Apel z okazji 95 rocznicy Odzyskania Niepodległości

    Dn. 14 listopada br. klasy IV-VI brały udział w niezwykłej godzinie wychowawczej, podczas której zrobiliśmy skok w przepaść historii. Najpierw klasa V b pod przewodnictwem p. Anny Bienieckiej przeniosła nas w czasy średniowieczne na tle dekoracji przygotowanej przez p. Katarzynę Adamek-Lepiarczyk, której głównym motywem były orły białe w koronie - godło Polski. Byliśmy świadkami uroczystego pasowania na rycerza oraz turnieju rycerskiego odbywającego się wśród czujnych spojrzeń strojnych dam (oczywiście dziewcząt z klasy V b). W ten sposób pokazaliśmy nasze tradycje narodowe.

      Następnie Kolo Teatralne przedstawiło sztukę upamiętniającą zmagania naszej Ojczyzny na drodze do wolności według scenariusza autorstwa mojej skromnej osoby. Złożyliśmy w ten sposób hołd wszystkim żołnierzom poległym w kolejnych powstaniach oraz na wojennych frontach czego wyrazem był symboliczny grób Jasieńka, złożone na nim białe róże oraz zapalone znicze. Przedstawienie zwieńczyła wiązanka piosenek wojskowych przy akompaniamencie gitarowym dziewcząt z koła p. Joanny Tłuszcz.

     Myślę, że w ten sposób godnie obeszliśmy 95 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości po 123 latach niewoli.

Tekst: Anna Wójcik

Zdjęcia: A. Pokrzywińska