"Opowieść o Królu, który jest Miłością"

     Święta Bożego Narodzenia to piękny czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel.

      Wzorem lat ubiegłych 20 grudnia 2013 roku uczniowie klas IV, V i VI przygotowani przez s. Jolantę Koźlak wprowadzili społeczność  naszej szkoły i zaproszonych Gości w niezwykły nastrój Świąt Bożego Narodzenia przedstawiając opowieść o Królu, który jest Miłością. Scenariusz powstał  na podstawie bajki: „Flet pastuszka”. Występ uświetnił chórek śpiewający kolędy przygotowany przez P. Marię Szczepaniak.  Odpowiednią dekorację przygotowały: P. Joanna Tłuszcz i P. Katarzyna Adamek – Lepiarczyk.

Tekst: s.J. Koźlak

Zdjęcia A. Pokrzywińska