31 maja - Piknik Rodzinny

     31 maja b.r. na dziedzińcu naszej szkoły było pysznie, ruchliwie i kolorowo, gdyż odbywał się Piknik Rodzinny zorganizowany przez nauczycieli z pomocą uczniów oraz ich rodziców. Była to okazja, aby dzieci pokazały efekty swojej całorocznej pracy w Szkole Muzycznej oraz na innych zajęciach np. tanecznych czy Koła Teatralnego, więc na scenie pięknie przystrojonej w efektowne motyle ciągle dużo się działo.

      Piknikowi goście, którzy przybyli w znacznej ilości, nie mieli nawet chwili, aby się nudzić, gdyż poza sceną rozłożony był szereg stanowisk prezentujących dokonania naszych uczniów. Po prostu kolorowy zawrót głowy!!! Gdy tylko taki potencjalny gość otrząsnął się z bogactwa wrażeń, już zostawał wciągnięty w wir następnych, gdyż mógł wziąć udział w loterii fantowej, pisać gęsim piórem lub „narażać życie” przy stanowisku eksperymentów. Uczestnicy pikniku zdobywali cenne nagrody w postaci książek, dyplomów, słodyczy sponsorowanych między innymi przez PZU. Po tym wszystkim można było odpocząć stojąc w długiej kolejce do studia urody i tatuażu, gdzie dwie niezmordowane artystki wyczarowywały efektowne wizaże. I tak przyozdobiony nasz potencjalny gość mógł wziąć udział w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez Mistrza Dario i jego pomocników. Mistrz był bezwzględny dla uczestników warsztatu i każdy z narażeniem na szwank swoich palców musiał wykonać misterną dekorację rzeźbiąc w warzywach (tzw. carving). Wtedy dzierżąc w ręku wytwór swej pracy np. palmę z pora mógł już spokojnie nasz  gość przejść na stoiska kulinarne i skosztować kanapek, domowych ciast oraz sałatek wykonanych przez  nasze niezwykle pod każdym względem utalentowane grono pedagogiczne. Była również możliwość zjedzenia czegoś ciepłego: bigosu i kiełbasek z grilla, nad którymi czuwały członkinie Rady Rodziców. A na koniec, aby nic z tych pyszności się nie odłożyło w fałdkach na brzuchu, odbyła się dyskoteka. I tak tanecznie i wesoło zakończyliśmy naszą imprezę.

     Dochodzą nas słuchy, że należałoby to powtórzyć. A my na to: czemu nie!

Tekst: A. Wójcik

Zdjęcia: A. Pokrzywińska i A. Bielak

Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim sponsorom: 

1.    PZU SA

2.    Pan Władysław Gugulski – Zakład Wędliniarski z  Ratajowa.

3.    Renata i Zygmund Sikora - FHU  Granex.

4.    Michał Janicki – Yommix PSB Mrówka

5.    Janusz Janicki

6.    Małgorzata i Wojciech Starnawscy – Almus

7.    Piekarnia Gnieccy.

8.    AMPLUS Sp. z o.o. Niegardów

9.    Pan Marek Zabielski - Sklep Ogrodniczy

10.   Michał Tochowicz - FHU Talencik 2

11.   Paweł Zieliński, Wojciech Podyma -  Centrum Budowlane PAULA

12.   Zofia Żmigrodzka – Zajazd na Wesołej.

13.   Józef Żmigrodzki – Auto Handel

14.   Elżbieta i Michał Jednaki

15.   Wioletta Kanik – Sklep spożywczy VIOLA.

16.   Ewa Filipowicz – Sklep wielobranżowy.

17.   Agata Toporek – Księgarnia.

18.   Tomasz Konieczny

19.   Bogusław Janicki – BJK Odzież damska.

20.   Barbara Janas – Zakład Fryzjerski EXPLOZJA.

21.   Weronika i Sebastian Lis – Salon PRISCILLA.

22.   Anna Starnawska – Restauracja „Cichy Gaik”

23.   Elżbieta i Zbigniew Duda – Piekarnia Miłocice.

24.   Joanna Szeremeta – F.H.U KARJO.

25.   Andrzej Wlazło – Sklep z artykułami przemysłowymi w Miechowie.

26.   DIANT – POL w Prandocinie Wysiołku.

27.    Kryta Pływalnia w Miechowie.

28.   Adam Moskal – FPHU w Stróży.

29.   Andrzej Dziedzic Kraków

30.   Agnieszka i Grzegorz Harmaj

31.   Adriana Dymek – Dębowa Chata.

32.   Urszula i Dariusz Przecherscy firma Norma

33.   Agnieszka i Grzegorz Harmaj