Zakończenie roku szkolnego w klasach IV - VI

     Uroczystość zakończenia roku klas IV-VI odbyła się o godzinie 10.30 i prowadzona była przez przedstawicieli samorządu uczniowskiego. Pani Dyrektor Agata Skrzypczyk oraz Pani V- ce Dyrektor Grażyna Dubiel wręczyły nagrody uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce i zachowaniu. Najlepsi uczniowie klas VI złożyli swoje podpisy w Złotej Księdze, a dwoje uczniów: Filip Margul i Emilia Dulewicz, za szczególne osiągnięcia otrzymali Nagrody Burmistrza, które wręczone zostały przez pana Jacka Reguckiego. Niezwykle wzruszającym momentem było przekazanie sztandaru uczniom klas piątych.  Dyplomy za ofiarną pomoc na rzecz szkoły otrzymali również rodzice.

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego w klasach IV - VI

Zakończenie roku szkolnego w klasach I - III

    Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2013/2014, podobnie jak w roku ubiegłym, odbyła się w Hali Sportowej w Słomnikach. O godzinie 8.30 zebrali się uczniowie klas 0-III wraz ze swoimi wychowawcami. Licznie przybyli również rodzice. Uroczystość prowadzona była przez mały samorząd uczniowski.  Pani V-ce Dyrektor Grażyna Dubiel pogratulowała najlepszym uczniom osiągniętych wyników i wręczyła nagrody książkowe. Wyróżniono również uczniów za uzyskaną 100% frekwencję w ciągu roku szkolnego. Podziękowano rodzicom za pomoc i pracę na rzecz szkoły wręczając im dyplomy.

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego w klasach I - III

Msza na zakończenie roku szkolnego 2013/2014

    22 czerwca b.r. w Kościele Parafialnym Bożego Ciała Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami dziękowali za wszelkie łaski, których doświadczyli w roku szkolnym 2013/2014 oraz prosili o błogosławieństwo na czas wakacji. Mszę uświetniła swoim śpiewem młodzież oraz poczty sztandarowe ze wszystkich szkół ZSO, a kazanie wygłosił ks. Proboszcz Stanisław Włosowicz.

Tekst: A Wójcik

Czytaj więcej: Msza na zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Sprawdzian szóstoklasistów

     Mimo, że 1 kwietnia jest dniem żartów i śmiechu, to szóstoklasiści o tym  zapomnieli. Tego dnia odbył się ogólnopolski sprawdzian dla uczniów klas VI. Sprawdzian jest powszechny i obowiązkowy. Przystąpienie do niego jest warunkiem ukończenia szkoły.  Zadania, które rozwiązywali uczniowie badały jak szóstoklasiści radzą sobie z czytaniem, pisaniem, rozumowaniem, korzystaniem z informacji oraz wykorzystywaniem wiedzy w praktyce.

Czytaj więcej: Sprawdzian szóstoklasistów

Szkolny Konkurs Mitologiczny

     Już tradycyjnie w czerwcu biblioteka szkolna na nowym skrzydle zamienia się w Olimp, gdzie przybywają bogowie i boginie starożytnej Grecji, aby w szrankach i konkurach wykazać się swoją znajomością mitologii greckiej. Tak było i w tym roku szkolnym: 5 czerwca odbył się Konkurs Mitologiczny (bo o nim tu mowa). Konkurs ten ma na celu wzbudzenie wśród uczniów zainteresowania mitologią Greków, gdyż w tych opowieściach znajdują się toposy i motywy przewodnie naszej kultury. Nie sposób zatem czytać literatury bez znajomości mitologii greckiej.

Czytaj więcej: Szkolny Konkurs Mitologiczny

31 maja - Piknik Rodzinny

     31 maja b.r. na dziedzińcu naszej szkoły było pysznie, ruchliwie i kolorowo, gdyż odbywał się Piknik Rodzinny zorganizowany przez nauczycieli z pomocą uczniów oraz ich rodziców. Była to okazja, aby dzieci pokazały efekty swojej całorocznej pracy w Szkole Muzycznej oraz na innych zajęciach np. tanecznych czy Koła Teatralnego, więc na scenie pięknie przystrojonej w efektowne motyle ciągle dużo się działo.

Czytaj więcej: 31 maja - Piknik Rodzinny

Wycieczka w Tatry

    W maju bieżącego roku uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami, panią Pedagog i Panią Dyrektor zdobywali szlaki Tatrzańskiego Parku Narodowego.  Odwiedziliśmy Muzeum TPN, w którym obejrzeliśmy film o Tatrzańskim Niedźwiedziu oraz o chronionych gatunkach flory i fauny Tatr. Wędrowaliśmy Doliną Białego, Doliną Strążyską podziwiając widok na Giewont, malownicze górskie potoki i słuchając opowieści pana przewodnika Jacka, który uczył nas rozpoznawać charakterystyczne gatunki roślin kwiatowych.

Czytaj więcej: Wycieczka w Tatry

W Krainie Zdrowego Żywienia

     29 maja 2014 w ramach programu „Owoce w szkole” uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami przygotowali przedstawienie pt. „W Krainie Zdrowego Żywienia”. Przedstawienie dedykowano Mamom z okazji ich święta. 

Czytaj więcej: W Krainie Zdrowego Żywienia

Wycieczka "Szlakiem Harrego Potttera""

     W dniach 8-14 czerwca grupa 53 gimnazjalistów i uczniów szkoły podstawowej pod opieką: p. Magdaleny Bauzy-Gąciarz, p. Nataszy Łączny, p. Marii Pabiańczyk, p. Barbary Waszuk i p. Jerzego Waszuk odbyła podroż szlakiem Harrego Pottera.

Czytaj więcej: Wycieczka "Szlakiem Harrego Potttera""

Projekt antytytoniowy "Czyste powietrze wokół nas"

    W oddziałach przedszkolnych w roku szkolnym 2013/ 2014 realizowany był projekt antytytoniowy „ Czyste powietrze wokół nas”.

Czytaj więcej: Projekt antytytoniowy "Czyste powietrze wokół nas"

Warsztaty Ekologiczno - Przyrodnicze

    Dnia 16 maja  w oddziałach przedszkolnych odbyły się Warsztaty Ekologiczno- Przyrodnicze,  podczas których dzieci mogły rozwijać swoje pasje i umiejętności twórcze, pomysłowość. Zajęcia stymulowały kreatywność i inteligencję wizualno-przestrzenną dzieci.

Czytaj więcej: Warsztaty Ekologiczno - Przyrodnicze

CZYSTA SPRAWA czyli akcja CZYSTY ANIOŁEK zakończona

,,Należy pomagać innym w potrzebie, bo cóż zrobisz będąc kiedyś jednym z nich?''

             Wychowawcy świetlicy szkolnej w ZSO im.Kazimierza Wielkiego w Słomnikach zorganizowali zbiórkę środków czystości wśród uczniów i nauczycieli szkoły podstawowej.

Czytaj więcej: CZYSTA SPRAWA czyli akcja CZYSTY ANIOŁEK zakończona

Dzień Mamy i Taty

     26 maja 2014 roku w oddziałach przedszkolnych odbyła się  uroczystość, na którą dzieci z niecierpliwością czekały - DZIEŃ MAMY I TATY. Uroczystość poprzedził szereg zajęć na temat rodziny, roli  Mamy i Taty  w życiu dziecka.

Czytaj więcej: Dzień Mamy i Taty

Pierwszaki w Komendzie Wojewódzkiej Policji.

     14 maja 2014 r. dzieci z klas I a i I b odwiedziły Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Klasę I a oprowadzała pani Małgorzata Kosturek, I b st. asp. Katarzyna Wilczyńska. W sali wykładowej dzieci oglądały wyposażenie policjanta podczas różnorodnych akcji. Szczególną atrakcją był pokaz broni policyjnej. Dzieci miały również możliwość wsiąść do radiowozu i usłyszeć jego sygnał.

Czytaj więcej: Pierwszaki w Komendzie Wojewódzkiej Policji.

Kolejne sukcesy sportowe

     W piłkę nożną uwielbia grać niemalże każdy sportowiec. Nasi uczniowie szczególnie. 19 maja uczniowie naszej szkoły rozegrali mecze w piłkę nożną, w kategorii dziewcząt i chłopców.
Mistrzostwa Gminne - I miejsce - wygrana zarówno dziewcząt i chłopców. Następne zmagania w Świątnikach Górnych - IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu.

Czytaj więcej: Kolejne sukcesy sportowe

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego ALBUS

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego ALBUS:

Szkoła Podstawowa

 

Klasa 4:
Dulewicz Antoni - 15 miejsce - Dyplom wyróżnienia
Osikowska Ida - 15 miejsce - Dyplom wyróżnienia

Klasa 5:
Płowiński Bartłomiej - 7 miejsce - Dyplom laureata
Ciałowicz Sylwia - 15 miejsce - Dyplom wyróżnienia
Kurek Kaja - 15 miejsce - Dyplom wyróżnienia

Klasa 6:
Dulewicz Emilia - 13 miejsce - Dyplom wyróżnienia

Ogólnopolski Konkurs Albus Matematyczny 2014 - rozstrzygnięty

     8 maja odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs ALBUS MATEMATYCZNY. Wzięło w nim udział 11 uczniów z klas IV - VI.

     Wyniki:

Filip Margul kl. VI b - 1 miejsce - Grawerowany dyplom laureata i nagroda książkowa

Paweł Książek kl. IV a - 7 miejsce - Dyplom laureata

Sebastian Ponikiewicz kl. IV a - 15 miejsce - Dyplom wyróżnienia
Szymon Pokrzywiński kl. VI a - 15 miejsce - Dyplom wyróżnienia

Tekst: A. Bielak

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2014 - rozstrzygnięty

     Dnia 20 marca 2014 r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Konkurs od lat cieszy się dużą popularnością wśród uczniów naszej szkoły. W tym roku wzięło w nim udział 55 uczniów z klas II - VI.

    Wyniki:

Karolina Zygmuntowicz kl. III a - wyróżnienie
Alicja Kościej kl. III a - wyróżnienie
Paweł Książek kl. IV a - wyróżnienie
Julian Zieliński kl. V a - wyróżnienie
Filip Margul kl. VI b - wyróżnienie

Tekst: A. Bielak

Czytaj więcej: Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2014 - rozstrzygnięty

Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy

     Dnia 28 maja 2014 r. odbył się w naszej szkole etap szkolny Konkursu Matematyczno - Przyrodniczego organizowanego przez Zespół Szkół im. Stanisława Wyspiańskiego w Waganowicach. Przez dziesięć poprzednich lat konkurs był organizowany przez Szkołę Podstawową im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach.

     Do etapu gminnego, który odbył się 22 maja 2014 r. zakwalifikowali się następujący uczniowie z naszej szkoły: Paweł Książek kl. IV a, Ida Osikowska kl. IV a, Julia Zagrodzka kl. IV c, Julian Zieliński kl. V a, Szymon Malinowicz kl. V b, Natalia Stano kl. VI a, Weronika Durmała kl. VI b i Filip Margul kl. VI b.

Uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie miejsca w konkursie:

Kl. IV
I miejsce - Julia Zagrodzka
II miejsce - Paweł Książek

Kl. V
III miejsce - Julian Zieliński

Kl. VI
I miejsce - Filip Margul

Tekst: A. Bielak

8 maja - DZIEŃ BIBLIOTEKARZA

     To nasza pani Ania. Najlepszy bibliotekarz na świecie, którego na próżno szukać na szkolnych fotografiach! Zazwyczaj to właśnie pani Ania robi wszystkim profesjonalne zdjęcia! Dziś będzie inaczej!!!

 

Czytaj więcej: 8 maja - DZIEŃ BIBLIOTEKARZA

Z wizytą u strażaków

    Dnia 6 maja 2014r. klasy I a i I b pod opieką wychowawców wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Słomnikach. Przywitał nas Pan Prezes Straży Jan Plutecki, który opowiedział historię założenia OSP oraz o jej działalności.

Czytaj więcej: Z wizytą u strażaków

Majowe święta

    O świętach majowych mówimy często „długi weekend”, ale to skrótowe stwierdzenie zamazuje bardzo ważny, narodowy charakter tych świąt. 1 Maja to  Święto Pracy,   2 Maja  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (to stosunkowo młode święto ustanowione zostało Ustawą Sejmu RP z dnia 20 lutego 2004 r.)

Czytaj więcej: Majowe święta

Akcja "Czysty Aniołek"

Akcja "Czysty Aniołek" przedłużona została do 31 maja 2014 r.

 

Czysta sprawa czyli

Akcja CZYSTY ANIOŁEK!

organizowana w całej Polsce

przez Stowarzyszenie PIĘKNE ANIOŁY

w dniach 25.02-31.05.2014    

    Akcja ta ma na celu zbiórkę środków czystości dla dzieci z najuboższych rodzin i przekazanie ich do najbliższego Ośrodka Pomocy Społecznej.

    Honorowy patronat nad akcją objął Rzecznik Praw Dziecka - Marek Michalak.

 

Czytaj więcej: Akcja "Czysty Aniołek"

Wyniki II edycji ogólnopolskiego konkursu na prezentację multimedialną "Świadomy uczeń - zdrowy dorosły"

     Na konkurs napłynęły piękne prace z całej Polski. Uczestnicy konkursu wykazali się kreatywnością i umiejętnością tworzenia prezentacji multimedialnych na naprawdę wysokim poziomie.

Czytaj więcej: Wyniki II edycji ogólnopolskiego konkursu na prezentację multimedialną "Świadomy uczeń - zdrowy...

"Przez Krzyż do chwały"

    Święta Wielkanocne napełniają nas radością i nadzieją chrześcijańską płynącą z faktu zmartwychwstania Chrystusa. Uczniowie klas IV – VI starali się przygotować nas do owocnego przeżycia tych świąt. 16.04.2014r. przedstawili montaż słowno – muzyczny „Przez Krzyż do chwały”, przygotowany pod opieką p. A. Jakubek. Jego najważniejszym celem było ukazanie znaczenia krzyża jako znaku zbawienia.

Czytaj więcej: "Przez Krzyż do chwały"

Nasza Ziemia

            Drugi tydzień kwietnia przebiegał w świetlicy szkolnej pod hasłem ,,Nasza Ziemia”. Wychowawcy podejmowali różne formy zajęć dotyczące tematu przewodniego.

Główną ideą podjęcia tematu ,,Nasza Ziemia” było rozbudzanie ekologicznych zainteresowań uczniów, rozwijanie świadomości ekologicznej, rozumienie relacji człowieka z przyrodą, pogłębianie wiedzy na temat świata roślin i zwierząt oraz problemów ochrony przyrody przed dewastacją.

Czytaj więcej: Nasza Ziemia

Konkurs ortograficzny w klasach IV - VI

     Konkurs ortograficzny odbył się 25 marca 2014r. Wzięły w nim udział 3 osobowe delegacje klas IV -VI. Uczniowie pisali dyktando jednakowe dla wszystkich poziomów klas. Musieli wykazać się znajomością zasad polskiej pisowni i interpunkcji.

Czytaj więcej: Konkurs ortograficzny w klasach IV - VI

Hello Spring

    Wiosnę witaliśmy w tym roku na wiele sposobów. Wśród klas II i III SP zorganizowano konkurs plastyczno-językowy na temat ,,Hello Spring". Trzyosobowe reprezentacje klas miały za zadanie zaprojektować oraz wykonać w dowolnej technice kaligraf na temat powitania wiosny. Oczywiście chodziło tu o pojęcia - wyrazy w języku angielskim.

Czytaj więcej: Hello Spring

Little Red Ridding Hood - Czerwony Kapturek

     W dniach 25-27.03.2014 nasi licealiści przygotowali interaktywną lekcję języka angielskiego dla uczniów szkoły podstawowej, opierając się na znanej bajeczce Little Red Ridding Hood – czyli Czerwony Kapturek. W trakcie zajęć starsi koledzy nie tylko znakomicie odegrali swoje role, ale uczyli również piosenek: Head & Shoulders, Brush your teeth and If you happy. Zarówno Ci duzi jak i ci mniejsi świetnie się bawili. Nad całością czuwała p. Barbara Waszuk.

Czytaj więcej: Little Red Ridding Hood - Czerwony Kapturek

Czy znasz Statut Szkoły? - konkurs dla klas IV - V

     24 marca 2014 uczniowie klas IV – V wzięli udział w corocznym konkursie pod hasłem „Czy znasz Statut Szkoły”. Reprezentanci poszczególnych klas mieli za zadanie rozwiązanie testu z zakresu praw i obowiązków ucznia, kar i nagród, skali ocen oraz ogólnych informacji o szkole.

Czytaj więcej: Czy znasz Statut Szkoły? - konkurs dla klas IV - V

Dzień Wiosny w klasach IV - VI

    21 marca powitaliśmy wiosnę głośno i radośnie. Terenem klasowych rozgrywek była w tym roku hala sportowa, gdzie odbyły się interdyscyplinarne warsztaty dla uczniów klas IV – VI. Temat naszych działań brzmiał: Czas na zdrowie!

     Początek wiosny, budząca się do życia przyroda i nasze zmęczenie długą zimą są wspaniałym pretekstem do wprowadzenia zmian w swoim stylu i sposobie życia. Wspólne zabawy i zadania miały wszystkich zachęcić do aktywności ruchowej i zdrowego odżywiania. W przygotowanych tego dnia konkurencjach mogli sprawdzić się wszyscy uczniowie.

Czytaj więcej: Dzień Wiosny w klasach IV - VI

Koncert "Wiosna budzi talenty"

    Dnia 21 marca 2014r. uczniowie klas 0-III powitali wiosnę koncertem „Wiosna budzi talenty”. Przegląd rozpoczęli uczniowie klas „0”, którzy zaprezentowali swoje talenty recytując i śpiewając znane utwory i piosenki dziecięce. Następnie uczniowie klas I, II, III występowali prezentując zespołowe układy taneczne, pokazy gimnastyki artystycznej oraz solowe pokazy taneczne do muzyki nowoczesnej. Zachwyciły również występy laureatów szkolnego konkursu recytatorskiego, którzy odegrali scenki dramowe do znanych wierszy Jana Brzechwy.

Czytaj więcej: Koncert "Wiosna budzi talenty"

Żywa lekcja historii

    Dnia 13 marca 2014 roku odwiedziła naszą szkołę Grupa Artystyczna „Rekonstrukto”, która przygotowała lekcję historii pod tytułem „Staropolski sarmatyzm i epoka szlachecka”.

     Wspólnie z aktorami odbyliśmy podróż do minionych epok, gdzie rycerze walczyli o honor damy swego serca a szlachcice ucztowali w swoich dworach. Dużo dowiedzieliśmy się o ówczesnych zwyczajach i broni.

Czytaj więcej: Żywa lekcja historii

Podsumowanie I pólrocza 2013/2014

W czwartek 27 lutego 2014 r. uczniowie szkoły podstawowej spotkali się na tradycyjnym apelu podsumowującym pierwsze półrocze. Społeczność uczniowska gromkimi oklaskami nagrodziła prymusów z poszczególnych klas oraz kolegów i koleżanki, którzy odnieśli sukcesy z j. angielskiego, matematyki oraz w zawodach sportowych.

 

Czytaj więcej: Podsumowanie I pólrocza 2013/2014

Nowe zasady rekrutacji do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych

     Zapraszamy rodziców do zapoznania się z nowymi zasadami rekrutacji do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach

Terminarz rekrutacji

 

II edycja ogólnopolskiego konkursu na prezentację multimedialną

    Zapraszamy uczniów klas IV – VI do wzięcia udziału w kolejnej już edycji konkursu „Świadomy uczeń – zdrowy dorosły” pod honorowym patronatem Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Krakowie.

    Tym razem zadaniem uczestników jest przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat znaczenia aktywności fizycznej w życiu człowieka.

   Konkurs organizuje Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach, a patronat nad nim objęli również: Burmistrz Gminy Słomniki, Głos Słomnik, Stowarzyszenie Informatyków Polskich, Akademia Ruchu 3R.

 Regulamin Ogólnopolskiego Konkursu na Prezentację Multimedialną dla uczniów klas IV - VI szkół podstawowych pt. „Świadomy uczeń – zdrowy dorosły ” 

Wystawa i prelekcja na temat minerałów

     30.01.2014 roku w naszej szkole miała miejsce prelekcja połączona z wystawą pt. ”Skarby Ziemi” prowadzona przez pana Stanisława Janturę oraz jego współpracowników .

Czytaj więcej: Wystawa i prelekcja na temat minerałów

Zabawa karnawałowa dla klas IV-VI

 Tuż przed feriami, we czwartek, Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę karnawałową dla uczniów klas IV- VI. Przy dźwiękach dyskotekowej muzyki "puszczanej" przez koleżankę z gimnazjum, wszyscy świetnie się bawili. Na parkiecie królowały współczesne przeboje, jednakże prawdziwym hitem okazała się "Makarena". Karnawałowym rytmom nie oparli się nawet niektórzy nauczyciele.

Czytaj więcej: Zabawa karnawałowa dla klas IV-VI

Bal karnawałowy klas I - III

    Bal karnawałowy kolejny raz stał się okazją do zaprezentowania przez najmłodszych uczniów naszej szkoły, wspaniałych pomysłów na kreacje i stroje. Na parkiecie pojawiły się wróżki, księżniczki, rycerze, piraci i wiele innych postaci z dziecięcych bajek. Bal, tradycją lat ubiegłych, odbył się, dzięki uprzejmości pani Dyrektor Alicji Biczysko, w MGCK w Słomnikach.

Czytaj więcej: Bal karnawałowy klas I - III

Alfik Matematyczny 2013 rozstrzygnięty

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny:

Julian Zieliński klasa V a - wynik bardzo dobry
Filip Margul klasa VI b - wynik bardzo dobry
Opiekun: Barbara Krzyżak

 

Czytaj więcej: Alfik Matematyczny 2013 rozstrzygnięty

Spektakl teatralny "Opowieść wigilijna"

     13.01.2014 r. uczniowie gimnazjum zaprezentowali godzinny spektakl pt. "Opowieść wigilijna".

Czytaj więcej: Spektakl teatralny "Opowieść wigilijna"

"Opowieść o Królu, który jest Miłością"

     Święta Bożego Narodzenia to piękny czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel.

Czytaj więcej: "Opowieść o Królu, który jest Miłością"

Marzycielska Poczta

    Boże Narodzenie to magiczny czas składania życzeń i obdarowywania się prezentami. Najcenniejszymi podarkami wcale nie muszą być kosztowne przedmioty.

    Nasze dzieci przekonały się, że można kogoś obdarować prezentem, który nic nie kosztuje, a którego znaczenia nie sposób przecenić.

Czytaj więcej: Marzycielska Poczta

Spektakl teatralny "Kłopoty w Laponii"

    13 grudnia 2013 roku wolontariusze z gimnazjum zaprezentowali dla młodszych kolegów z klas nauczania zintegrowanego spektakl teatralny pt: „Kłopoty w Laponii”.

Czytaj więcej: Spektakl teatralny "Kłopoty w Laponii"

Mikołajki

      Uczniowie naszej szkoły z niecierpliwością czekali na dzień 6 grudnia, kiedy to wszystkie dzieci odwiedza Mikołaj.

Czytaj więcej: Mikołajki

Konkurs piosenki angielskiej

     12 grudnia odbyła się w naszej szkole druga edycja konkursu piosenki angielskiej pt. "Let's sing a song". W tym roku zadaniem uczestników było wykonanie piosenki związanej ze Świętami Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej: Konkurs piosenki angielskiej

Czary - mary w bibliotece

      Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń dzień ten miał niezwykłą moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości…

Czytaj więcej: Czary - mary w bibliotece

Andrzejki dla klas 0 - III

    Tradycją lat ubiegłych, zabawa andrzejkowa dla uczniów klas I-III, została zorganizowana  w MGCK w Słomnikach. Oprócz wspaniałej zabawy, tańców, dzieci mogły poznać swoją przyszłość, którą przepowiadały wróżki i wróżbici w specjalnych "kącikach wróżb". Uczniowie z zapartym tchem i wypiekami na twarzach ustawiali się w kolejce, by dowiedzieć się tego, co przyniesie im przyszłość.

Czytaj więcej: Andrzejki dla klas 0 - III

Zabawa Andrzejkowa

     Tradycją stało się, że w naszej szkole z okazji Andrzejek organizowana jest zabawa taneczna. Tak było i w tym roku. 27 listopada uczniowie klas IV - VI licznie przybyli , aby spędzić miłe popołudnie bawiąc się przy dźwiękach muzyki dyskotekowej przygotowanej przez uczniów z klasy VI b.

Czytaj więcej: Zabawa Andrzejkowa

Konkurs "Moja szkoła, bezpieczna szkoła"

     20 listopada odbył się konkurs pod hasłem "Moja szkoła, bezpieczna szkoła" zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej. Zadaniem 3-osobowych zespołów uczestniczących w konkursie było wykonanie plakatu i wymyślenie hasła promującego kulturalne i bezpieczne zachowanie w szkole.

Czytaj więcej: Konkurs "Moja szkoła, bezpieczna szkoła"

Apel z okazji 95 rocznicy Odzyskania Niepodległości

    Dn. 14 listopada br. klasy IV-VI brały udział w niezwykłej godzinie wychowawczej, podczas której zrobiliśmy skok w przepaść historii. Najpierw klasa V b pod przewodnictwem p. Anny Bienieckiej przeniosła nas w czasy średniowieczne na tle dekoracji przygotowanej przez p. Katarzynę Adamek-Lepiarczyk, której głównym motywem były orły białe w koronie - godło Polski. Byliśmy świadkami uroczystego pasowania na rycerza oraz turnieju rycerskiego odbywającego się wśród czujnych spojrzeń strojnych dam (oczywiście dziewcząt z klasy V b). W ten sposób pokazaliśmy nasze tradycje narodowe.

Czytaj więcej: Apel z okazji 95 rocznicy Odzyskania Niepodległości

W barwach jesieni - konkurs plastyczny

     W dniu 13.11.2013r w świetlicy szkolnej zostały wręczone dyplomy, wyróżnienia i podziękowania dla uczestników konkursu plastycznego pt. ,,W barwach jesieni”- zorganizowanego przez p. Magdalenę Pikiel, wychowawcę świetlicy. Ideą konkursu było zwrócenie uwagi na piękno otaczającego nas świata, czyli świata przyrody, a przede wszystkim urokliwej pory roku, jaką jest jesień.

Czytaj więcej: W barwach jesieni - konkurs plastyczny

95 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

     11 listopada Dyrekcja, nauczyciele oraz licznie zgromadzeni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach 95 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Czytaj więcej: 95 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Konkurs "Halloween"

     Od wielu lat pod koniec października organizowany jest w naszej szkole konkurs pod hasłem "Halloween". 30 października na korytarzu 3 piętra zagościły dyniowe stwory i straszydła. Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a najciekawsze prace zostały nagrodzone.

Czytaj więcej: Konkurs "Halloween"

Lekcje przyrodnicze o bezkręgowcach

     W październiku odbyły się w naszej szkole na sali gimnastycznej lekcje przyrodnicze o bezkręgowcach. Tym razem uczniowie mogli zaznajomić się z wyglądem oraz trybem życia pająków na przykładzie ptaszników. 

Czytaj więcej: Lekcje przyrodnicze o bezkręgowcach

Wycieczka do fabryki cukierków w Krakowie

    W październiku dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziły fabrykę cukierków w Krakowie. Poznały etapy powstawania lizaków i cukierków. Samodzielnie wykonały lizaka, którego dostały w prezencie. Za pomoc w produkcji lizaków dzieci otrzymały certyfikaty małego karmelarza.

Czytaj więcej: Wycieczka do fabryki cukierków w Krakowie

Lekcja historii w klasie V b

    29 X 2013 r. na lekcji historii klasa V b przygotowała inscenizację turnieju rycerskiego i pasowania na rycerza. Celem inscenizacji było poznanie cech średniowiecznego rycerza, zasad kodeksu rycerskiego, poznanie ceremonii pasowania na rycerza, elementów uzbrojenia rycerskiego i poznanie celu organizacji turniejów rycerskich, czyli zawodów o tytuł najlepszego rycerza zamku, zaimponowania damie swojego serca oraz okazania królowi swojej waleczności i odwagi.

Czytaj więcej: Lekcja historii w klasie V b

Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich

    W roku szkolnym 2013/2014 Szkoła Podstawowa w Słomnikach zakwalifikowała się do 14 edycji programu „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich”. Jest to międzynarodowy program edukacyjny dla szkół podstawowych, którego celem jest edukowanie dzieci na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przyjaznej dla środowiska motoryzacji. Głównym organizatorem akcji jest koncern Renault.

Czytaj więcej: Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich

Zawody Powiatowe w halową piłkę nożną w kategorii dziewcząt

     22 października odbyły się zawody Powiatowe w kategorii dziewcząt, których gospodarzem była nasza Szkoła Podstawowa  w Słomnikach. Dziewczęta zajęły 4 miejsce spośród ośmiu drużyn reprezentujących Powiat Krakowski.
                                                                               

Tekst: Marzena Malkowska
nauczyciel wychowania fizycznego

Zawody Gminne w halową piłkę nożną dziewcząt i chłopców z klas IV - VI

    18 października odbyły się zawody Gminne w halową piłkę nożną dziewcząt i chłopców klas IV- VI. W zawodach uczestniczyło osiem drużyn, w tym 4 drużyny dziewcząt oraz 4 drużyny chłopców ze szkół: Słomnik, Prandocina,  Niedźwiedzia oraz Smrokowa. Dziewczęta naszej szkoły zdobyły I miejsce, natomiast chłopcy zdobyli II miejsce - w kategorii Gminy.

                                                                                                                                                  Tekst: M. Malkowska

Wielki finał "Odblaskowej Szkoły"

    W piątek 4 października, podsumowaliśmy działania podjęte w związku z udziałem w konkursie „Odblaskowa Szkoła” i zorganizowaliśmy odblaskowy happening.

    Przygotowania do tego happeningu trwały od kilku dni. Wszystkie klasy wymyślały odblaskowe hasła i robiły transparenty zachęcające do noszenia odblasków. W piątek 4 października wszystko było już „zapięte na ostatni guzik”.

Czytaj więcej: Wielki finał "Odblaskowej Szkoły"

Konkurs plastyczny w ramach Odblaskowej Szkoły

    Podczas wielkiego finału akcji Odblaskowa Szkoła dzieci z klas 0-III miały możliwość brania udziału w konkursie plastycznym. Pod opieką nauczycieli uczniowie w grupach tworzyli prace plastyczne pod hasłem „Noś odblaski – świeć przykładem” oraz „Odblaskowo –bezpiecznie i kolorowo”. Uczniowie projektowali stroje z elementami odblaskowymi. Piękne, kolorowe plakaty ozdobiły szkolne korytarze.

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny w ramach Odblaskowej Szkoły

Spotkanie policji z pierwszakami

      W ramach akcji Odblaskowa Szkoła każda pierwsza klasa spotkała się z Panią Policjant, która rozmawiała z dziećmi na temat bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach. W czasie tej niecodziennej lekcji zwracano uwagę na ruch pieszych po różnych drogach. Przypomniano zasady obowiązujące pieszego przy przechodzeniu przez jednię. Zwracano uwagę na miejsca i sytuacje szczególnie niebezpieczne.

    Chroniąc zdrowie i życie swoje i użytkowników dróg zwracano szczególną uwagę na noszenie odblasków, zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych. Komenda Powiatu Krakowskiego zafundowała każdemu pierwszakowi opaskę odblaskową oraz komplet kamizelek odblaskowych dla każdej grupy.

Czytaj więcej: Spotkanie policji z pierwszakami

Promocja odblasków

    Uczniowie naszej szkoły z własnej inicjatywy promują odblaski i zachęcają mieszkańców miasta do ich noszenia. Przechodnie i kierowcy chętnie sięgają po kolorowe odblaski.

Czytaj więcej: Promocja odblasków

Klub Bezpiecznego Puchatka

     W ramach promocji bezpieczeństwa uczniów i uzupełnienia działań prowadzone w naszej szkole w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła”, nasi najmłodsi uczniowie brali udział w specjalnie dla nich przygotowanym programie „Klub Bezpiecznego Puchatka”.

     V edycja programu "Klub Bezpiecznego Puchatka" ruszyła 2 września Organizatorzy zaprosili wszystkie klasy I szkół podstawowych do uczestnictwa w akcji. Dla nauczycieli, dzieci i rodziców przygotowano materiały edukacyjne, które pomogły nauczyć pierwszoklasistów, jak być bezpiecznym w domu, w szkole i na drodze.

Czytaj więcej: Klub Bezpiecznego Puchatka

Odblaskowe spacery

     Dzięki pomocy sponsorów udało się nam wyposażyć uczniów w piękne kamizelki odblaskowe.

      Najchętniej korzystają z nich najmłodsi. Wprowadziliśmy już zwyczaj spacerów w kamizelkach. Teraz nasi uczniowie są nie tylko ładni, ale przede wszystkim bezpieczni i widoczni na drodze.  

Czytaj więcej: Odblaskowe spacery

Projekt PAN STOP! w ramach akcji "Odblaskowa szkoła"

    W ramach akcji „Odblaskowa szkoła” organizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie podczas zajęć technicznych uczniowie klas czwartych realizowali projekt „Pan Stop!”. „Odblaskowa szkoła” ma na celu promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Działania podjęte w ramach akcji ukierunkowane są na przygotowanie dzieci do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Czytaj więcej: Projekt PAN STOP! w ramach akcji "Odblaskowa szkoła"

Dzień Edukacji Narodowej

„Przeciętny nauczyciel mówi,

Dobry nauczyciel wyjaśnia,

Lepszy nauczyciel demonstruje,

Wspaniały nauczyciel inspiruje”.

 William Artur Ward 

            14 października tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty. Był to również dzień uhonorowania Komisji Edukacji Narodowej, pierwszej instytucji rządowej na ziemiach polskich, która zajęła się edukacją oraz reformą szkolnictwa. W tym roku mija 240 lat od jej powołania.

Czytaj więcej: Dzień Edukacji Narodowej

Ślubowanie i Pasowanie uczniów klas pierwszych

     Zgodnie z tradycją szkoły w dniu 14 października 2013 r. odbyła się uroczystość Ślubowania i Pasowania uczniów klas pierwszych. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zjawili się goście Pan Burmistrz Paweł Knafel, Dyrektor ZSO w Słomnikach Agata Skrzypczyk, Z-ca dyrektora ZSO w Słomnikach Grażyna Dubiel, rodzice, starsi koledzy z Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły oraz uczniowie klas pierwszych.

Czytaj więcej: Ślubowanie i Pasowanie uczniów klas pierwszych

Debata Okrągłego Stołu

    Debata szkolna była następstwem podsumowania dotychczasowej pracy z uczniami naszej szkoły w II etapie kształcenia. Podsumowanie uwzględniało elementy doboru treści kształcenia do potrzeb i wymagań edukacyjnych, uwzględniających bazę sportową naszej szkoły oraz wszechstronny rozwój dzieci. Kolejnym etapem było wypełnianie ankiety elektronicznej dla uczniów klas IV – VI, która była udostępniona uczniom naszej szkoły za pośrednictwem biblioteki szkolnej. Zagadnienia zawarte w ankiecie miały na celu przybliżyć tematykę debaty oraz zachęcić uczniów do wypowiedzi  na temat realizacji zajęć z wychowania fizycznego w naszej szkole.

Czytaj więcej: Debata Okrągłego Stołu

IV edycja konkursu Odblaskowa Szkoła

    Ruszyła 4 edycja konkursu dla placówek oświatowych „Odblaskowa Szkoła”. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe.

Czytaj więcej: IV edycja konkursu Odblaskowa Szkoła

Wybory do Samorzadu Uczniowskiego klas IV - VI

     Od wielu lat wrzesień jest w naszej szkole miesiącem, w którym uczniowie klas IV - VI SP mają możliwość wzięcia udziału w wyborach do Samorządu Uczniowskiego. Tak było i w tym roku szkolnym. 26 września społeczność uczniowska miała możliwość wybrania swoich przedstawicieli do Rady Uczniowskiej.

Czytaj więcej: Wybory do Samorzadu Uczniowskiego klas IV - VI

Moja rodzina podczas wspólnej zabawy

    Nawet kiedy kończy się rok szkolny i zaczynają wakacje warto brać udział w licznych konkursach przeznaczonych dla dzieci. W sierpniu Centrum Bajki w Pacanowie ogłosiło konkurs na pracę plastyczną pt. „Moja rodzina podczas wspólnej zabawy”.

Czytaj więcej: Moja rodzina podczas wspólnej zabawy

Msza inaugurująca rok szkolny 2013/2014

    8 września 2013 roku o godz. 10:30 odbyła się uroczysta Msza Św. inaugurująca nowy rok szkolny 2013/2014. Licznie przybyli na nią uczniowie wszystkich typów szkół, Dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz rodzice.

Czytaj więcej: Msza inaugurująca rok szkolny 2013/2014

Rok szkolny 2013/2014 rozpoczęty

    Rankiem 2 września zebraliśmy się w sali gimnastycznej, aby rozpocząć nowy rok szkolny. Humory nam dopisywały, bo byliśmy jeszcze pełni wrażeń i wspomnień. Z radością spotkaliśmy się z naszymi koleżankami i kolegami, a także z nauczycielami i wychowawcami.

Czytaj więcej: Rok szkolny 2013/2014 rozpoczęty