej: Witaj Wiosno!

Fizyka dla Smyka w Domowym Przedszkolu

   Dzieci z grup „Skrzaty” i „Motylki” wzięły udział w pokazie naukowym z cyklu „Fizyka dla smyka”. Tematem przewodnim spotkania było zjawisko dźwięku. Dzieciaki  miały możliwość zdobycia wiedzy na temat dźwięku oraz sposobu jego przenoszenia. Podczas zajęć uruchamiały pompę próżniową oraz wydobywały dźwięk z różnych sprzętów. Mogły również za pomocą sonometru zmierzyć poziom natężenia dźwięku w ich otoczeniu.

Czytaj więcej: Fizyka dla Smyka w Domowym Przedszkolu

Wiosenny Kącik Przyrodniczy

    Jak to wiosną bywa przyroda budzi się do życia, wokół robi się zielono, słychać śpiew ptaków. Jest to również dobry czas na sianie i sadzenie. W związku z tym dzieci z grupy “Skrzatów” i „Motylków” razem z wychowawczyniami postanowiły stworzyć wiosenny kącik przyrodniczy.

Czytaj więcej: Wiosenny Kącik Przyrodniczy

Dzień Dziewczynek

   W naszym przedszkolu nie zapomniano o Święcie Dziewczynek. Tego dnia mali mężczyźni przygotowali niespodzianki dla swoich koleżanek z grupy oraz dla pani dyrektor, pań nauczycielek i dla pań oddziałowych. Chłopcy z grup „Skrzaty” i „Motyli”  z szarmanckim uśmiechem zaśpiewali swoim koleżankom „Sto lat” i obdarowali je słodyczami, a swoje panie wychowawczynie pięknymi tulipanami.

Czytaj więcej: Dzień Dziewczynek

Urodziny Marchewki

   23 lutego świętowaliśmy urodziny marchewki. Tego dnia dzieci z grupy „Skrzaty”  i „Motylki” ubrane były na pomarańczowo. Natomiast starsze dzieci z grup „0a” i „0b” przebrały się za gości Pani Marchewki – warzywa i owoce. Urodziny rozpoczęliśmy od wysłuchania krótkiego przedstawienia przygotowanego przez starszych kolegów z „zerówki”. Następnie dzieci zapoznały się z ciekawymi informacjami na temat właściwości marchewki.

Czytaj więcej: Urodziny Marchewki

Dzień Kota

   20 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kota. W tym dniu wszystkie dzieci upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół domalowując sobie wąsy. Dodatkowo przedszkolaki wysłuchały opowiadania o chorym kotku a później uczyły się w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, oglądały książeczki, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów.

Czytaj więcej: Dzień Kota

Bal karnawałowy w Domowym Przedszkolu

   Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. W czasie karnawału bawią się nie tylko dorośli. Jest to również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w postacie bajkowe.

   W dniu 28 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Wszystkie przedszkolaki już od rana były podekscytowane czekającą ich zabawą. Zaraz po śniadaniu dzieci założyły swoje stroje balowe i zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, kowboje, batmanów, piratów oraz wiele innych postaci. Rozpoznać dzieci było trudno.

Czytaj więcej: Bal karnawałowy w Domowym Przedszkolu

Dzień Babci i Dzień Dziadka w Domowym Przedszkolu

   Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w naszym przedszkolu została przygotowana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki zaprosiły swoje kochane Babcie oraz kochanych Dziadków do naszego Przedszkola.  Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla Nich miejscach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Na wstępie pani dyrektor Grażyna Dubiel przywitała gości ciepłymi słowami oraz złożyła życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, tańczyły oraz zaśpiewały „tradycyjne 100 LAT".

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dzień Dziadka w Domowym Przedszkolu

Wigilia w Domowym Przedszkolu

   Dnia 22.12.2017 r. najmłodsze dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych obchodziły po raz pierwszy wspólną Wigilię. Dzień rozpoczął się bardzo miło, bowiem nasze maluchy wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się na spacer po szkole z życzeniami i świątecznymi upominkami dla pracowników Szkoły. Po powrocie ze spaceru dzieci zaśpiewały kilka kolęd i wysłuchały historii Bożego Narodzenia opowiedzianej przez swoje panie.

Czytaj więcej: Wigilia w Domowym Przedszkolu

RODZINNY KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia w „Domowym Przedszkolu” został zorganizowany rodzinny konkurs na „Najpiękniejszą ozdobę Bożonarodzeniową”. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni i pobudzanie aktywności twórczej dzieci, powrót do tradycji wykonywania ozdób bożonarodzeniowych oraz przedstawienie własnej wizji i nastroju Świąt Bożego Narodzenia. W naszym konkursie wzięło udział 13 dzieci z oddziałów „Skrzaty” i „Motylki”.

Czytaj więcej: RODZINNY KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ

"Dwa skrzaty - dwa światy"

   Dnia 15 grudnia Domowe Przedszkole odwiedził teatr Kameleon ze spektaklem „Dwa skrzaty – dwa światy”. Jest to pełna humoru historia dwóch skrzatów Milusia i Miłasi, którzy żyją spokojnie w swoim lesie do dnia, w którym przyjeżdża do niego skrzat. Nikt nic o nim nie wie oprócz tego, że wygląda inaczej. Przez swój śmieszny wygląd czuje się bardzo osamotniony. Dodatkowo splot nieszczęśliwych wydarzeń sprawia, że zostaje postawiony w złym świetle.      Na szczęście dzięki pomocy dzieci wszystko kończy się szczęśliwie.

Czytaj więcej: "Dwa skrzaty - dwa światy"

Zasypało cały świat, nocą śnieżek z nieba spadł...

  W naszym przedszkolu zrobiło się ostatnio niezwykle biało i świątecznie. Nadszedł czas na zimowo - świąteczne dekoracje. Grupa Motylków i Skrzatów wykonała w ostatnim czasie wiele pięknych zimowych ozdób i  dekoracji. Zapraszamy do obejrzenia galerii prac.

Czytaj więcej: Zasypało cały świat, nocą śnieżek z nieba spadł...

Wizyta Świętego Mikołaja w grupie Skrzaty i Motylki

   6 grudnia odbyło się wyjątkowe święto dla dzieci z Domowego Przedszkola. Tego dnia zawitał  u nas wyjątkowy gość - Święty Mikołaj! Po zaśpiewaniu pięknych piosenek i powitaniu Mikołaja przez dzieci nastąpiła najfajniejsza część - czyli prezenty od Świętego. Chłopcy dostali samochody natomiast dziewczynki lalki. Mikołaj także otrzymał drobny prezent od naszych maluchów w podzięce za swój trud i z prośbą aby nie zapomniał o nas za rok.

  Wszystkim Aniołkom, pomagającym Świętemu Mikołajowi oraz samemu Świętemu serdecznie dziękujemy!

Czytaj więcej: Wizyta Świętego Mikołaja w grupie Skrzaty i Motylki

Dzień Pluszowego Misia w oddziałach przedszkolnych

Dnia 29 listopada obchodziliśmy w Domowym Przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci mogły przynieść do przedszkola swoje ukochane pluszaki. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, tańczyły, śpiewały oraz słuchały bajek o niedźwiadkach. Największą atrakcją tego dnia były gry i zabawy przygotowane przez uczniów ze szkoły podstawowej. „Skrzaty” i „Motylki” razem ze swoimi misiami musiały zatańczyć „misiowy taniec”, przejść po linie oraz skakać przez przeszkody. Po obiedzie maluszki odwiedziła pani z biblioteki, która opowiedziała historię pluszowego misia oraz poczęstowała wszystkich pysznym miodem.

Czytaj więcej: Dzień Pluszowego Misia w oddziałach przedszkolnych

Starsi koledzy - młodszym

    Starsi uczniowie często odwiedzają przedszkolaków i czytają im książeczki. Czasem wcielają się w bohaterów, gdzie mogą wykazać się swoimi zdolnościami aktorskimi. Wychodzi im to świetnie! Dzieci z zainteresowaniem słuchają i oglądają starszych kolegów.

Czytaj więcej: Starsi koledzy - młodszym

Jak dokarmiać ptaki?

   Dzieci z grupy “Skrzaty” już wiedzą jakie ptaki nie odlatują na zimę do ciepłych krajów. Wiedzą też, że sikorce, wróbelkowi czy jemiołuszce potrzebne jest o tej porze roku dużo pokarmu. Dlatego też maluszki razem ze swoją wychowawczynią postanowiły zrobić ptaszkom prezent i podczas zajęć udekorowały karmnik ziarenkami, słoninką i chlebkiem. Od tej pory wszystkie okoliczne ptaki mogą stołować się w przedszkolnym karmniku. 

Czytaj więcej: Jak dokarmiać ptaki?

Przedszkolne urodziny

   W naszym przedszkolu świętujemy każdego dziecka urodziny. W tym wyjątkowym dniu solenizant otrzymuje koronę, aby móc się wyróżniać , następnie tradycyjnie wszyscy śpiewamy „Sto lat”, a później składamy sobie życzenia i zjadamy słodkości Smile.

Czytaj więcej: Przedszkolne urodziny

Andrzejki w najmłodszych grupach

   W środę 23 listopada w naszym Przedszkolu odbyła się Zabawa Andrzejkowa. Przybyły do nas wróżki, które przepowiedziały nam przyszłość . Były wróżby z monetami, z butami, wróżby niespodzianki, zawody, wróżba z butami oraz lanie wosku. Następnie dzieci bawiły się przy świetnej muzyce z udziałem starszych grup przedszkolnych.

Czytaj więcej: Andrzejki w najmłodszych grupach

Ogólnopolski Dzień Postaci z Bajek

 Dnia 4 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Postaci z Bajek. W ten wyjątkowy dzień dzieci z grupy „Skrzaty” i „Motylki” mogły przynieść do przedszkola swoje ulubione bajki oraz maskotki przedstawiające bajkowych bohaterów. Zaraz po śniadaniu dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek, rozpoznawały bajkowych bohaterów i tytuły bajek, z których pochodzą. Każdy przedszkolak mógł pochwalić się przyniesionymi do przedszkola bajkowymi rekwizytami.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Dzień Postaci z Bajek

Próbna ewakuacja przedszkola

    8 listopada w dwóch najmłodszych grupach oddziałów przedszkolnych została przeprowadzona próbna ewakuacja przeciwpożarowa.

    Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.

Czytaj więcej: Próbna ewakuacja przedszkola

Jesienne kompozycje

Od 10 do 14 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy tydzień poświęcony jesieni. Wspólnie z dziećmi podziwialiśmy barwy jesieni podczas spacerów, tworzyliśmy prace plastyczne. Poznawaliśmy również dary jesieni takie jak jarzębina, kasztany czy żołędzie. Mimo niesprzyjającej pogody udało nam się poznać jesień, jej kolory i dary jakie ze sobą przynosi.

Czytaj więcej: Jesienne kompozycje

Dzień Uśmiechu

Smile7 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Uśmiechu. Dzieci z grupy Motylki odwiedziły pozostałe oddziały przedszkolne, zachęcając pozostałe dzieci oraz Panie Wychowawczynie do świętowania okrzykiem: „Uśmiechnij się!” Wspólnie odwiedziliśmy również Panią Dyrektor, aby także i Jej zanieść nasz uśmiech w tym szczególnym dniu. Z tej okazji dzieci, przygotowały również szaszłyki owocowe, które były zwieńczeniem owocowego tygodnia w naszym przedszkolu. Dzień uśmiechu upłynął nam wszystkim w radosnej atmosferze. Wspólnie zadbaliśmy o to, aby wszystkie buzie w naszym przedszkolu były w tym dniu uśmiechnięte.

Czytaj więcej: Dzień Uśmiechu

Jesienne wypieki - pieczenie szarlotki

      6 października dzieci z grupy “Skrzaty” od samego rana krzątały się i przygotowywały salę do pieczenia ciasta. Dzieci wspólnie ze swoją panią wychowawczynią odmierzały wszystkie niezbędne składniki potrzebne do wykonania szarlotki. Każdy przedszkolak z wielkim zapałem wałkował ciasto i rozsmarowywał owoce. Następnie dzieci zaniosły do Pań kucharek przygotowaną szarlotkę i z niecierpliwością czekały, by móc skosztować swojego wypieku. Ciasto było przepyszne!

Czytaj więcej: Jesienne wypieki - pieczenie szarlotki

Dzień Chłopaka

30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Chłopaka. W czasie zajęć porannych Chłopcy otrzymali pamiątkowe krawaty. Dziewczynki złożyły chłopcom życzenia i zaśpiewały sto lat. Zwieńczeniem uroczystości było malowanie twarzy dzieci i wspólny spacer.

Czytaj więcej: Dzień Chłopaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy bardzo ważne dla naszych pociech święto - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzieci z oddziałów przedszkolnych otrzymały pamiątkowe medale. Dzień upłynął na wspólnej zabawie i tańcu.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Wizyta w kwiaciarni

13 września w ramach zajęć na temat kwiatów, wspólnie z dziećmi z grupy „Motylki” odwiedziliśmy kwiaciarnie w pobliżu przedszkola. Dzieci miały okazję poznać różne kwiaty, zarówno doniczkowe jak i cięte. Pani Kwiaciarka opowiedziała dzieciom o swoim zawodzie, a także odpowiedziała na pytania zadawane przez dzieci. Do przedszkola wróciliśmy szczęśliwi i bogatsi o nowe doświadczenia.

Czytaj więcej: Wizyta w kwiaciarni

Co trzylatek umieć powinien...

 

Rozwój intelektualny 

 • Potrafi mówić krótkie zdania i prowadzić krótką rozmowę 
 • Utrzymuje uwagę na rozmówcy przez kilka do kilkunastu minut 
 • Powinien znać kilka wierszyków i piosenek ( niekoniecznie odtwarza linię melodyczną) 
 • Czasem w mowie się zacina lub powtarza słowa (szczególnie w emocjach) 
 • Większość tego, co mówi jest zrozumiałe 
 • Zadaje dużo pytań o otaczający świat 
 • Zaczyna dokonywać wyborów, w oparciu o przewidywanie konsekwencji, a nie o działanie 
 • Rozwiązuje proste problemy logiczne, lubi je 
 • Rozróżnia, że coś jest takie same lub inne 

  Czytaj więcej: Co trzylatek umieć powinien...

Pierwsze dni w przedszkolu - o czym warto wiedzieć?

"Wszystkiego, co naprawdę warto wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu."

Robert Fulghum
Pierwsze dni w przedszkolu – o czym warto wiedzieć?

 

 • Rodzice muszą być pewni swojej decyzji o posłaniu dziecka do przedszkola. W obecności dziecka nie powinni poddawać w wątpliwość tego, czy dobrze czy źle robią. Dziecko momentalnie wyczuje nasze wahanie, co z pewnością nie pomoże mu w adaptacji.
 • Mów pozytywnie o przedszkolu, ale nie idealizuj go zanadto. Przedstaw je jako przyjemne miejsce, w którym będzie spotykał się z rówieśnikami i uczył mnóstwa nowych rzeczy. 
 • Opowiedz dziecku o tym jak sam chodziłeś do przedszkola w dzieciństwie. Co wspominasz najmilej?

  Czytaj więcej: Pierwsze dni w przedszkolu - o czym warto wiedzieć?

Lista poradni psychologiczno - pedagogicznych

LISTA PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNYCH

Specjalistyczna poradnia psychologiczno-pedagogiczna powiatu krakowskiego

UL. ZAKĄTEK 2

30-076 KRAKÓW

TEL./FAX. 12 422 27 22

TEL. 12 422 48 05

Strona www: www.sppp.powiat.krakow.pl

Czytaj więcej: Lista poradni psychologiczno - pedagogicznych

Ramowy rozkład dnia 3, 4 - latki

Ramowy rozkład dnia w oddziale przedszkolnym - 3, 4 latki

7:00 - 8:00

Schodzenie się dzieci. Gry, zabawy i zajęcia dowolne służące realizacji pomysłów dzieci przy niewielkim udziale nauczyciela.

 

8:00 - 8:30

Zabawy muzyczno- ruchowe. Zabawy integracyjne w grupie oraz ćwiczenia zgodne z tematyką kompleksową.

 

8:30 - 9:00

Czynności samoobsługowe, zabiegi higieniczne i porządkowe przed śniadaniem.

 

9:00 - 9:30

Śniadanie.

 

9:30 - 10:00

Zajęcia dydaktyczne prowadzone z całą grupą, będące realizacją treści programowych wspomagających dzieci w wychowaniu i kształceniu we wszystkich obszarach działalności edukacyjnej przedszkola. Rozwijanie różnorodnych aktywności dziecięcych: plastycznej, muzycznej, ruchowej, poznawczej, językowej, matematycznej.

 

10:00 -10:30

Zabawy z rówieśnikami, zabawy indywidualne w kącikach zainteresowań.

 

10:30 - 11:15

Korzystamy ze świeżego powietrza. Gry i zabawy na świeżym powietrzu, obserwacje przyrodnicze, spacery i wycieczki. (w przypadku niesprzyjającej aury - gry i zabawy ruchowe w salach)

 

11:15 - 11:30

Czynności higieniczno – samoobsługowe, przygotowanie do obiadu.

 

11:30 - 12:00

Obiad- zupa.

 

12:00 - 12:30

Zabawy relaksacyjne, zabawy muzyczno- ruchowe z udziałem nauczyciela.

 

12:30 - 13:00

Obiad- drugie danie.

 

13:00 - 14:15

Odpoczynek i leżakowanie. Poobiedni relaks, słuchanie literatury dziecięcej czytanej przez nauczyciela lub nagrań.

 

14:15 - 14:30

Przygotowania do spożywania podwieczorku.

 

14:30 - 15:00

Podwieczorek.

 

15:00 - 17:00

Dowolna działalność dzieci w sali lub na powietrzu. Stwarzanie warunków do zabaw odpowiadających zainteresowaniom dzieci. Praca indywidualna lub zespołowa w zależności od potrzeb i możliwości dzieci.Zabawy graficzne, rysowanie, majsterkowanie.Prace porządkowe. Rozchodzenie się dzieci.

 

 

ZASADY BEZPIECZNEGO PRZYPROWADZANIA I ODBIERANIA DZIECI

ZASADY BEZPIECZNEGO PRZYPROWADZANIA I ODBIERANIA DZIECI W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W SŁOMNIKACH

Podstawa prawna :

Ustawa z 26 stycznia 1982r. – Karta Nauczyciela (tekst jedn.: Dz U 2006 nr 97, poz. 674 ze zm.)

Ustawa z 7 września 1991r. o systemie oświaty (tekst jedn.: Dz U 2004 nr 256, poz. 2572 ze zm.)

§ 1

Postanowienia ogólne

 1. Regulamin opracowano w celu zapewnienia bezpiecznych warunków przebywania dziecka w oddziale przedszkolnym.
 2. Regulamin reguluje zasady przyprowadzania i odbierania dzieci.
 3. Ilekroć w regulaminie używa się określeń:  „Przyprowadzanie dzieci do przedszkola” - rozumiemy przez to doprowadzenie dziecka do sali i oddanie pod opiekę nauczycielki lub pracownika przedszkola; „Odbieranie dziecka z przedszkola” – rozumiemy przez to osobiste stawienie się rodzica lub osoby upoważnionej u nauczycielki  i zakomunikowanie chęci odebrania dziecka z przedszkola;
 1.  Do przestrzegania regulaminu zobowiązani są rodzice/ prawni opiekunowie/ nauczyciele, pozostali pracownicy oddziału przedszkolnego.

  Czytaj więcej: ZASADY BEZPIECZNEGO PRZYPROWADZANIA I ODBIERANIA DZIECI