IV edycja konkursu Odblaskowa Szkoła

    Ruszyła 4 edycja konkursu dla placówek oświatowych „Odblaskowa Szkoła”. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe.

 

    Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do 15 lat z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

    Konkurs „Odblaskowa Szkoła” organizowany jest przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

    W tym roku szkolnym nasza szkoła drugi raz bierze udział w konkursie. Zaplanowaliśmy konkurs plastyczny dla dzieci, szkolenia dla nauczycieli z zakresu udzielania pierwszej pomocy, turniej wiedzy z zakresu BRD i wielki finał w postaci happeningu „ODBLASKOWA SZKOŁA JEST BEZPIECZNA I WESOŁA!”

Regulamin konkursu "Odblaskowa Szkoła"

 Tekst: M. Maćkiewicz