95 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

     11 listopada Dyrekcja, nauczyciele oraz licznie zgromadzeni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach 95 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

     Tradycyjnie, uroczystości rozpoczęły się zbiórką pod Miejsko Gminnym Ośrodkiem Kultury , skąd przemaszerowaliśmy do kościoła na mszę św. w intencji naszej Ojczyzny. Podniosłego charakteru dodawała obecność pocztów sztandarowych szkół i instytucji z terenu naszej gminy.

     Po mszy św. w uroczystym pochodzie, przy dźwiękach pieśni legionowych,  udaliśmy się pod obelisk upamiętniający walczących w Legionach Piłsudskiego Słomniczan. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, przybyłe delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową.

Tekst I. Żarkowska

Zdjęcia: A. Pokrzywińska, A. Bielak