Szkolny Konkurs Mitologiczny

     Już tradycyjnie w czerwcu biblioteka szkolna na nowym skrzydle zamienia się w Olimp, gdzie przybywają bogowie i boginie starożytnej Grecji, aby w szrankach i konkurach wykazać się swoją znajomością mitologii greckiej. Tak było i w tym roku szkolnym: 5 czerwca odbył się Konkurs Mitologiczny (bo o nim tu mowa). Konkurs ten ma na celu wzbudzenie wśród uczniów zainteresowania mitologią Greków, gdyż w tych opowieściach znajdują się toposy i motywy przewodnie naszej kultury. Nie sposób zatem czytać literatury bez znajomości mitologii greckiej.

     Stąd pomysł na konkurs, a formuła od trzech lat niezmienna: najpierw pokaz mody mitologicznej oceniany przez jury (w tym roku w  roli sędziów  wystąpiły Panie Dyrektor Anna Lepiarczyk i Grażyna Dubiel oraz p. Agnieszka Miłek), a potem turniej wiedzy na zasadach teleturnieju „Jeden z dziesięciu”.

W roku szkolnym 2013/2014 bezkonkurencyjni jeśli chodzi o wiedzę mitologiczną okazali się:

I miejsce Szymon Pokrzywiński kl. VIa

II miejsce Jan Pokrzywinski kl. Vb

III miejsce Małgorzata Wójcik kl. Va

Gratuluję i w imieniu organizatorów zapraszam w przyszłym roku szkolnym do udziału uczniów klas V i VI. Warto, bo obok satysfakcji z gry i wygranej, są do zdobycia ciekawe nagrody!

Tekst: A. Wójcik

Zdjęcia: A. Pokrzywińska