Wycieczka w Tatry

    W maju bieżącego roku uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami, panią Pedagog i Panią Dyrektor zdobywali szlaki Tatrzańskiego Parku Narodowego.  Odwiedziliśmy Muzeum TPN, w którym obejrzeliśmy film o Tatrzańskim Niedźwiedziu oraz o chronionych gatunkach flory i fauny Tatr. Wędrowaliśmy Doliną Białego, Doliną Strążyską podziwiając widok na Giewont, malownicze górskie potoki i słuchając opowieści pana przewodnika Jacka, który uczył nas rozpoznawać charakterystyczne gatunki roślin kwiatowych.

    Drugiego  dnia wyprawy zmierzyliśmy się z trasą nad Morskie Oko – klejnot polskich Tatr. Podejście było długie ale nie nudne. Po drodze pan Przewodnik opowiadał nam o górskich szczytach Tatr Wysokich, ich budowie, piętrach roślinności w Tatrach, niebezpiecznych lawinach śnieżnych i tych z kamieni. Kiedy dotarliśmy do celu, naszym oczom ukazał się cudowny widok Morskiego Oka w pełnym słońcu, ośnieżonych szczytów górskich i lodowca Mięguszowickiego. Warto było się trudzić!!!

Autor tekstu: Natasza Łączny