Program "Owoce i warzywa w szkole"

    W roku szkolnym 2014/2015 dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I - III uczestniczą w programie „Owoce i warzywa w szkole” będącym kontynuacją programu „Owoce w szkole”, w którym systematycznie od roku szkolnego 2009/2010 nasza szkoła uczestniczy. Głównym celem jest zachęcenie dzieci do wyrabiania zdrowych nawyków żywieniowych. Od września wszyscy uczniowie klas I – III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych korzystają z darmowych porcji owoców. Są to: marchewki, jabłka, gruszki, słodkie papryczki, rzodkiewki, pomidorki koktajlowe lub soki z warzyw i owoców bez dodatku cukru.

    Programowi „Owoce i warzywa w szkole” towarzyszyły w tym roku szkolnym 2014/2015 działania, które związane były z profilaktyką zdrowego odżywiania. Były to zajęcia edukacyjne w klasach 0 - III o tematyce zdrowego odżywiania, wycieczki do sadu i ogrodu, konkurs plastyczny dla klas 0 - I „Owocowa postać” oraz konkurs literacki na rymowankę lub krótki wiersz o tematyce zdrowego odżywiania. W szkole powstały ciekawe kąciki prac plastycznych po przeprowadzonych wycieczkach, zajęciach oraz konkursach. Zapraszamy do galerii prac plastycznych na pokonkursową wystawę. Wprowadzone w szkole wspólne II śniadania przyczyniły się do propagowania owoców i warzyw i stały się okazją do codziennej, planowej, systematycznej edukacji na temat zdrowego odżywiania.

    O tym, że uczniowie od wielu lat zasmakowali w jabłkach, gruszkach, papryczkach, a nową przyjaciółką stała się smaczna marchewka, świadczy fakt, że stała się ona nieodzowną częścią II śniadania.

Koordynator programu „Owoce w szkole”: E. Doniec

Konkurs plastyczny w ramach programu "Owoce i warzywa w szkole"- kliknij

Dzień Zdrowego Odżywiania - kliknij